Informace

Informace

                            

                                       
         Posledním před prázdninovým turnajem měl být venkovní turnaj - Memoriál Karla PETRNKA, který se konal u nás doma v Borohrádku. Bohužel osud v podobě špatného počasí rozhodly, že se z venkovního turnaje stal klasický turnaj v télocvičně. To ale pořadatelé nezaskočilo, protože bili připraveni jak na suchou tak i mokrou variantu.
         Na dvou žíněnkách startovalo 61 závodníků z 9 oddílů. I přes tak slabou účast a bohužel i malý počet domácích závodníků nic nezměnilo na kvalitních utkáních v tomto turnaji. Sedmičlená účast domácích závodníků vynesla pro domácí 3x první místo, 1x třetí místo, 2x čtvrté místo a jedno 6 místo. Zlatou meedaili vyzápasili MIDLOCH Václav, DAVID Dominik
a MASTÍK Jan. Bronz vyzápasil MULLER Matyáš a bramborovou medaili VONDROUŠ Adam a MIRONČUK Valentýn. Nejmladší závodník RYŠAVÝ Tomáš obsadil 6 místo.
         Velkou poctou pro organizátory turnaje byla účast vzácného hosta a to dlouholetého a úspěšného odchovance Borohrádeckého zápasu a to jak na poli závodním tak i jako trenéra zápasu Karla POLÁKA. Čest měli i závodníci na stupních vítězů, kterým Karel POLÁK společně s hlavním rozhodčím Belo SVITKEM předávali diplomy a medaile.
         V pondělí po turnaji bude poslední trénink a tak bude zakončena první polovina sezóny, ve které naši závodníci absolvovali 13 turnajů. Tak si o prázdninách aspoň závodníci od zápasu trošku odpočinou. I když o prázdninách se zápasníci zúčastní Olympijského festivalu v Mostě a letního soustředění v Herolticích. Tak to s tím odpočinkem nebude až tak moc "slavný".

 

 

Závodníci oddílu zápasu se zúčastní  sobotu 22.6.2024

     turnaje v Borohrádku -  Memoriál Karla Petrnka

  startují tito zápasníci: 

VŠICHNI !!!

Sraz v sokolovně 22.6.2024 v 8,30 hodin!!!

 

 

 

                                       Zápasníci se "prali" na písku
         Sluneční počasí zápasníkům a pořadatelům přálo jak při organizaci, tak i při samotném turnaji v Beach zápase, který se konal na plovárné Flošna v Hradci Králové.
         Tento turnaj se uskutečnil na pískovém hřišti. Charakteristikou tohoto turnaje bylo, že o vítězi utkáni rozhodlo dvojnásobné vítěství závodníka. Pro jednotlivé vítězství bylo potřeba dosažení tří bodů a nebo povedený chvat z postoje.
         Do východočeské metropole odcestovalo 12 závodníků z Borohrádku a ty si nevedli vůbec špatně. Zlatou medali vybojovali MIDLOCH Vašek a Liliana. HLOUŠKOVÉ Erik a Dominik a DAVIID Dominik. Stříbrnou medili vyzápasili TESAŘÍK Jáchym, HEJNÁ Barbora a MASTÍKOVÁ Tereza. Bronzovu medaili získali MATÚŠOVÁ Lenka, SEDLÁK Petr, REZEK Antonín a SAKAŘ Dominik.
         Odměnou pro všechny zúčastněné závodníky bylo nejenom zisk medailí a diplomů ale i vykoupání se v tomto krásném areálu.
         Posledním turnajem před prázninami bude venkovní turnaj u nás v Borohrádku.

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí  sobotu 15.6.2024

    na turnaj do Hradce Králového -  Beach zápas (na písku)

  startují tito zápasníci: 

VŠICHNI !!!

Odjezd z náměstí 15.6.2024 v 8,30 hodin!!!

 

 

 

                                          Chybělo kousek sportovního štěstí
         Na již tradiční mezinárodní turnaj do Kladna odjela sedmi člená výprava zápasníků z Borohrádku. Tohoto prestižního turnaje se zúčastnilo 279 závodníků z 29 oddílů ze 6 států. V této silné konkurenci na čtyřech žíněnkách naši bojovali srdnatě ale chybělo trošku toho sportovního štěstí. V mnoha utkáních naši prohráli až v závěru a to po rysku soupeře a nebo vlasní "hloupou" chybičkou. Přesto s hlediska bojovnosti se nedá našim závodníkům nic vytknout. Až na to taktické zvládnutí boje. Přesto si z tohoto turnaje odvážíme dvě medaile v bronzovém lesku.
         O třetí místo se tedy zasloužili TESÁREK Jáchym a DAVID Dominik. 5 místo vybojoval HLOUŠEK Dominik, 6 místo KUŠNIR Vilém, 7 místo HLOUŠEK Erik, 8 místo SEDLÁK Petr a 9 místo obsadil KLIUČKEJ Michal.
         Odměnou pro všechny pak byla návštěva Kladenského aquaparku, kde se všichni po těžkém turnaji zregenerovali.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí  sobotu 18.5.2024

    na turnaj do Kladna -  Lidický pohár 2024

  startují tito zápasníci: 

 TESÁREK Jáchym, MIDLOCH Vašek, DAVID Dominik, KUŠNIR Vilém, SEDLÁK Petr, KLIUČKEJ Michal a HLOUŠEK Dominik a Erik

Odjezd z náměstí 18.5.2024 v 6,00 hodin!!!

 

 

 

4 body dělily zápasníky od zisku poháru

         První květnovou sobotu odjeli zápasníci na turnaj do Olomouce. Tam se na dvou žíněnkách utkali na 3.ročníku Memoriálu Vojtěcha Smoláka. Naše devíti členná výprava se na tomto turnaji rozhodně nezdratila. V konkurenci 124 závodníků ze 14 oddílů, včichni naši mladí zápasníci získali medaili.
         O tu nejcenější - zlatou se postarali TESÁREK Jáchym a KLIUČKEJ Michal. Stříbrnou medaili vybojoval MULLER Matyáš a HLOUŠEK Domink a bronzovou medaili vyzápasili REZEK Antonín, MAZAČ Matyáš, PEKAR Vasyl, SEDLÁK Petr a HLOUŠEK Erik. O kousek, to jest o pouhé 4 body, jim uteklo třetí místo v soutěži družstev. Pro představu je to zisk jednoho pátého místa.
         Přesto trenéři byli s výkony svých svěřenců spokojení. Potěšila je hlavné bojovnost a touha po vítězství
         Dalším turnajem bode v Kladně velký mezinárodní turnaj Lidice- Sokolsky pohár 2024. Tam se v mezinárodní konkurenci ukáže, kde se musí na tréninku přidat.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí  sobotu 4.5.2024

    na turnaj do Oomouce -  Memoriál Vojtěcha Smoláka

  startují tito zápasníci: 

REZEK Antonín,  MAZÁČ Matyáš, PEKAR Vasyl, MULLER Matyáš, TESÁREK Jáchym, SEDLÁK Petr, KLIUČKEJ Michal a HLOUŠEK Dominik a Erik

Odjezd z náměstí 4.5.2024 v 7,00 hodin!!!

 

 

 

 

 

Z důvodu  státního svátku

trénink ve středu 1.5.2024  

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pátek 3.5.2024

 

 

 

 

                              Z Meziboří se dovezla kompletní sada medailí
         Na sever Čech odcestovala pětice zápasníků z Borohrádku, aby na dvou žíněnkách v Meziboří vybojovala svá utkaní. Na turnaji O pohár města Meziboří startovalo 105 závodníků z 8 oddílů.
         V této konkurenci vybojovali tři zlaté medaile bratři TESÁRKOVÉ. Jáchym ani Hugo nenašli přemožitele. To samé "postihlo" i zvoleného kapitána týmu MIDLOHA Václava. Stříbrnou medaili vyzápasil MULLER Matyáš, kterého od zlaté medaile dělilo jen trošku toho sportovního štěstí. Kompletní sbírku medailí dovršil svým třetím místem PEKAR Vasyl.
         Závodníci udělali svým výkonem trenérům velkou radost a navázali na úspěšný turnaj z Borohrádku, který se konal před týdnem. Předností všech byla velká bojovnost, která předčila i plno chyb, které bude potřeba na tréninku odstranit.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v  sobotu 13.4.2024

    na turnaj do Meziboří -  Turnaj města Mezioří 2024

  startují tito zápasníci: 

MIDLOCH Václav, REZEK Antonín, PEKAR Vasyl, MULLER Matyáš, TESÁREK Jáchym a Hugo

Odjezd z náměstí 13.4.2024 v 6,00 hodin!!!

 

 

 

 

                               Domácí na Velké ceně podali špičkový výkon
         Začátkem dubna se již pravidelně koná zápasnický turnaj - Velká cena města Borohrádku. Tento již tradiční turnaj je zapsán ve svazovém zápasnickém celoročním kalendáři a tak již vešel u ostatních oddílů ve známost. Proto hojná účast není výjimkou a nebylo tomu ani letos. Do místní sokolovny se sjelo 266 závodníků z 20 oddílů z celé České republiky. Na třech žíněnkách se bojovalo v pěti věkových kategoriích.
         Trenéry mile překvapil bojovný výkon všech domácích svěřenců, protože to v tak silně obsazeném turnaji ani nečekali. Potěšující bylo i umístění jednotlivých závodníků. Vždyť z 21 členného týmu jich 5 stanulo na nejvyšším stupni.
Zlatou medaili vybojovali SEDLÁK Petr, ADÁMKOVÁ Julie, KLIUČKEJ Daria a MIDLOCHOVÁ Lili a Vašek, stříbrnou medaili si na krk pověsili BÍLKOVÁ Klára, DAVID Dominik, HLOUŠEK Erik a TESÁREK Jáchym. Bronzovou medaili vyzápasil KLIUČKEJ Michal. Těsně pod stupni vítězů
a tím pádem 4. místo obsadil REZEK Antonín, HEJNÁ Barča, PEKAR Vasyl a MASTÍK Jan. 5. místo obsadil SAKAŘ Dominik a 6. místo MULLER Matyáš a MAZÁČ Matyáš. Na 7. místě stanuli DRAHOŠ Richard a KUŠNIR Vilém. O jednu příčku dál, to je 8. místo, má DERNEROVÁ Krystýnka. Na 18. místě se umístil VONDROUŠ Adam.
         Všechna tato umístění přispěla k zisku stříbrného umístění a vybojování poháru v soutěži družstev. Tento mimořádný úspěch v takto silné konkurenci opravdu nikdo nečekal a trenérům udělal obrovskou radost. Proto na prvním tréninku po turnaji memohla chybět, po rozboru turnaje a chyb závodníků, oslava a naplnění poháru šampaňským.                                        

 

 

 

                                         Tento víkend patřil zápasníkům
         V sobotu odjela desetičlenná výprava do Chomutova, aby na severu Čech vybojovala na dvou žíněnkách svá utkání na zápasnickém turnaji O pohár primátora města Chomutov. Ve Sporťáku, jek se tělocvičně v Chomutově říká, zápasilo 81 závodníků z 8 oddílů. V této konkurenci podali všichni naši borci bojovné výkony a tak není ani divu, že všichni stanuli na stupních vítězů.
         Na ten nejvyšší vystoupali a první místo vybojovali sourozenci Váslav a Lili MIDLOCHOVI, PEKAR Vasyl, SEDLÁK Petr a MASTÍKOVÁ Tereza. Druhé místo obsadili REZEK Antonín a Matyášové MULLER a MAZÁČ. Na třetím míste se umístili DRAHOŠ Richard a MASTÍK Jan.
         Odměnou pro všechny umístěné závodníky byl pohár, který všem udělal velkou radost.
         Tímto turnajem ale sportovní víkend nezkončil. Hned nasledující den odcestovala početná výprava zápasníků do Rtyně v Podkrkonoší, kde naši startovali na turnaji O pohár starosty města. Zde jiš na jedné žíněnce bojovali naši závodníci o nejlepší umístění. To opravdu nejlepší umístění a tím pádem první místo vybojovali MULLER Matyáš, REZEK Antonín, BÍLKOVÁ Klára, KUŠNIR Vilém a VONDROUŠOVÁ Karolína. Stříbrnou medaili si z turnaje odvezli BÍLEK Adam, VONDROUŠ Adam, PEKAR Vasyl, MAZÁČ Matyáš, MIRONČUK Valentýn a MASTÍKOVÁ Tereza. Na třetím místě se umístili RYŠAVÝ Tomáš a MASTÍK Jan.
         Tento turnaj byl i za učasti rodičů, kteří se závodníky odcestovali společně autobusem a tak vytvořili příjemnou, skoro domácí atmosféru.

 

 

 

Z důvodu neúčasti trenérů a státních svátků

tréninky ve středu 27.3 v pátek 29.3 a v pondělí 1.4.2024

ODPADAJÍ !!!

Další tréniky začnou už v od úterý 2.4.2024 a budou  po celý týden.

Příprava na Velkou cenu města Borohrádek   

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí neděli 24.3.2024

    na turnaj do Rtyně v Podkrkonoší -  Mládežnický turnaj

  startují tito zápasníci: 

všichni zápasníci TJ Sokol Borohrádek

Odjezd v neděli autobusem i s rodinnými příslušníky

24.3.2024 od sokolovny v 7,30 hodin!!!

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 23.3.2024

    na turnaj do Chomutova -  O pohár primátora města

  startují tito zápasníci: 

DAVID Dominik, VONDROUŠOVÁ Karolína, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan a Tereza, MULLER Matyáš, MAZAČ Maty, NOVOTNÝ Jonáš, MIDLOCH Vašek a Lili, REZEK Antonín a Alžběta, TESÁREK Jáchym a Hugo, PEKAR Vasil, MATUŠOVÁ Lenka, BÍLKOVÁ Klára, SEDLÁK Petr a DRAHOŠ Richard, 

Odjezd v sobotu 23.3.2024 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

 I ze třetího mistrovství dovezli naši medali

         Do Vítkovic odcestoval trojlístek zápasníků z Borohrádku, aby na dvou žíněnkách vybojovali co nejlepší umístění na Mistrovství ČR žáků a juniorů ve volném stylu.

        Na dvou žíněnkách se utkalo 162 závodníků z 29 oddílů. I když se naši závodníci volným stylem na tréninku zabývají "jen" okrajově, tak rozhodně ve Vítkovicích na tomto republikovém šampionátu ostudu neudělali. V nejobsazenější váhové kategorii do 52 kg, kde startovalo 15 závodníků, obsadil HLOUŠEK Erik 3.místo a tím naši závodníci z každého letošního republikového mistrovství i díky Erikovi dovezli medaile. Těsně pod stupni vítězů skončili SEDLÁK Petr a KLIUČKEJ Michal, kteří schodně obsadili čtvrtou příčku.

         Další soutěže čeká naše borce hned přiští víkend. Píšu záměrně soutěže, ptotože v sobotu odjíždíme do Chomutova na mládežnický turnaj O pohár primátora města a v neděli na turnaj do Rtyně v Podkrkonoší . Takže o víkendu se Borohrádečtí zápasníci rozhodně nudit nebudou.     

 

 

 

                 
         Polovina našich zápasníků přivezla medaili

V Hradci Králové se konal druhý ročník mezinrodního turnaje v zápase ve volném stylu - Memoriál Františka Maňáska.

         Do východočeské metropole se sjelo 186 záávoníků z 28 oddílů ze tří státu. Na dvou žínenkách a za přítomnosti České televize a natáčení pořadu Lvíčata, který se vysílá na " Děčku", se šestice našich mladých zápasníků rozhodně neztratila. Dokonce v prvním kole všichni "Borohrádečáci utrpěli vítězství". A tak nebylo překvapením, že po bojovném výkonu všech závodníků tři z nich stanuli na stupních vítězů. Druhé místo vybojoval ve váze do 35 kg MAZÁČ Matyáš. Třetí místo vyzápasili ve váze 28 kg MIDLOCH Václav a do 62 kg KLIUČKEJ Moichal. 7 místo obsadil VONDROUŠ Adam, 8 místo SAKAŘ Dominik a 9 místo REZEK Antonín.

         Vašem MIDLOCH ve váze do 28 kg startoval v nejobsazenější kategorii, kde zápasilo 16 závodníků tak si televize vybrala tuto váhu pro natáčení finálových bojů. Tak uvidíme jestli se náš závodník objeví v televizi. Za svůj bojovný výkon si to určitě zaslouží. 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 9.3.2024

    na turnaj do Hradce Králové -  Memoriál Františka Maňáska

  startují tito zápasníci: 

VONDROUŠ Adam, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan, MULLER Matyáš, MAZAČ Maty, NOVOTNÝ Jonáš, MIDLOCH Vašek, REZEK Antonín, TESÁREK Jáchym, KUŠNIR Vilém, SEDLÁK Petr, DRAHOŠ Richard, KLIUČKEJ Michal a HLOUĚK Erik a Dominik.

Odjezd v sobotu 9.3.2024 z náměstí v 7,30 hodin!!!

 

 

 

Z důvodu  Mysliveckého plesu

trénink v pátek 23.2.2024  

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 26.2.2024

 

 

 

                                              Chyběla jen zlatá tečka
         Prvního nemistrovského turnaje se o víkendu zůčastnila výprava mladých zápasníků z Borohrádku. Do Hnidous - Motyčína odcestovalo 9 našich zápasníků, aby v konkurenci 142 závodníků z 16 oddílů zabojovali o medaile na 43. ročníku Memoriálu Josefa Koricha a 34 ročníku Memoriálu Antonína Zemana. Tento turnaj získal i mezinárodní punc, protože startovali i zápasníci ze dvou oddílů z Německa a jednoho oddílu z Polska. Pro některé naše závodníky to byl dokonce jeden z prvních turnajů a tak šlo především o získání zkušenosí.
         Kromě ale těch zkušeností, bylo pro trenéry zjišťování co vše je potřeba na tréniinku zlepšit a jaké případné chyby odstranit. Ale pro závodníky byl důležitý hlavně boj o medaile.
         Stříbrnou medaili za druhé místo vybojovali NOVOTNÝ Jonáš, REZKOVÁ Alžběta a DAVID Dominik. Bronzovou medaili vyzápasili MIDLOCH Vašek a jeho sestra Liliana a BÍLKOVÁ Klára. Čtvrté místo obsadil MAZÁČ Matěj. 6 místo obsadil REZEK Antonín a 9 místo MULLER Matyáš.
         Trenéry potěšila hlavně bojovnost jednotlivých závodníků. I když své utkání prohráli tak nedali nic zadarmo a to je pro další výkonnostní růst skoro to nejdůležitější.  

 

 

 

                       Treném Martin dovezl z mistrovství všechny druhy medailí.
         Týden po Mistrovství ČR, které se konalo v Ostravě v kategorii mladších žáků a kadetů, se ve Vítkovicích konal ten samý šampionát ve stejné věkové kategorii ale ve volném stylu. V Ostravě závodníci z Borohrádku získali jednu bronzovou medaili a to prostrřednictvým Erika HLOUŠKA. Z Vítkovic treném Martin HEJNÝ dovezl celou madailovou sadu. Odjel tam se stejným počtem závodníků to jest z trojlístkem našich a jedním našim odchovancem. Tato čtveřice se postarala o kompletní sadu medailí včetně té "bramborové".
         Na dvou žíněnkách, kde se utkalo přes 120 závodníků, vybojoval zlato SEDLÁK Jakub, již zmíněný náš odchovanec a tak získa titul Mistr ČR. Stříbrnou medaili vyzápasil HLOUŠEK Dominik a tak po skvělém výkonu vybojoval titul Vícemistr ČR. Bronzovou medaili obhájil z předešlého týdne HLOUŠEK Erik. Tu pomyslnou bramborovou medaili za 4 místo vybojoval KUŠNIR Vilém.
         Trenéři byli z výsledky svých svěřenců pro bojovný výkon moc spokojeni. Dalším turnajem bude mládežnický turnaj v Hnidousech - Motyčíně. Bude to turnaj přípravek, tak uvidíme - jak to tam dopadne...

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 17.2.2024

    na turnaj do Kladna -  Memoriál J.Korycha

  startují tito zápasníci: 

VONDROUŠ Adam, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan, MULLER Matyáš, DAVID Dominik, MAZAČ Maty, NOVOTNÝ Jonáš, BÍLKOVÁ Klára, MIDLOCH Vašek a Lili a REZEK Antonín a Alžběta

Odjezd v sobotu 17.2.2024 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

                               Na mistrovství zápasníci získali medaili
         Na Mistrovství ČR odcestoval trojlistek Borohrádeckých zápasníků. Tento šampionát se konal v Ostravě a byl v kategorii mladších žáků a kadetů. Na dvou žíněnkách se utkalo 100 závodníků z 22 oddílů.
         V této silné konkurenci se prosadil HLOUŠEK Erik, který startoval v kategorii kadetů a získal pro Borohrádecké barvy 3.místo. Jeho bratr Dominik obsadil 9.místo. Třetím závodníkem z Borohrádku byl KUŠNIR Vilém, který v kategorii mladších žáků obsadil 7.místo.
         Trenéři si na toto mistroství dali cíl v podobě zisku medaile a to se díky bojovnému výkonu Erika podařilo. Uvidíme jak se našim závodníkům bude dařit na dalších turnajích.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 3.2.2024

    na turnaj do Ostravy -  Mistrovství ČR ml.žáků a kadetů

  startují tito zápasníci:  

     KUŠNIR Vilém,  HLOUŠEK Erik a Dominik 

Odjezd v sobotu 3.2.2024 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

Informativní zchůzka

pro rodiče a přátele zápasu 

se uskuteční ve středu 17.1.2024

v sokolovně Borohrádek od 16,15 hodin !!!

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek za rok 2023

         Oddíl zápasu vystupoval v roce 2023 pod oficiálním názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu. Sídlo oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323, Borohrádek. IČO: 46460306.
         Na tento rok bylo naplánováno zúčastňovat se oddílových turnajů a uspořádat 3 domácí turnaje. Dále zúčastnit se mistrovství České republiky v příslušných kategoriich, absolvovat letní výcvikové soustředění, stabilizovat a posílit členskou základnu a pomáhat městu Borohrádek ve společenských akcích.
         Tréninkový proces probíhal 3x týdně, a to v pondělí, středu a pátek od 16:30 do 18:00 v sokolovně v Borohrádku. Tréninky se odehrávaly jak na velkém sále v sokolovně, kde probíhala hlavně vytrvalostní fáze, tak hlavně na malém zápasnickém sále a na nejmenším sále v tzv. šatně pro plesy, kde byly stabilně položeny zápasnické žíněnky.
         Pro rozvoj silových schopností byla využívána posilovna v půdních prostorách nad malým sálem. Bohužel jen v letních měsících protože nebylo zjištěno vytápění této poilovny.
         Zápasníci absolvovali 16 turnajů. Z těchto 16 turnajů bylo 9 tuzemských, 4 Mistrovství ČR a 3 domácí. Na oddílových turnajích naši závodníci získali 40 x 1. místo 45 x 2. místo a 24 x 3. místo. Na Mistrovství ČR naši sportovci získali jednu zlatou medaili a tudíž jeden mistrovský titul, 3x stříbro, tj. zisku 3x Vícemistr ČR a jeden bronz. Cekový zisk medailí bylo v roce 2023 - 109 ks.
         Členská základna v roce 2023 ke dni 9.12.2023 čítala 42 členů. Z toho bylo 25 chlapců, 15 děvčat a dva trenéři.
         O prázdninách jsme absolvovali letní výcvikové soustředění v Herolticích, opět za přítomnosti zápasníků z Chomutova a Spořic. Dále jsme se zúčastňovali tréninkových kenpů v Chomutově.
         Velkým přínosem byla činnost rozhodčího z našeho oddílu jak na oddílových, tak i mistrovských turnajích.
         Mimosportovní aktivitou byla pomoc při akci "Ukliďte Česko" a zajištění šipkařského stanoviště na IX.Seniorských hrách.
         Z hlediska materiálního vybavení se podařilo zajistit zápasnické drezy. V dlouhodobém plánu je rekonstrukce zápasnické knceláře z hlediska úpravy vnitřních prostor a vybavením odpovídajícím nábytkem.
         Finanční zdroje byly dotace od města Borohrádek, dotace MŠMT prostřednictvím Svazu zápasu ČR, dotace od Sokola, členské příspěvky a sponzorské dary od podnikatelů a firem z Borohrádku.
         Veškeré informace o činnosti oddílu se propagovaly na stránkách borohrádeckého zpravodaje a na oddílových internetových stránkách: www.zapasborohradek.cz
         Cílem pro příští rok je udržet stávající členskou záklanu, zúčastňovat se tradičních oddílových turnajů, uspořádat 3 domácí turnaje, zorganizovat letní výcvikové soustředění, zúčastnit se sportoních kenpů a po výkonnostní stránce všeobecně připravit naše borce pro podávání kvalitních sportovních výkonů. a samozřejmně šířit dobré sportovní jméno oddíílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek.
         Co dodat závěrem? Potěšil členský nárust a stabilizace oddílu z hlediska účasti na trénincích a zájem o tento tradiční sport v Borohrádku. Co ale zaráží je malá účast dětí z Borohrádku. Pouze 2,5%. Zbytek jsou děti z okolí. Dále by bylo potřeba ještě sehnat dalšího trenéra pro organizační zkvalitnění tréninku. Nejlepší by byl bývalý zápasník i důchodového věku.
         Na úplný závěr mne dovolte poděkovat Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na pomoci pro náš zápasncký oddíl TJ SOKOL Borohrádek.

 

 

 

 Tréninky oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

začínají v

pondělí 8.1.2024 od 16,30 hodin

Těšíme se na Vaši hojnou účast

 

 

 

Trenéři oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

přejí všem přátelům zápasu

RADOSTNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY

a v roce 2024

HODNĚ ŠTĚSTÍČKA

jak toho osobního tak i toho sportovního

 

 

Vánoční turnaj zakončil zápasnickou sezónu

         Poslední sportovní akcí tohoto roku byl pro zápasníky Vánoční turnaj, který se uskutečnil v sokolovně v Borohrádku. Na jedné žíněnce sváděli své boje jak domácí zápasníci z Borohrádku, tak i závodníci z Hradce Králové.
         Turnaj probíhal za přítomnosti rodičů a rodinných příslušníků a ti byli svědky opravdu bojovných utkání.
         Překvapením pro závodníky bylo nejenom hojné a chutné občerstvení, které zajistili přítomní rodičové, ale hlavně vánoční dárky, které si děti po utkání mohly pod stromečkem vybrat.
         Pro závodníky, kteří se umístili na stupních vítězů, byly připraveny perníkové vánoční medaile. Zkrátka nepřišli ani rodiče a přátelé zápasu, pro které trenéři oddílu připravili svařené vánoční víno.
         Vše se až na zápolení na žíněnce oderávalo v poklidném vánočním duchu. Závěrem se všem popřálo hezké prožití vánočních svátků a hodně štěstí do roku 2024.
         A na úplný závěr nemohla chybět závěrečná fotka pod vánočním stromečkem.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu se v sobotu 16.12.2023

    zúčastní Vánočního turnaje v Borohrádku

  startují všichni zápasníci z Borohrádku  

Sraz v sobotu 16.12.2023 v sokolovně v 8,45 hodin!!!

 

 

 

Zápasníci zaznamenali mezinárodní medailové úspěchy

         V sobotu 25.11.2023 bylo pro Borohrádecké zápasníky plno "sportovní práce". Dokonce se museli rozdělit na dvě sportovní skupiny, aby vše stihli.
         První družstvo se zúčastnilo mládežnického mezinárodního turnaje O pohár Františka Nesvadbíka. Tohoto turnaje, který se konal v Čechovicích, se zúčastnila osmičlenná výprava našich mladých sportovců. Na dvou žíněnkách se utkalo 111 zápasníků ze 13 oddílů. Zápasilo se v kategoriích přípravka A, B a C a mladších žáků. Mezinárodní punc tomuto turnaji dodali závodníci se Slovenska, a to z oddílu Dukla Trenčín a Slovan Šamorín.
         Naši mladí závodníci při utkáních bojovali a odměnou pro všechny byl zisk medailí. O tu nejcennější, zlatou, se postarali MIDLOCH Václav a SEDLÁK Petr. Stříbrnou medaili vybojovali REZEK Antonín a DAVID Dominik. Bronz si na krk pověsili MüLLER Matyáš, TESÁREK Jáchym, MASTÍK Jan a PEKAR Vasil.
         Trenéři měli radost, že po bojovném výkonu skoro všech závodníků si všichni domů mohli odvézt medaile a diplomy. Zároveň ale odhalili i plno chyb, a to převážně v technice v parteru, na který se na tréninku budou muset zaměřit.
         Druhou akcí v sobotu byl největší mezinárodní turnaj Prague Open. Na tento prestižní turnaj odcestoval trojlístek našich borců. V silné konkurenci 286 závodníků z 12 státu naši závodníci dosáhli mimořádného úspěchu. Dva z nich totiž vystoupali na stupně vítězů. Na tom nejvyšším stanul HLOUŠEK Erik. Jeho bratr Dominik obsadil 2.místo. Jediný, který neziskal v sobotu medaili,byl KLIUČKEJ Michal a to jen díky mimořádné konkurenci v jeho váze. Navíc mu chybělo kousek toho sportovního štěstí.
         Poslední letošní zápasnickou akcí bude Vánoční turnaj, který se uskuteční v sokolovně v Borohrádku.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 25.11.2023

    na turnaj do Čechovic -  O pohár Františka Nesvadbíka

  startují tito zápasníci:  

     MULLER Matyáš, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan, DAVID Dominik, PEKAR Vasil, SEDLÁK Petr, REZEK Antonín, MIDLOCH Vašek, DRAHOŠ Richard a TESÁREK Jáchym

Odjezd v sobotu 25.11.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

Všichni zápasníci získali pohár

         Na sever Čech odcestovala 12 členná výprava zápasníků, aby se zúčastnila turnaje o Pohár primátora města Chomutov. Ve "Sporťáku", což je tréninková sportovní hala chomutovských zápasníků, se na dvou žíněnkách utkalo na 73 zápasníků z 8 oddílů. Něž ale propuklo zápasnické zápolení, čekalo na všechny zápasnické borce milé překvapení-a to návštěva zápasníka Artura OMAROVA, který přinesl ukázat své letošní zápasnické medaile-bronzovou z Mistrovství Evropy a i bronzovou z Mistrovství světa. Samozřejmě nemohlo chybět fotografování s Arturem, který se díky úspěchu na Mistrovství světa nominoval na Olympijské hry.
         Tento úspěšný závodník inspiroval všechny naše zápasníky k bojovným výkonům a tak o dobré výsledky nebyla nouze. Nejvyšší stupeň pro vítěze, a tím pádem první místo, vybojovali Müller Matyáš, SAKAŘ Dominik, MIDLOCH Václav, TESÁREK Jáchym, HEJNÁ Barča a SEDLÁK Petr. Na druhou příčku vystoupali DAVID Dominik a MASTÍKOVÁ Tereza a třetí příčku obsadili REZEK Antonín, DRAHOŠ Richard, MASTÍK Jan a PEKAR Vasil.
         Zvláštností tohoto turnaje bylo, že zápasníci nezískali medaile, ale malé pohárky.
Jen je škoda, že se nevyhlašovala soutěž družstev, protože do sbírky našeho oddílu by asi přibyl další pohárový kousek. Přesto ale trenéři měli radost z bojovných výkonů, ale odhalili i plno chyb, a to převážně v parteru, a tyto do dalšího turnaje musíme na tréninku odstranit.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 21.10.2023

    na turnaj do Chomutova -  O pohár primátora města Chomutov

  startují tito zápasníci:  

     MULLER Matyáš, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan, DAVID Dominik, HEJNÁ Barbora, PEKAR Vasil, HLOUŠEK Jan, SEDLÁK Petr, HŮJA Lukáš, REZEK Antonín, MIDLOCH Vašek, DRAHOŠ Richard a TESÁREK Jáchym

Odjezd v sobotu 21.10.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

Borohrádečáci zanechali na mistrovství stopu

         V krásné sportovní hale v Chomutově se konalo Mistrovství České republiky v zápase žáků a juniorů. Na sever Čech odcestovala dvojice- respektive trojice zápasníků z Borohrádku, aby se zúčastnili vrcholu letošní zápasnické sezóny.
         Na dvou žíněnkách startovalo 116 zápasníků z 18 oddílů. I když na medaiilové pozice naši borci nedosáhli, tak na žíněnce odevzdali vše, co na tréninku natrénovali. Konkurence byla opravdu vysoká a tak 4. místo HLOUŠKA Dominika je pěkným úspěchem. Jeho bratr Erik po dvou porážkách vypadl, ale na žíněnce bojoval. Trenéři ale mohou být pyšní na svého odchovance SEDLÁKA Jakuba, který vybojoval mistrovský titul, ale již pod hlavičkou Havlíčkova Brodu.
         Další borohrádeckou stopou na mistrovství byla RAKOVÁ Pavla, která se přijela z Plzně, kde momentálně studuje, podívat se na mistrovství a místní pořadatelé ji hned využili pro okomentování celého mistrovství. Pavla má totiž bohaté zkušenosti s komentováním na domácích turnajích - Velké ceny Borohrádku a Memoriálu Karla PETRNKA.
         V závěru mistrovství poslali všichni medailisti videopozdrav zápasníku Arturu OMAROVOVI, který se chystal na své finálové utkání o třetí misto na mistrovství světa. Tento pozdrav ho motivoval a Artur vybojoval nejenom bronzovou medaili, ale i účast na Olympíjských hrách.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 23.9.2023

    na turnaj do Chomutova -  Mistrovství ČR žáků a juniorů

  startují tito zápasníci:  

     SEDLÁK Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik

Odjezd v sobotu 23.9.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

                                         Zápasníky šlechtila velká bojovnost
         Zápasníci odjeli na svůj první poprázdninový turnaj do Teplic. Tam se zúčastnili již 12. ročníku Memoriálu Františka KUBICI. Na dvou žíněnkách startovalo 121 závodníků z 15 oddílů včetně dvanáctičlenné výpravy z Borohrádku. Mezinárodní punc tomuto turnaji dali závodníci z německého Lipska.
         Naše závodníky na tomto turnaji šlechtila hlavně bojovnost a tak na žíněnce nedali při žádném svém utkání nic zadarmo. To se projevilo nejenom ve výkonnosti, která trenérům udělala velkou radost, ale i na výsledcích. Z Teplic si totiž mladí naši borci odvezli dvě zlaté medaile a jednu bronzovou. O zlata se postaral MIDLOCH Václav a DAVID Domink. Bronzovou přidal TESÁREK Hugo. Na 4. místě se umístili SAKAŘ Dominik a KUŠNIR Vilém, 5. místo obsadili TESÁREK Jáchym a SEDLÁK Petr. V soutěži družstev odsadili naši borci 6. místo.
         Odměnou pro všechny byla při zpáteční cestě návštěva McDonaldu a KFC a dobrá zmrzlina.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 9.9.2023

    na turnaj do Teplic -  Memoriál Františka KUBICI

  startují tito zápasníci:  

   KUŠNIR Vilém,  SEDLÁK Petr, HLOUŠEK Dominik, HEJNÁ Barbora,  PEKAR Vasil,  DAVID Dominik, REZEK Antonín, MIDLOCH Václav, MASTÍK Jan, SAKAŘ Dominik, HŮJA Lukáš a TESÁREK Hugo a Jáchym.

Odjezd v sobotu 9.9.2023 z náměstí v 5,45 hodin!!!

 

 

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT !!!

Tréninky oddílu zápasu začínají ve středu 6.9.2023 od 16,30 hodin.

Těšííme se na Vás na všechny.

 

 

 

 

 TRÉNINKY ZAČÍNAJÍ !!!

Od pondělí 28.8.2023 se může začít chodit na zápasnické tréninky

(příprava na turnaj - Memoriál Františka KUBICI - Teplice)

Oficiální tréninky začínají od středy 6.9.2023.

Těšíme se na Vaši hojnou účast.

Přiveďte s sebou i kamarády, kteří mají chuť sportovat.

 

 

 

 

                                Poslední soutěžní den rozhodl o pořadí
         Poslední ranní rozvička se nesla v tanečním duchu. Děti se pohybovaly v rytmu "La bomba" a tancovali na písničku "Makaréna".
         Po snídani a úklidu chatek se už netrénovalo, ale rozběhly se soutěže. Do oběda se stihlo osm disciplín které dost zamíchaly s pořadím. Po poledním klidu, který posloužil k úklidu žíněnek, se odpoledne stihly soutěže dvě.
         Večeře, na kterou byl hamburgr, se nesla v netrpělivém duchu, protože se schylovalo k vyhlášení celo soustředěňové soutěže družstev.Všechna družsta vyhrála dort, ale od prvního místa si mohly děti vybírat. Na ty, co skončily čtvrtí už zbyl vývěr "jenom" ze dvou. Ten poslední dort totiž patřil celému realizačnímu týmu k večernímu kafíčku.
         Protože drobet pršelo, tak se u ceremoniálu i zhodnotil celý průběh soustředění. Bohužel pěkně postavená hranice na oheň bude využita pro další účastníky, kteří po nás do Heroltic přijedou. Večer byla vyhlášena večerka.
         Ale to nybylo všechno... Ve vzduchu byla napjatá atmosféra, jako by se ještě mělo něco dít. A taky jo. O půlnoci byly po chatkách zbuzeny děti a ty se vydaly na stezku odvahy. Jak dopadla, tak to se jich zítra kolem poledne, kdy přijedeme ze soustředění autobusem do Borohrádku, musíte zeptat samy. 

 

 

 

Dnes se využily i holínky

         V noci hezky pršelo a tak se i pěkně spalo. Ranní rozcvička měla dvě varianty. Děti mohly cvičit v holínkách a nebo na mokré trávě bosy.
         Po snídadani byl příprava na celodenní výlet. Realizační tým nakázal dětek "7 P". Příruční zavazadlo (baťůžek), pláštěnku, pití, ponožky - náhradní, pochutiny (bonbóny nebo sušenky), peníze a pořádně pěknou náladu. Děti odjely autama do Štítů a odtud autobusem do Bludova, kde je čekalo muzeum, prolejzačky a další dětské atrakce. Ty větší zůstali "na základně" a připravovali se na Mistrovství české republiky v zápase , které se kvapem blíží. Po dopoledním tréninku už bylo volno, které se využilo na turnaj ve stolním tenise o zmrzulinu. Poté následovaly hody na koš o kliky a na závěr se střilelo do terčů a pet lahví. Celé odpoledne bylo nádherné počasí a tak byl bazen a vodní hrátky v pernamenci.
         Po čtvrté hodině přijeli děti z celodenního výletu a přivezly s sebou deštivé počasí. To ale bylo avizováno a tak nás nezaskočilo. Byly připraveny vědomostní soutěže a tak nám podvečer pěkně utekl. Bohožel nebyl táborák díky mokrému dřevu po vydatném dešti, ale vše potřebné se řeklo i bez plápolajícího ohně. Zhodnotil se den a hlavně se všem dětem poděkovalo za bezproblémové a vzorné chování na výletě a informovalo se o plánu na zítřek.
         Po druhé večeři byla ještě večerní soutěž ve sbírání světelných tyčinek. Hra samozřejmně měla velký ohlas, protože se tím pádem posunula večerka a navíc si nalezené světelné tyčinky mohly děti ponechat.
         Zítra nás čeká poslední celý den, který bude naplněn soutěžemi a hlavně jejím vyhodnocením a předáním sladkých cen pro vítěze..... ale i poražené.

 

 

 

                                                Únava se už trošku projevuje
         Pátý den soustředění začal netradiční rozcvičkou. Všichni se šli projít k nedaleké nově se rodící sportovní hale a po cestě se dělaly různé sviky za pohybu. U nové haly se provedla rozcvička a zpátky se pomaličku běželo, aby se závodníci vůbec probrali.
Tréninky a venkovní cvičení bylo náročné ale trenéři už viděli na závodníkách únavu a tak občasné "švindlování" tolerovali.
         Těsně před obědem opět proběhlo koupání, aby se všichi a i trenéři zregenerovali. Na obídek byl řízek s bramborovou kaší a tak se pomalu nemusely ani mejt talíře jak byly vylízaný.
         Po poledním klidu byly opět soutěže. Ty se ale nesly v duchu technických disciplín. Jednalo se o střelbu ze vzduchovky, hod kriketovým míčkem na cíl, střelba z luku a flusačka. Poslední disciplínou bylo hlední párů ponožek. Byla připravena ještě vědomostní sutěž, ale od ní se upustilo, protože na zíítřek je hlášeno deštivé počasí a tak vědomostní soutěže jsou ideálnií pro tzv. mokrou variantu.
         Na regeneraci po trénincích opět fungovalo vzájemné promasírování a zase výhřivka, kam šli zbývající děti, kteří nebyly včera.
         Dnešní podvečer u ohně byl i trošičku slavnoství. Vasil PEKAR oslavil své 11 narozky a tak trenéři a realizační tým pro něj nechal udělal zmrzlinový pohár. Dále dneska měl svátek Jáchym TESÁREK a tak se zmrzlinové poháry udělaly rovnou dva.  Pro všechny pak bylo na přípitek dětské šampaňské.
         Večer byl opět táborák a různé dětské večerní hry. Byla ale trošku změna. Na obloze místo padajících perseid se proháněly bouřkové blesky.

 

 

 

 

 

                        Děti jsou stále v pohybu, jako by neexistovala únava
         Dnešní den nás přivítal bezmráčkovitou azurovou oblohou. Ranní rozcvička broběhla na tenisovém hřišti a protože se už projevovala únava, trenér ŠPALEK zvolil rozcvičku hlavně formou protažení. Dnes jsme nezapomněli pozdravit sluníčko a tak jsme museli o to více u dětí hlídat pitný režim, mazat děti opalovacími krémy a dohlížet na nošení klobouků a kšiltovek.
         Tréninky proběhly podle předem připraveného tréninkového plánu. Sportovci se hodně snažili a opravdu se "makalo".
         Po chutném obídku, bylo kuře s rýží, byl polední klid, který děti strávily v bazénu. Odpolední soutěže začaly vodním biatlonem. Přeplavat bazén a pak doběhnout k terčům a třikrát hodit na cíl. Při neuspěšném pokusu byla tréstná kola. Další disciplínou bylo, pro zklidnění, hod na basketbalový koš. Přesto při této soutěžní disciplíně bylo plno emocí a velkého povzbuzování.
         Opět nemohla chybět na chuť a zchlazení kopečková zmrzlina. Ta začala fungovat i jako odměna za vyhranou sázku mezi jednotlivými závodníky a nebo i mezi závodníky a trenéry. Zatím největší sázka je mezi dvěma závodníky a trenérem-jestli závodníci udělají do konce soustředění více přítahů než trenér kliků. Po třech dnech je skóre zatím vzácně vyrovnané.
         Pro regenereci organizmu ode dneška začala fungovat i vířivka, kde se zavodníci uvolnili po náročném tréninkovém a soutěžním dnu.
Než ale všichni došli k večernímu táboráku, tak proběhla vědomostní soutěž, která výrazně zamíchala pořadím v soutěži družstev.
         Večer se samozřejmě nemohl obejít bez "Džejsna". Starší šli na stolní tenis a někteří si šli na pískové hřiště zahrát přehazovanou.
         Tak zas zítra....

 

 

                                                     Jsme tu už všichni
         Na ranní rozcvičku nás přivítalo sluníčko. Po snídani se trenér na zápasníky hodně rozzlobil. Všichni měli totiž chatky tak hezky uklizené, že nemohl rozdávat "klikové" tresty. Dopolední trénink byl zaměřený na techniku v parteru a venkovní trénink se opět nesl v duchu kruhového posilování.
         Po dobrém obědě, byly bramborové knedlíky s uzeným masem a špenátem, se po poledním klidu rozběhly soutěže. Přijeli i zbývající dva účastníci a tak družstva už jsou kompletní.
         První, zatím nesoutěžní disciplínou, byl hod nafukovacích míčků naplněných vodou po sobě. Trenéři tomu říkají seznamovací hra. Protože už byli všichni mokří, následovaly soutěže: obíhání v bazénu a lovení kriketových míčků z bazénu.
Všichni tak usilovně sportovali, že trenéři domluvili kopečkovou zmrzlinu i přes pondělní sanitární den a zavřenou hospodu.
         Malinko se na nás rozzlobilo sluníčko, protože jsme ho ráno zapomněli pozdravit a tak se na chvilku schovalo. To ale nakonec situaci vyhovovalo, protože na venkovní trénink nebylo takové parno. Jinak svítilo po většinu dne a tak koupání bylo příjemně osvěžující.
        Trenéry strašně potěšilo, že v osobním volnu jsou děti stále v pohybu. Kopou do balónu, házejí na basketbalový koš a individuálně samy pro sebe posilují. Taky je za to tenéři příi večerním ohni pochválili.
Ale jen sportem se tady nezabýváme. Pár dětí s dozorem vyrazilo na nedalekou louku a tam pozorovalo stádo srnek.
        Těsně před večerkou samozřejmě nemohla chybět večerní hra - "Džejsn". Tak ještě někteří kouknou na padající persejdy a jde se spát.

 

 

 

 

                                              Druhý den soustředění
         Ráno jsme se probudili do sluníčkovatého dne. Vyběhli jsme na nedaleké travnaté hřiště, kde proběhla ranní rozcvička. Na rozcvičce jsme nazapomněli pozdravit sluníčko a řekli jsme mu, ať nám dnes svítí hezky celý den.
         Po ranní hygieně proběhla snídaně. Pak trenér zkontroloval úklid v chatkách a samozřejmě nechyběly kliky za trest z důvodu nepořádku.
         Dopoledne začaly tréninky. První skupina byla na žíněnce a trénovala techniku a ta druhá byla venku na hřišti a měla kruhový trénink zaměřený na silovou přípravu. Po hodině a půl se obě skupiny vyměnily.
         Ještě před obědem proběhlo koupání, aby se smyl pot z tréninku. Po dobrém obědě, byla svíčková, následoval polední klid. Ten je ale spíš jen pro trenéry. Ostatní děti si hrály hry a venku běhaly.
         Po poledním klidu se vyrazilo na výlet do Štítů do sportovního centra akrobatických skoků na lyžích, které patří olympijskému vítězi Aleši VALENTOVI. Naštěstí jsme nezmokli jako vloni, kdy nás přepadla brutální bouřka a všichni jsme byli mokří až na kost. Odměnou pro všechny byl nanuk a různé pamlsky.
         Po návratu z odpoledního výletu následovala rovnou večeře. Protože všichni cestu v pohodě zvládli, dostali od trenérů sladkou odměnu. Mohli si v nedaleké hospodě koupit kopečkovou zmrzlinu.
         Večer byl klasicky u ohně. Tam se přivítali další účastníci soustředění. Z Chomutova přijel ŠPALEK s celou svou rodinou a tak ještě dva závodníci, kteří přijedou zítra dopoledne, a jsme kompletní. Po druhé večeři se rozběhla celotáborová hra mládeže na tzv. Džejsna. Z trenérů nikdo nezná pravidla, ale děti jsou nadšeny a hlavně byly celou dobu v pohyb, a o to na sportovním spustředění jde. Ti větší si šli zahrát stolní tenis.
         Večerka ukončila dnešní den a zítra to vše začne nanovo...

 

 

 

Soustředění Heroltice 2023 začalo

         Po roční pauze opět začalo soustředění v Herolticích. Cesta autobusem proběhla bezproblémově. Všechny tři úkoly byly splněny. Tím prvním bylo se nepozvracet, tím druhým nezdemolovat autobus a tím třetím a nejdůležitějším úkolem bylo domluvit se, kdo s kým a kde bude na soustředění bydlet.
         Po příjezdu proběhlo ubytování a povlečení lůžkovin. Pak následoval oběd a doubytování. Po poledním klidu byl společný "brífink", ve kterém se mladí sportovci seznámili s "pravidly hry" a tzv. denním řádem.
         První akcí bylo postavení žíněnky a přenesení sportovního materiálu do areálu, kde jsou všichni ubytovaní a kde se bude sportovat a soutěžit.
         Druhou dnešní akcí bylo vyšlápnutí sjezdovky a podívání se po panoramatech. Součástí procházky bylo donesení dřeva na každodenní táborák. Samozřejmně nesmělo chybět koupání, a tak i když voda byla osvěžující, ji většina z nich vyzkoušela.
         Večeře proběhla tak, že děti řekly kuchaři ,že: " Jídlo nebylo dobrý, ale vynikající..."
         Po večerním osobním volnu byl první táborák, kde se zhodnotil den a řekly se úkoly na zítřek. Dále byly děti seznámeny s tréninkovými družstvy a s týmy na soutěže. Den byl zakončen nejenom večerní hygienou a večerkou, ale i pozorováním perseid, které mají dnes na obloze hojně padat. 

 

 

 

LETNÍ VÝCVIKOVÉ SPORTOVNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

HEROLTICE 2023

odjezd v sobotu 12.8.2023

sraz v sobotu 12.8.2023 za sokolovnou v  9,30 hod!!!

 

 

 

Trenéři oddílu zápasu

přejí Všem závodníkům

hezké a hodně moc zážitkové prázdniny 

a Všem příznivcům zápasu

přejí

pohodovou a krásnou dovolenou

 

 

 

 

Počasí zápasníkům nepřálo

         Posledním zápasnickým turnajem před prázdninami byl Memoriál Karla PETRNKA, který se konal v Borohrádku. Jednalo se o "nevenkovní turnaj". Počasí bohužel napřálo a tak přípravy na venkovní mládežnický turnaj nevyšly.
         V Borohrádecké sokolovně se tedy na dvou žíněnkách utkalo na 63 závodníků ze 7 oddílů. Zápasnické souboje se konaly za přítomnosti bývalých zápasníků z Borohrádku, kteří na tento turnaj byli pozváni a které pan Karel PETRNEK trénoval.
Tito úspěšní bývalí sportovci sledovali zajímavé boje mladých sportovců a měli radost z úspěchů našich současných borců. Na ten nejvyšší stupeň pro vítěze vystoupili, a zlatou medaili vybojovali, TESÁREK Hugo, SAKAŘ Dominik, BÍLKOVÁ Klára a KUŠNIR Vilém. Stříbrnou medili si vyzápasili MÜLLER Matyáš, PEKAR Vasil, MIDLOCHOVÁ Lili a David Dominik. Bronzovou medaili si na krk pověsili KUŠNIROVÁ Linda, ADÁMKOVÁ Julie, KLIUČKEJ Daria a MASTÍK Jan. 4. místo obsadil MIDLOCH Václav. Na 5. místě skončil TESÁREK Jáchym. 7. místo obsadili VONDROUŠ Adam a HLOUŠEK Jan. Posledním členem týmu byl SEDLÁK Jan, který skončil 8.
         Všichni závodníci ale svými výsledky přispěli k zisku poháru za 2. místo, a tak bude opět příjemná povinnost pro trenéry koupit dětské šampaňské a tento pohár pro oslavu naplnit.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu se zúčastní v sobotu 24.6.2023

     turnaje v Borohrádku -  Memoriál Karla PETRNKA

  startují všichni zápasníci narození v roce:  

Přípravka C - 2016 a 2017

Přípravka B - 2014 a 2015

Přípravka A - 2012 a 2013

Sraz v sobotu 24.6.2023 v sokolovně Borohrádek v 9,30 hodin!!!

 

 

 

Zápsníci se "prali" na písku

         Netradičního turnaje se v sobotu zúčastnili zápasníci z Borohrádku. Jednalo se o již 3 ročník Beach zápasnický turnaj, který se konal v Hradci Králové v Aqua centru Flošna. Na pískovém hřišti se utkalo 73 zápasníků z 8 oddílů a nechybělo ani 13 našich borců. Pravidla byla uspůsobena povrchu, na kterém se zápasilo tj. pískovému volejbalovému hřišti. Zápasilo se pouze v postoji a vítěz byl ten, kdo dosáhl první 3 bodů.
         Šlo tedy hlavně o rychlost provedení prvního chvatu. Některým se to povedlo lépe a některým zase moc ne. To ale celkově moc nevadilo a mladí borci si to pěkně užili. Po skončení turnaje bylo za odměnu krásné vykoupání.
         O sport ale šlo především a tak na písku se sváděly tvrdé ale férové boje. Vítězství na tomto turnaji vybojovali a zlatou medaili získali BÍLKOVÁ Klára, HEJNÁ Barbora, KUŠNIR Vilém, DAVID Dominik, HLOUŠEK Erik a KLIUČKEJ Michal. Stříbrnou medaili vyzápasili KUŠNIROVÁ Linda, PEKAR Vasil, SEDLÁK Petr, TŘASÁK Oldřich, HŮJA Lukáš, KLIUČKEJ Daria a HLOUŠEK Dominik.
         Posledním před prázdninovým turnajem budo Memoriál Karla PETRNKA, který se bude konat pod širým nebem v Borohrádku za sokolovnou. Snad Borohrádečákům bude přát počasí a zápasnické štěstí.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 17.6.2023

    na turnaj do Hradce Králové -  Turnaj v beach zápasu

  startují tito zápasníci:  

   KUŠNIR Vilém a Linda,  SEDLÁK Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik, HEJNÁ Barbora,  PEKAR Vasil, TŘASÁK OLdřich, DAVID Dominik, ADÁMKOVÁ Julie, BÍKOVÁ Klára, KLIUČKEJ Michal a Daria, SAKAŘ Dominik a HŮJA Lukáš

Odjezd v sobotu 17.6.2023 z náměstí v 8,00 hodin!!!

 

 

Mladí zápasníci vybojovali pohár

         Turnaje s názvem Zápasnické zápolení se zúčastnili i mladí závodnici z Borohrádku. Tohoto čtvrtého ročníku, který se konal ve Varnsdorfu se zúčastnilo 74 závodníků ze sedmi oddílů. Na dvou žíněnkách svádělo své boje i jedenáct zápasníků z našeho oddílu, kteří si nevedli špatně a skoro všichni vystoupali na stupínky pro vítěze.
         Na ten nejvyšší stupeň pro vítěze a tím pádem i zlatou medaili vybojovali MIDLOCH Václav, TESÁREK Jáchym a KUŠNIR Vilém. Pro stříbrnou medili na stupně vítězů si došli KUŠNIROVÁ Linda, HEJNÁ Barbra, TŘASÁK Olda a tři Honzové - HLOUŠEK , SEDLÁK A MASTÍK. Bronzovou medaili vybojoval DAVID Dominik. Jediný bez medaile zůstal PEKAR Vasil, který obsadil 4.místo. V celkovém pořadí se v soutěži družstev umístili naši borci na třetím místěa tak si domů odvážejí bronzový pohár.                Trenéry potěšily nejenom dosažené výsledky ale hlavně bojovnost našich mladých závodníků, která někdy nahradila a chybějíci techniku a zkušenosti. 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 3.6.2023

    na turnaj do Varnsdorfu -  4.ročník zápasnického zápolení

  startují tito zápasníci: 

   KUŠNIR Vilém a Linda,  SEDLÁK Jan, HLOUŠEK Jan, HEJNÁ Barbora, MIDLOCH Václav, TESÁREK Jáchym, PEKAR Vasil, TŘASÁK OLdřich, DAVID Dominik a MASTÍK Jan

Odjezd v sobotu 3.6.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

Dominikové přivezli medaile

         Tradičního mezinárodního turnaje se zúčastnilo i 5 zápasníků z Borohrádku. Jednalo se o již 38 ročník Lidice - Sokolský pohár 2023, který se konal 27.5.2023 v Kladně. Na tento prestižní turnaj se sjelo 309 závodníků z 35 oddílů a ze šesti států.
         V této silné konkurenci se medailově prosadili Dominikové. Druhé místo vybojoval HLOUŠEK Dominik, kterého o zlato připravil chybný výrok rozhodčích. Třetí místo obsadil nejmladší člen výpravy a to Dominik SAKAŘ. Bramborovoou medaili obsadil HLOUŠEK Erik, kterého od zisku medaile chybělo jen kousek toho sportovnho štěstí. 9 místo obsadil SEDLÁK Petr a na 10 místě se umístil KUŠNIR Vilém.
         Pomyslnou komletní sbírku medailí uzavřel SEDLÁK Jakub, který vybojoval zlato ale již za Havlíčkův Brod. Kuba se v těchto dnech připravuje na Mistrovství světa, které se bude konat o prázdninách v Turecku. Je to obrovský úspěch pro Borohrádecký zápas, který Kubu odchoval.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 27.5.2023

    na turnaj do Kladna -  Lidice- Sokolský pohár 2023

  startují tito zápasníci: 

  SAKAŘ Dominik, HŮJA Lukáš, KUŠNIR Vilém,  SEDLÁK Petr a Jakub a HLOUŠEK Erik a Dominik

Odjezd v sobotu 27.5.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

Sportovní kemp v Chomutově

         Osmičlenná výprava zápasníků z Borohrádku se v sobotu 13.5 zúčastnila sportovního zápasnického kempu, který se konal v Chomutovské sportovní hale.
         Na 40 zápasníků se sjelo na sever Čech, aby se zdokonalili v technice a celkově si obohatili své zápasnické dovednosti.
         V tzv."Sporťáku" se pod vedením čtyř trenérů dopoledne zápasníci z 5 oddílů zdokolnalovali v technice v parteru a odpoledne po obědové a polední přestávce přišel na řadu tzv. postoj. Nechyběly ani tréninkové boje a tak účastníci absolvovali i mini turnaj.
         Tento kemp byl pro nás velkým přínosem a obohacením domácím tréninků. Snad se to už brzo ukáže a to na mezinárodním turnaji, který se bude konat již tradičně ke konci měsíce v Kladně.

 

 

 

Z důvodu Svátku práce

trénink v pondělí 1.5.2023  

ODPADÁ !!!

Další trénink bude ve středu 3.5.2023

 

 

 

Závodníci si nemuseli závidět výsledky

         O víkendu se zápasníci z Borohrádku zúčastnili pěkného turnje v Meziboří - Mládežnický turnaj 2023

         Na dvou žíněnkách se střetlo 79 závodníků z 8 oddílů. Bohužel na tento vydařený turnaj odjela pouze trojice našich závodníků. Větší účasti zabránil prodloužený víkend a odjezd závodníků na rodinné výlety.

        Zúčastněná trojice našich borců se na žiněnce nesratila a všichni tři se umístili na druhém místě a tak vybojovali stříbrné medaile. Proto si PEKAR Vasil, TŘASÁK Oldřich a DAVID Dominik nemuseli záviděl výsledky .

        Dalším turnajem, kterého se naši závodníci zúčastní, bude velký mezinárodní turnaj - Sokolský pohár, který se uskuteční v Kladně.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 29.4.2023

    na turnaj do Meziboří -  Mládežnický turnaj města Meziboří 2023

  startují tito zápasníci: 

 PEKAR Vasil, VONDROUŠ Adam a Karolína, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan,           KAŠPAROVÁ Kristýna, RYŠAVÁ Zuzka, TESÁREK Jáchym, SEDLÁK Jan, DAVID Dominik, Třasák Oldřich, MIDLOCH Václav a Liliana, BÍLKOVÁ Klára, SEDLÁK Petr, KUŠNÍROVÁ Linda a HLOUŠEK Jan

Odjezd v sobotu 29.4.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

Zápasníci na domácím turnaji vybojovali pohár

         Velká cena města Borohrádek byl doposud nejobsazenější zápasnický turnaj, který se letos v České republice pořádal. Na třech žíněnkách se utkalo 212 závodníků z 22 oddílů nejenom od nás, ale dva oddíly byly Ukrajinské. Jeden přicestoval až z daleké Novomoskovské oblasti, jež je vzdálená od Borohrádku 1700 km a druhý oddíl k nám přicestoval z Vídně, kde vlivem válečné situace mají mladí sportovci dočasný azyl.
         Na již zmíněných 3 žíněnkách se sváděly zajímavé sportovní boje a tak i diváci měli pěknou podívanou. Ta byla umocněna i dobrými výkony domácích borců, kteří potěšili své rodiče a příbuzné, kteří se na ně do sokolovny v Borohrádku přišli podíívat.
         Někteří potěšili i trenéry, protože díky své bojovnosti stanuli na stupních vítězů. Na ten nejvyšší vystoupala dokonce pětice našich borců a tak zlatou medaili vybojovali SAKAŘ Dominik, HEJNÁ Barbora, KUŠNIR Vilém, DAVID Dominik a HLOUŠEK Erik. Stříbrnou medaili vyzápasilo osm borců a to KUŠNIROVÁ Linda, MIDLOCHOVÁ Lilian, BÍLKOVÁ Klára, RYŠAVÁ Zuzka, KLIUČKEJ Michal ale i Darja, Mastík Jan a HLOUŠEK Dominik. Bronzovou medaili ještě přidal SEDLÁK Petr. Bez medaile tak zůstali jen PEKAR Vasil, který byl na 4. místě, MIDLOCH Václav byl 6, TESÁREK Jáchym skončil 8 a o jednu příčku pod ním byl VONDROUŠ Adam a na 11 místě zkončil HLOUŠEK Jan.
         Velkého úspěchu se dostalo i našemu závodníkovi Vildovi KUŠNIROVI, který po dohodě s trenéry a rozhodčími byl oceněn od pořadatelů tohoto turnaje pohárem pro nejlepšího závodníka Velké ceny města Borohrádek. Zasloužil si toto ocenění právem, protože zvítězil v nejobsazenější váhové kategorii, která čítala 17 závodníků.
         Každý náš zavodník se ale podílel na zisku bodů, které v soutěži družstev vyneslo krásné 3.místo a tak i zisk poháru. Z toho ale plyne jedna povinost pro trenéry, kteří ho na dalším tréninku budou muset naplnit dětským šampaňským na oslavu jeho zisku.
         Touto cestou by trenéři chtěli poděkovat nejenom všem závodníkům, kteří dobře reprezentovali na tomto turnaji ale i všem pomocníkům jak z řad rodičů tak i bývalých závodníků, kteří pomohli při organizaci tohoto turnaje. Bez nich by se to opravdu nepodařilo. Dále děkujeme všem sponzorům včetně vedení města Borohrádek jak za finanční, tak i materiální pomoc a v neposlední řadě generálnímu partnerovi tohoto turnaje SECA Borohrádek.
         Trenéři ale opět na turnaji oběvili spousty chyb u závodníků a tak neusneme na vavřínech a budeme se nadále fyzicky a silově připravovat a zdokonalovat techniku pro další turnaje.

 

 

 

 

 Z důvodu Velikonočního svátku

trénink v pondělí 10.4.202  

ODPADÁ !!!

Další trénink bude ve středu 12.4.2023

 

 

 

ZÁPASNÍCI Z BOROHRÁDKU

PŘEJÍ VŠEM

HEZKĚ PROŽITÍ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ

 

 

 

 

Zápasnický víkend

 

         V sobotu absolvovali zápasníci Velikonoční turnaj v Krásné Lípě a v neděli si zajeli na turnaj do Rtyně. V Podkrkonoší se konal již 7. ročník turnaje O pohár starosty města Rtyně. Na tento turnaj odjela šestnáctičlenná výprava z Borohrádku. Tento turnaj byl přípravou na domácí Vekou cenu Borohrádku, aby odhalil chyby a nedostatky, které je třeba ještě do tohoto domácího turnaje odstranit.
         Tuto přípravu závodníci využili a kromě zisku zkušeností získali i medaile. Tu nejcennější, zlatou, vybojovali: VONDROUŠ Adam, HEJNÁ Barbora, KUŠNIR Vilém, ADÁMKOVÁ Julie, VONDROUŠOVÁ Karolína a HLOUŠEK Erik. Sříbrnou medaili vyzápasili SAKAŘ Dominik, MIDLOCH Václav, MIDLOCHOVÁ Liliana, BÍLKOVÁ Klárka a SEDLÁK Jan. 3. místo obsadili BÍLEK Adam, KUŠNIROVÁ Linda, KAŠPAROVÁ Kristýnka a HLOUŠEK Jan.
         Někteří závodníci tak mohli i oplatit vyšlehání od děvčat při dívčí koledě, že jim to na žíněnce vrátili porážkou a položením na lopatky.

 

 

 

Velikonoce začaly i pro zápasníky

         Do Krásné Lípy odcestovala sedmičlenná výprava zápasníků z Borohrádku, aby zde na dvou žíněnkách vyzápasila svá utkání. Jednalo se o tradiční Velikonoční turnaj, kterého se zúčastnilo 96 závodníků ze 13 oddílů.
         Na tomto turnaji získal Borohrádek jednu zlatou medaili, kterou vybojoval KUŠNIR Vilém. Jednu stříbrnou medaili, kterou si na krk pověsil SEDLÁK Petr, a dva bronzy, které vyzápasili HLOUŠEK Jan a SAKAŘ Dominik. Bez medaile zůstali jen PEKAR Vasil a MIDLOCH Vašek, kteří skončili na 4.místě, a KUŠNIROVÁ Linda, která byla pátá. I když tito závodníci medaili nezískali, tak aspoň potěšili své trenéry bojovným výkonem.
         Jako družsto TJ Sokol Borohrádek stanul na rozšířeném podiu za 6. místo

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v neděli 26.3.2023

    na turnaj do Rtyně v Podkrkonoší 

     startují všichni zápasníci TJ SOKOL Borohrádek

Odjezd v neděli 26.3.2023 z náměstí v 7,30 hodin!!!

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 25.3.2023

    na turnaj do Krásné Lípy -  Velikonoční turnaj 2023

  startují tito zápasníci: 

 PEKAR Vasil, VONDROUŠ Adam, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan,           KAŠPAROVÁ Kristýna,  ADÁMKOVÁ Jůlie, RYŠAVÁ Zuzka, TESÁREK Jáchym, DAVID Dominik, MIDLOCH Václav, KUŠNÍROVÁ Linda a Vilém a                                     HLOUŠKOVI Erik, Dominik a Jan

Odjezd v sobotu 25.3.2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

 Premiera nových drezů


         V Hradci Králové se uskutečnil první ročník Memoriálu Františka Maňáska v zápase volný styl. Tento mezinárodní turnaj navazuje na již proběhlé ročníky turnajů "Akvasalón" jež jich bylo 32.
         Do hradecké sportovní haly se sjelo 171 závodnííků z 28 oddílů a tří států. Na dvou žíněnkách sváděli své boje i sedmičlená výprava zápasníků z Borohrádku. I když se volnému stylu až tak moc na tréninku nevěnujeme, tak naši mladí zápasníci bojovali a někteří stanuli i na stupních vítězů.
         Na ten nejvyšší vystoupal HLOUŠEK Dominik a tak vybojoval zlatou medaili. O střábro se postaral jeho bratr HLOUŠEK Erik a bronzovou medaili si na krk pověsili zápasnice KUŠNIROVÁ Linda a RYŠAVÁ Zuzka. bramborovou medaili a tím 4 místo obsadil PEKAR Vasil. Na rozířené podium se nevešli pouze HLOUŠEK Jan, krerý skončil na 7 místě a 10 příčku obsadil KUŠNIR VIlém.
         Na tomto turnaji proběhla i malá premiéra a to ta, že zápasníci z Borohrádku zápasili v nových oddílových drezech. Snad i pro další turnaje se bude jednat o drezi "vítězné".

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 18.3.2023

    na turnaj do Hradce Králové -  Memoriál Františka Maňáska

  startují tito zápasníci: 

 PEKAR Vasil, VONDROUŠ Adam, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan,           KAŠPAROVÁ Kristýna,  ADÁMKOVÁ Jůlie, RYŠAVÁ Zuzka, TESÁREK Jáchym, DAVID Dominik, MIDLOCH Václav, KUŠNÍROVÁ Linda a Vilém a                                     HLOUŠKOVI Erik, Dominik a Jan

Odjezd v sobotu 18.3.2023 z náměstí v 8,00 hodin!!!

 

 

 

Zápasníci získali jeden titul a dva Vícemistry České republiky

         Borohrádečtí zápasníci se o víkendu zúčastnili již letošního třetího republikového šampionátu a v silné konkurenci si vůbec nevedli špatně. Do Brna, kde se letošní mistrovství v zápase volný styl v kategorii žáků a kadetů konalo, se sjelo 131 závodníků z 26 oddílů. Z pětice našich sportovců jich nadpoloviční většina získala medaili.
         O tu nejcennější se postaral HLOUŠEK Erik, který vybojoval první místo a tak získal titul Mistr České republiky v zápase žáků volný styl pro rok 2023. Druhé misto vyzápasili SEDLÁK Petr a RAKOVÁ Pavla, kteří se tím pádem stali Vícemistry České republiky pro rok 2023. Bez medaile zůstali pouze KLIUČKEJ Michal, který skončil na pátem místě a na sedmé příčce se umístil HLOUŠEK Dominik.
         I když se na tréninku na volný styl až tak moc závodnívci nespecializovali, své nedostatky v technice dohnali bojovností. Tu ale největší bojovnost prokázala Pavla Raková, která svá utkaní zápasila ze zlomenou rukou a tak i přes obrovskou bolest ukázala v sobě bojovného ducha a odměnou ji byl zisk již zmíněné medaile.
         Tréninková příprava na republikový šampionát se bude našim závodníkům hodit, protože dalším turnajem bude Memoriál Františka Maňáska a ten bude opět ve volném stylu. Tak uvidíme...

 

 

 

 Bratři se stali Vicemistry České republiky


         V neděli 12.2.2023 se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo první letošní Mistrovství České republiky v zápase řecko-římském a to v kategorii mladších žáků a kadetů.                Tohoto šampionátu se zúčastnil i trojlístek zápasníků z Borohrádku. V opravdu silné konkurenci-na mistrovství přijelo totiž 158 těch nejlepších závodníků z 26 oddílů-se naši závodníci prosadili i medailově, a tak trenérům a hlavně sobě udělali velkou radost.
         Vicemistrem České republiky a tudíž 2. místo obsadil SEDLÁK Petr. Třetí místo vybojoval HŮJA Lukáš a na pátém místě se umístil HLOUŠEK Dominik. Stříbrnou medaili vyzápasil i SEDLÁK Jakub, bratr Petra, ale ten již startoval za Havlíčkův Brod.
         Dalším šampionátem bude Mistrovství ČR v té samé kategorii, ale ve volném stylu, ve Vítkovicích. Tak uvidíme, jak se bude našim dařit. 

 

 

 

Z prvního letošního turnaje se přivezly medaile.

 

         Tradičním prvním turnajem, kterého se každoročně Borohrádečtí zápasníci zúčastňují, je Memoriál Josefa Korycha v zápase řecko – římském.

         Po dvouleté přestávce zaviněné Covidovou situací se opět navázalo na „tradici“ a sedmičlenná skupina zápasníků odcestovala do rodiště Jaromíra Jágra- Hnidous – Motyčína, aby na dvou žíněnkách vybojovali svá utkání.

         Pro většinu z nich to byla vůbec první zápasnická premiéra mimo Borohrádecké žíněnky. I přesto si mladí sportovci nevedli špatně a medailově nevyšli na prázdno. O ten nejcennější kov se se postarali SAKAŘ Dominik a DAVID Dominik, kteří tudíž vybojovali zlaté medaile. Bronzovou medaili a tím pádem třetí místo obsadila MIDLOCHOVÁ Lilien. Na 4 místě a pomyslnou bramborovou medaili vyzápasila KAŠPAROVÁ Kristýna. Na pomyslném rozšířeném pódiu ještě stanuli ADÁMKOVÁ Julie  za 5 místo a PEKAR Vasil který skončil na místě šestém. Sedmou příčku obsadil sedmý Borohrádecký závodník MIDLOCH Vašek.

         Díky tomuto turnaji aspoň mladí závodníci poznali, kde na tréninku musí přidat aby příští turnaj byl výsledkově ještě lepší.

         Za odměnu pak všichni při cestě domů navštívili občerstvení MC Donald, kde si za odměnu dali pozdní poturnajový oběd.

 

 

 

 

 Z důvodu pololetních prázdnin a pracovní zaneprázdněnosti trnérů

trénink v pátek  3.2.2023

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 6.2.2023

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 4.2.2023

    na turnaj do Kladna -  Memoriál J.Korycha

  startují tito zápasníci: 

 PEKAR Vasil, VONDROUŠ Adam, SAKAŘ Dominik, MASTÍK Jan,           KAŠPAROVÁ Kristýna,  ADÁMKOVÁ Jůlie, RYŠAVÁ Zuzka, KLIUČKEJ Daria, MULLER Matyáš a MIDLOCH Václav

Odjezd v sobotu 4.2..2023 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

 

 Začínáme trénovat !!!

Od středy 4.1.2023 začínají téninky oddílu zápasu.

Tréninky budou každé pondělí, středu a pátek od 16,30 hodin v sokolovně.

Těšíme se na Vaši hojnou účast !!!

 

 

           

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek za rok 2022

 

         Oddíl zápasu vystupoval v roce 2022 pod oficiálním názvem Tělocvičná jednota SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu. Sídlo oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323, Borohrádek. IČO: 46460306.

         V tomto roce oslavil náš oddíl zápasu 60 let od svého založení.

         Na tento rok nebyly naplánované žádné počty turnajů, kterých by se oddíl plánoval zúčastnit, a to dle zkušeností z loňské sezóny a na základě pandemické situace. Dále jsme chtěli uspořádat, a do svazového kalendáře nahlásili, dva domácí oddílové turnaje. Rovněž jsme chtěli pořádat tradiční Vánoční turnaj, který jsme do svazového kalendáře neuvedli, protože měl být jen oddílový. Prioritou měla být účast na mistrovství České republiky v příslušných věkových kategoriích, absolvovat letní výcvikové soustředění, stabilizovat a posílit členskou základnu a pomáhat městu Borohrádek ve společenských a popřípadě sportovních akcích.

         Tréninkový proces začal oproti předešlé loňské pandemické situaci, kdy se začalo trénovat až v červnu, už v lednu. Tréninky probíhaly 3x týdně, a to v pondělí, středu a pátek od 16:30 do 18:00 hodin. Tréninkový proces se odehrával jak na velkém sále, kde 2x týdně probíhala hlavně vytrvalostní a rychlostní příprava, tak hlavně na malém zápasnickém sále a „v šatně“ před kanceláří, kde byly nataženy stabilně zápasnické žíněnky. Pro rozvoj silových schopností byla využívána posilovna v půdních prostorách nad malým sálem.

        Nahlášené turnaje ve svazovém kalendáři se podařily uskutečnit. Prvním turnajem byla Velká cena Borohrádku 2022. Tento turnaj byl obohacen účastí České televize – Déčko, kde byly sestřihy utkání a natočené scénky zařazeny do pořadu Lvíčata. Tím byla zabezpečena obrovská propagace zápasnického sportu v televizi. Druhým turnajem byl Memoriál Karla PETRNKA. Mělo se jednat o venkovní turnaj, ale díky hrozící špatné meteorologické situaci jsme jej uspořádali v tělocvičně. Třetím turnajem byl oddílový Vánoční turnaj, kterého se zúčastnili i závodníci z Hradce Králové a Rtyně v Podkrkonoší.

         Celkově se oddíl zúčastnil 18 turnajů. Z toho byly již zmíněné 3x domácí oddílové a 4x Mistrovství ČR. Na oddílových se vybojovalo 33 zlatých, 31 stříbrné a 15 bronzových medailí. Na Mistrovství ČR vybojovali zápasníci s Borohrádku 6 medailí-tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

         Po loňském zásahu pandemie coronaviru došlo k výraznému úbytku členské základny, hlavně se snížil počet starších členů. S velkou obavou jsme vstupovali do roku 2022. Obavy se naštěstí nenaplnily. Do oddílu přišlo přiměřené množství nových členů. Členská základna v roce 2022 čítala 29 členů. Z toho bylo 20 chlapců, 7 děvčat a dva trenéři.

         O prázdninách jsme absolvovali letní výcvikové soustředění v Herolticích, opět za přítomnosti zápasníků z Chomutova, Spořic, Plzně a nově se přidali i závodníci z Holýšova.

         Mimosportovní aktivitou oddílu byla účast na akci Ukliďte Česko, kdy oddíl zápasu vyčistil příkopy z Borohrádku do Čermné n/Orlicí, dále pořadatelská účast na Seniorských hrách v kategorii šipky a zajištění stanoviště na Městském borohrádeckém pochodu.

         Finanční zdroje byly dotace od města Borohrádek, dotace od Sokola, členské příspěvky a poskytnutí finančních a materiálních zdrojů od sponzorů. Tím největším příspěvkem byl dar od města Borohrádek v podobě víceúčelových sportovních žíněnek, které na tréninku hojně využíváme, a dále nákup nových sportovních oddílových triček, které nám byly věnovány sponzorsky od firmy Cyklo profi.

         Nepříjemnou situací v roce 2022 byla a bohužel ještě je válka na Ukrajině. Ta naštěstí zasáhla oddíl celkem příjemně, protože do oddílu přišli dva nový členové z Ukrajiny a tak obohatili náš oddíl o nové členy.

         Dále v oddíle skončil z důvodu odchodu na střední školu jeden člen, kterého jsme nechali přestoupit do Sportovního centra mládeže v Havlíčkově Brodě a dva členové oddílu přešli do Hradce Králové, kde se věnují volnému stylu.

         Nepříjemnou situací byl výpadek topení v zápasnickém sále a tak se na stěnách objevila plíseň, kterou se podařilo za pomocí správce odstranit. Bohužel ještě není vyřešeno topení v posilovně na „půdě“ v sokolovně a tak vlivem zimy se tam nedá cvičit a rovněž se tam objevila plíseň.

         Veškeré informace o činnosti oddílu se propagovaly na stránkách Zpravodaje Borohrádku a na oddílových internetových stránkách: www.zapasborohradek.cz

         Co dodat závěrem? Byl to po sportovní stránce celkem úspěšný rok. Pro tak malý oddíl zisk tří titulů Mistrů České republiky je dobrý výsledek. Ale odchod zkušených závodníků a výchova mladých nastupujících se negativně výsledkově odrazí příští rok. Radostí ale je mladá generace, která v oddíle současně je a s kterou se dá pracovat. Doufáme, že příští rok bude úspěšný nejenom výsledkově ale i organizačně a přinese opět sportovní a tréninkovou radost, vždyť oddíl zápasu z Borohrádku letos oslavil již zmíněných 60 let od svého založení a tak by chtěl nadále v této dlouholeté tradici nadále dobře reprezentovat nejenom oddíl ale i město Borohrádek.

         Nebudeme si raději nic na příští rok plánovat, ale spíš se budeme těšit, aby rok 2023 přinesl opět plno sportovní radosti.

 

 

 

   ZÁPASNÍCI Z TJ SOKOL BOROHRÁDEK

PŘEJÍ VŠEM

HEZKÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

A V ROCE 2023 HODNĚ ŠTĚSTÍ

A PLNO SPORTOVNÍCH ÚSPĚCHŮ

 

 

 

 

Letošní zápasnická sezona skončila

 

         Poslední letošní sportovní akcí klubu zápasu byl Vánoční turnaj, který se uskutečnil místo pátečního tréninku v sokolovně v Borohrádku.

         Na velký sál, který byl slavnostně vyzdoben a opatřen i ozdobeným vánočním stromečkem se sjelo na 40 závodníků ze tří oddílů. Na žíněnce tak sváděli svoje souboje nejenom domácí závodníci z Borohrádku ale i tradičně z Hradce Králové a Rtyně v Podkrkonoší.

         Závodníci chtěli ukázat hlavně svým rodičům a příbuzným co všechno se na tréninku naučili. A tak o dramatická a vyrovnaná utkání nebyla nouze.

         I když o samotné výsledky úplně nešlo, odměnou pro všechny závodníky byly perníkové medaile označené jedničkou. Protože všichni závodníci „jedničky“ jsou. Chodí pravidelně trénovat a poctivě na sobě sportovně pracují.

         Medaile nebyli jedinou odměnou. Na všechny čekalo drobné občerstvení a hlavně příjemná předvánoční atmosféra.

 

 

 

 Vánočí zápasnický turnaj

sokolovna Borohrádek

pátek 16.12.2022

začátek 16,00 hodin

startují všichni členové oddílu zápasu

 

 

 Z důvodu malování na zápasnickém sále

trénink ve středu 7.12 a v pátek 9.12.2022 

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 12.12.2022

 

 

Předposlední zápasnický turnaj

         Předposledního zápasnického turnaje se zúčastnili i závodníci z Borohrádku. Původně na turnaj do Čechovic měly odcestovat dvě auta se závodníky, ale nemocnost umožnila start jen dvěma zápasníkům.

         Na dvou žíněnkách se na turnaji utkalo o Pohár Františka Nesvadbíka 85 závodníků ze 14 oddílů. Jednalo se o mezinárodní turnaj, protože startovali i oddíly ze Slovenska.

         Na nejvyšší stupeň pro vítěze vystoupal SEDLÁK Petr a bronz si z tohoto turnaje odváží KLIUČKEJ Michal.

        Tím posledním letošním turnajem bude již tradiční domácí Vánoční turnaj, který měl bohužel díky covidové situaci dvouletou přestávku.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 3.12.2022

    na turnaj do Čechovic - Mládežnický turnaj pana Nesvadbíka

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik, KUŠNÍR Vilém a KLIUČKEJ Michal

odjezd v sobotu 3.12.2022 z náměstí v 6,00 hodin !!!

 

 

 

Místo medailí se získaly zkušenosti

 

         Jednoho z největších letošních turnajů se zúčastnil i trojlístek Borohrádeckých zápasníků. Jednalo se o mezinárodní turnaj Prague Wrestling Open 2022. Na 4 žíněnkách svádělo svoje souboje 276 závodníků z 37 oddílů a deseti států. I když žádný ze zápasníků z Borohrádku medaili nezískal, tak rozhodně za předvedené výkony se stydět nemuseli.

         Nejblíže k medaili byl KLIUČKEJ Michal, který se umístil na 4 místě a od medaile ho dělilo při rovnosti bodů jen vzájemná porážka. HLOUŠEK Erik skončil na 5 místě a od boje o medaili ho dělilo jedno vítězné utkání. HLOUŠEK Dominik obsadil 9 místo a od lepší umístění se připravil vlastní taktickou chybou. Tento turnaj byl opravdu kvalitně mezinárodně obsazen a tak to byla pro naše závodníky velká zkušenost.

         Odměnou za bojovnost byla pak večerní návštěva Staroměstského náměstí a zhlédnutí rozsvíceného vánočního stromu a nasátí předvánoční atmosféry prvního adventního víkendu.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 26.11.2022

    na turnaj do Prahy - Prague Wrestling Open 2022

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik a KLIUČKEJ Michal

odjezd v sobotu 26.11.2022 z náměstí v 6,15 hodin !!!

 

 

 

Na Vysočině čekali na zápasníky medaile a sních

 

         Devíti členné družstvo zápasníků odjelo na Vysočinu, konkrétně do Jihlavy, aby vybojovali medaile na Velké ceně města Jihlavy. Ve sportovní hale, ve které začal svoji kariéru dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš KRPÁLEK, se na dvou žíněnkách utkalo 91 závodníků z 9 oddílů. Cestou na turnaj proletovali vločky sněhu a v samotné Jihlavě čekala na závodníky už pěkná sněhová nadílka.

         Zlaté medaile vyzápasili HLOUŠEK Dominik a KLIUČKEJ Michal. Zvlášť Dominik byl od trenérů hodně pochválenej za předvedený výkon. Stříbro si domů odvážejí PEKAR Vasil, SEDLÉK Petr a HLOUŠEK Erik. Na bronzovou medaili dosáhla HEJNÁ Barbora. Bramborovou medaili za 4 místo vyzápasila KUŠNÍROVÁ Linda. Na 6 místě se umístila BÍLKOVÁ Klára a na 7 místě KUŠNÍR Vilém.

         Dalším turnajem, na který se zápasníci z Borohrádku chystají bude mezinárodní turnaj Prag Open.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 19.11.2022

    na turnaj do Jihlavy - Velká cena města Jihlavy

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik, KUŠNÍROVI Vilda a Linduška, KAŠPAR Josef, HŮJA Lukáš, PEKAR Vasil, KLIUČKEJ Michal, BÍLKOVÁ Klárka a HEJNÁ Barbora

Odjezd v sobotu 19.11.2022 z náměstí v 7,30 hodin !!!

 

 

 Z důvodu pracovní zaneprázdněnosti trnérů

trénink ve středu 19.10.2022

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pátek 21.10.2022

 

 

 

 

Z mezinárodního turnaje skoro kompletní sada medailí

 

         Do Havlíčkova Brodu odcestovala bratrská dvojce Erik a Dominik HLOUŠKOVI, aby vybojovali utkání na mezinárodním turnaji – Memoriál Františka Červína.

         Tohoto turnaje se zúčastnilo na 116 závodníků z 20 oddílů a 8 států.

         Na dvou žíněnkách kde turnaj probíhal se v silné konkurenci naši závodníci medailově prosadili. Erik získal bronzovou medaili a Dominik stříbrnou. O doplnění kompletní sady medailí se postaral Kuba SEDLÁK, který ve finále porazil Ukrajinského zápasníka. Kuba už ale startoval za domácí klub TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

         Dalším turnajem bude mládežnický turnaj v Krásné Lípě.

 

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 15.10.2022

    na turnaj do Havlíčkova Brodu - Memoriál F.Červína

  startují tito zápasníci:

 HŮJA Lukáš, KLIUČKEJ Michal, HLOUŠEK Erik a Dominik

Odjezd v sobotu 15.10.2022 z náměstí v 6,30 hodin !!!

 

 

 

Zápasníci se z mistrovství nevrátili bez medaile

 

 

         V České metropoli se o tomto víkendu uskutečnilo Mistrovství České republiky v zápase volný styl. Do haly Bohemians Praha odcestoval čtyřlístek zápasníků z Borohrádku. Ti si v konkurenci nejlepších zápasníků nevedli špatně a polovina z nich stanula na stupních vítězů.

         Na ten nejvyšší vystoupal KLIUČKEJ Michal, který pro Borohrádek vybojoval titul Mistr České republiky pro rok 2022. Bronzovou medaili si za třetí místo odváží HLOUŠEK Erik. Další dva závodníci rovněž získali medaili, ale bohužel tu bramborovou za čtvrté místo. Byli to HŮJA Lukáš a SEDLÁK Petr.

         Dalším turnajem bude Memoriál Františka Červína. Jedná se o mezinárodní turnaj v Havlíčkově Brodě.

 

 

 

 

 Zápasníci dovezli kompletní sadu medailí

 

         Borohrádečtí zápasníci se o tomto víkendu zúčastnili mezinárodního volnostilařského turnaje – Akvasalon 2022, který se konal v Hradci Králové. Jednalo se o poslední ročník, protože příští rok se tento turnaj přejmenuje na Memoriál Františka MAŇÁSKA. Pan MAŇÁSEK byl zakladatel zápasu v Hradci Králové a dlouholetý činovník ve Svazu zápasu České republiky jak ve funkci trenérské tak i funkcionářské.

         Na dvou žíněnkách se utkalo 118 závodníků ze 17 oddílů. Osmičlenná výprava našich se ve vonostilřské konkurenci neztratila a získala 6 medailí. O tu najcennější se postaral KLIUČKEJ Michal, který obsadil 1.místo. Stříbro vybojovala trojice – HEJNÁ Barbora, PEKAR Vasil a SEDLÁK Petr. Bronzovou medaili vyzápasila KUŠNÍROVÁ Linduška a v nejobsazenější váhové kategorii HŮJA Lukáš. Pomyslnou bramborovou medaili za 4 místo si odvezl KUŠNÍR Vilém a na 5.místě se umístila BÍLKOVÁ Klárka.

         Jednalo se o přípravný turnaj na blížící se Mistrovství ČR ve volném stylu, které se uskuteční v Praze na Bohemce.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 24.9.2022

    na turnaj do Hradce Králové - Akvasalon

  startují tito zápasníci:

HŮJA Lukáš, KUŠNÍR Vilém, SEDLÁK Petr, PEKAR Vasil, KLIUČKEJ Michal,

HEJNÁ Barbora a BÍLKOVÁ Klára

 Odjezd v sobotu 24.9.2022 z náměstí v 8,30 hodin!!!

 

 

 

 

Z mistrovství bez medaile ale z „malým“ titulem

 

         Do Havlíčkova Brodu odjela dvojice zápasníků z Borohrádku, aby vybojovala svá utkání na Mistrovství České republiky žáků. Jednalo se o bratry HLOUŠKOVI - Dominika a Erika.

         V konkurenci 120 závodníků z 19 oddílů se medailově neprosadili. Nezápasili vůbec špatně. V každém utkání bojovali, ale tentokráte soupeři byli nad jejich síly. Erik ve své váhové kategorii skončil těsně pod stupni vítězů na 4 místě a Dominik obsadil 8 místo.

         Malou náplastí byl jen titul Mistra ČR, který vyzápasil SEDLÁK Jakub. Kuba ale už poprvé zápasil za TJ JISKRA Havlíčkův Brod, kde nyní v rámci svých studií i trénuje.

          Dalším turnajem, kterého se domácí oddíl zúčastní bude volnostilařský turnaj v Hradci Králové, který bude přípravou na Mistrovství ČR ve volném stylu, které se bude konat v Praze na Bohemce.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 17.9.2022

    na turnaj do Havlíčkova Brodu - Mistrovství ČR

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Erik a Dominik

 Odjezd v sobotu 17.9.2022 z náměstí v 7,00 hodin!!!

 

 

 

Trénink v pátek 16.9.2022

pro neúčastníky Mistrovství ČR v Havlíčkově Brodě

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 19.9.2022 v 16,30 hodin.

 

 

 

 

Poslední turnaj Kuby za borohrádecké barvy

 

          Na sever Čech odcestovala šestice zápasníků z Borohrádku, aby si zazápasili na turnaji v Teplicích na Memoriálu Františka KUBICI.

         Jednalo se tradičně o první po prázdninový turnaj, který byl rovněž přípravným turnajem na Mistrovství ČR, které se za týden koná v Havlíčkově Brodě.

         Na tento memoriál se sjelo 98 závodníků z 11 oddílů. V této konkurenci se naši prosadili a všichni dosáhli na medailové pozice. Pro tu nejcennější si na stupně vítězů došel SEDLÁK Jakub, pro kterého to byl zároveň i poslední turnaj za Borohrádek. Díky školním povinnostem bude nyní zápasit za Havlíčkův Brod, kam přestoupil a kde bude studovat a i trénovat. Stříbrnou medaili vybojovali KUŠNÍR Vilém, SEDLÁK Petr, HLOUŠEK Erik a HŮJA Lukáš. Bronzovou medaili za třetí místo získal HLOUŠEK Dominik.

         Trenéři odhalili plno chyb, které je potřeba ještě do mistrovství odstranit. Uvidíme za týden, jak se to podařilo.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 10.9.2022

    na turnaj do Teplic - Memoriál Františka Kubici

  startují tito zápasníci:

SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik, HŮJA Lukáš a KUŠNÍR Vilém

Odjezd v sobotu 10.9.2022 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT !!!

tréninky oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

začínají v pondělí 5.9.2022 od 16,30 hodin.

Těšíme se na Vás

 

 

 

 

Heroltický zápasnický turnaj

 

         Předposlední dopoledne soustředění bylo věnováno zápasnickému turnaji. Na dvou žíněnkách se sešlo 30 závodníků, jak zápasníků i ne zápasníků a ty se v 10 váhových kategoriích mezi sebou utkali.

        Na žíněnkách v mnoha případech probíhali opravdu lité boje v rámci pravidel. Po skončení turnaje si závodníci mohli mezi sebou domluvit odvetná utkání a nebo i jen přátelská. Trenéru úplně zaskočilo, jak moc všichni chtějí ještě dál zápasit. Nebýt čas na oběd, tak by se snad zápasilo do odpoledních hodin. Museli se ale ještě vyhlásit výsledky. Každý závodník dostal diplom a čokoládovou medaili.

         Po obědě, byly sladké knedlíky, se vyhlásily výsledky celo soustředinové soutěže. Ta byla překvapivě vyrovnaná. Vyhrálo družstvo modrých, které z jedenácti soutěží získalo 24 bodů. Na druhém místě s rovností bodů se třetím se umístilo družstvo červených. Obě získali 21 bodů ale o lepším umístění rozhodlo víc vítězství v jednotlivých soutěžích.Odměnou pro všechna družstva byl dort dle vlastního výběru.

         Odpoledne se už jen koupalo a hráli se hry dle chuti a všichni se už těšili na večerní opékání buřtů.

         Trenéři všechny při závěrečné řeči pochválili za celkové chování a poctivému přístupu k tréninkům a sportování a popřáli jim hezký zbytek prázdnin. Už teď se závodníci těší, až začnou normální oddílové tréninky a že se zase všichni uvidí na soutěžích.

 

 

 

Celodenní výlet dopadl bez úhony

 

         Po rozcvičce a snídani odjeli všichni účastníci soustředění na celodenní výlet do resortu Dolní Morava. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ta první absolvovala pochod k nově vybudovanému mostu do budoucnosti. Nejdelší most na světě dlouhý 721 metrů a vysoký 95 metrů nad zemí statečně přešli všichni. Mírné houpání trošku vzbuzovalo obavy ale všichni projevili velkou statečnost.

         Daleko náročnější ale byla cesta zpátky. Projevovala se nejenom únava z pochodu na horu k mostu ale i únava z celkového tréninku a soutěžení na soustředění. Cesta dolů byla pak opravdu náročná. Není se vlastně ani čemu divit. Vždyť se nachodilo 12,5 km a vystoupalo se jakoby do 101 poschodí.

         To druhá skupina těch mladších navštívila zábavný park Mamutík. Tam se vyskytl jiný problém. Trenér je po pěti hodinách hraní nemohl odtamtud dostat, jak moc se jim tam líbilo.

         Po příjezdu zpátky všem bodlo vykoupání se v bazénu a zregenerování. Někteří šli i do vyhřívky.

        Po večeři byl velký táborák a nechyběla ani noční hra, kde závodníci hledali světelná brčka. Tím se samozřejmě i nabízelo prodloužení večerky.

        Vše nakonec dobře dopadlo a závodníci i vedoucí to přežili bez větší úhony. Vedoucí si pak večer pivo opravdu zasloužili.

 

 

 

Dnes proběhl seznamovací ceremoniál

 

         Ranní rozcvička proběhla v legračním duchu. Nejdříve všichni vzbudili bývalého fotbalového reprezentanta pana Pavla HAPALA, která má hned vedle areálu svoji rekreační chatu a pozvali ho na ranní rozcvičku. Ta se pak odvíjela v tanečním a hudebním duchu. Všichni se nejdřív projeli mašinkou na písničku Jede jde mašinka, kouří se jí z komínka…a pak si zatancovali na písničku La bomba.

         Na dopoledním zápasnickém tréninku byl učebně tréninkový boj a pak následoval tzv. příjem. To znamená, že jeden byl na žíněnce a všichni se na něm v krátkém 20 sekundovém intervalu vystřídali v tréninkovém boji.

         Na obídek byla sekaná s bramborovou kaší a po ní a poledním klidu mohli začít opět soutěže. Většina z nich zase byla vodních, protože jsme opět pozdravili sluníčko a to nám hezky a intenzivně svítilo.

         Konečně došlo i na seznamovací ceremoniál. To je že trenéři naplní balónky vodou a ty pak slouží na vodní bitvu. To se vždy dělalo hned na úvod soustředění, aby se tzv. prolomily ledy. Letos kvůli počasí to proběhlo až pátý den.

         U táboráku se zhodnotil den a hlavně se řekli instrukce na zítřejší celodenní výlet na Dolní Moravu.

         To že všichni jsou zatím hodní a super, že poctivě trénujou a cvičej a že si v osobním volnu dával i něco navíc z hlediska posilování a že i pořád venku rekreačně sportují, už ani nebudu psát. Proto si i od trenérů zasluhují velkou pochvalu a to jak slovní tak i v možnosti dovolení si koupit kopečkovou zmrzlinu.

         Pro regeneraci sil tady stále slouží výhřivka a neustálá možnost koupání. Tak teď jen zbývá aby nám na zítřek vyšlo počasí a celodenní výlet jsme si hezky užili.

 

 

 

Počasí nám přálo

 

         Konečně jsme se dočkali. Dnes byl první den, kdy na nás nespadla ani jedna dešťová kapka a tak vše mohlo probíhat podle předem naplánovaného programu. Při rozcvičce jsme totiž pozdravili slunce a to se nám odměnilo pěkným počasím.

        Ranní trénink na žíněnce překvapil trenéry. Ty čekali že třetí den bude krizový a účastníci tréninku už ho budou trošku šidit. Opak byl pravdou. Všichni tak poctivě trénovali, že to bylo až podezřelý. To samotný prohlásili i trenéři na venkovním tréninku. Ze závodníků pak „vylezlo“ že tréninky jsou dobrý a že je to baví. Což trenéry hodně potěšilo.

         Na obídek bylo uzené maso se špenátem a bramborovým knedlíkem. Špenát všem dal plno síly na soutěže, které probíhaly po poledním klidu. Tři družstva dnes zápolila v lovení předmětů z bazénu, výdrže bez dechu pod vodou a v hodu na koš. O vítězi stále není rozhodnuto, protože je pořadí vzácně vyrovnaný.

         Za odměnu dnes byla kopečková zmrzlina a v osobním volnu mohli jít někteří do vyhřívky a další si mohli zastřílet ze vzduchovky.

         Další překvapení bylo u táboráku. Po zhodnocení dne si vedoucí připravili pro děti mini diskotéku a sladkou tečku. Tím byli banánové jednohubky namočené v čokoládě a ozdobené kuličkou hroznového vína.

         Dnes toho bylo tolik a aby se „to všechno stihlo“ tak musela být večerka o půl hodiny posunutá. To ale dětem vůbec nevadilo.

 

 

 

 

Začalo se soutěžit

 

            Dnešní ráno začalo sluníčkově. Na rozcvičku se běželo na nedalekou louku, kde si všichni protáhli tělo. Nezapomnělo se ani na pozdrav slunci a přání aby nám celý den hezky svítilo.

            Po rozcvičce a ranní hygieně proběhla snídaně a pak následoval klasický dopolední program. Na žíněnce proběhl nácvik chvatů v parteru a venkovní trénink byl opět zaměřen na silovo - vytrvalostní přípravu.

            Na oběd byl snažený sýr s hranolkama. Plno dětí si šlo i přidat jak jim to chutnalo.

            Jakmile skončil polední klid a měly začít soutěže, tak se samozřejmě zkazilo počasí a začalo pršet. Byly připravené soutěže spojené s bazénem. Narychlo se proto muselo improvizovat s jinou soutěží. Tři soutěžní družstva si to rozdala v kruhovém tréninku. Po jejím skončení se vyčasilo a objevilo sluníčko. Toho se hned využilo i na bazénovou soutěž.

             Po svačině proběhla třetí vědomostní soutěž ve které museli soutěžící rozpoznat naši flóru.

             Pak následovala večeře a osobní volno. V podvečer se využil i vyhřívaný bazén na regeneraci sil.

             U táboráku se zhodnotil den a sdělil se plán na zítřek. Děti byli po dnešku tak sportovně unavený, že se nemusela ani vyhlašovat večerka a oni samy si odešli do chatek lehnout.

 

 

 

Začalo se trénovat

 

         Po celonočním dešti ráno pršení ustalo a tak účastníci soustředění mohli vyběhnout na rozcvičku. Tu ale ke konci opět skrápnul déšť a tak musela být o trošku zkrácena. Oto víc času bylo na ranní hygienu a úklid chatek.

         Po snídani začaly tréninky. Utvořili se dvě skupiny, kde jedna byla na žíněnce a trénovala techniku v postoji a ta druhá měla silovou a vytrvalostní přípravu. Po hodině a půl se obě skupiny prohodily. Tím dopolední program skončil a mohla být vyhlášena příprava na oběd.

         Řízek na oběd všem chutnal a po poledním klidu se odešlo do Štítů podívat se na Akrobatický areál Aleše VALENTY. Pouhých 500 metrů před cílem nás zastihla bouřka. Teda doslova průtrž mračen a tak za chvilku na nás nebyla niť suchá. Do areálu jsme došli promočený na kost. Rychle jsme vyždímali svoje trička, dali si horký čaj a využili odvozu autem zpátky do Heroltic. Tam nás přivítalo krásné slunečné počasí, které panovalo po zbytek dne. Po večeři následovalo osobní volno, které se využilo opět na sportování. V osm večer se zapálil oheň a zhodnotil se den a sdělilo se, co se bude dělat zítra.

         Po druhé večeři se ještě chvilku sedělo u ohně a večerka a noční klid druhý den zakončila.

 

 

 

 

Zápasnické soustředění v Herolticích 2022 začalo

 

         Rodiče se za sokolovnou v Borohrádku rozloučili se svými dětmi a ty autobusem odjeli na sportovní zápasnické soustředění do Heroltic. Tam je již po sedmé přivítala paní vedoucí, která nám popřála hezký a příjemný pobyt.

         Po ubytování do chatek následoval oběd. Na úvod byla svíčková, která všem moc chutnala. Po obědě následovalo oficiální přivítání všech účastníků soustředění a seznámení s programem a dohodnutím o pravidlech chování.

         Prvním úkolem bylo postavení žíněnek. Poté následovalo obhlídnutí okolí a přinesení suchých větví na každodenní táborák.

         Po večeři proběhlo individuální sportování a to formou tenisu, benginktonu, hodu basketbalového míče na koš a stolního tenisu. V osm hodin večer měl být táborák, kde se měl zhodnotit první den soustředění a říct co bude následovat zítra. Bohužel počasí bylo proti a tak déšť rozhodl, že se od táboráku muselo upustit.

         Večerka ukončila první den a tak se mladí sportovci odebrali do svých chatek. Ale na spánek hned nedošlo, protože i museli na chatkách ještě povídat o dojmech a zážitcích.

 

 

 

 

Sportovní letní výcvikový tábor

HEROLTICE

od 13.8.do 20.8.2022

odjezd 13.8.2022 od sokolovny v Borohrádku v 10,00 hodin

Bližší informace Vám podá HEJNÝ Martin na telefonu: 737 120 171

 

 

 

Trenéři oddílu zápasu

TJ SOKOL Borohrádek

přejí Všem sportovcům

hezké prázdiny

a příznivcům zápasu

hezkou dovolenou

 

 

 

 

 Turnaj pod širým nebem byl pod střechou

 

         Záměrem pořadatelů bylo uspořádat druhý ročník Memoriálu Karla Petrnka v zápase řecko-římském pod širým nebem. Tento mládežnický turnaj, který se konal v kategorii přípravek a dívek, se měl odzápasit na fotbalovém hřišti. Jenže meteorologická situace nebyla pro tento turnaj příznivá. Hlášeny byly nejenom silné bouřky a velký vítr, ale i neustálý déšť. Proto se od záměru uspořádat soutěž venku ustoupilo a turnaj se klasicky konal v borohrádecké sokolovně.

         Do ní se sjelo na 85 závodníků z 9 oddílů. Zápasilo se na dvou žíněnkách a mnoho zápasníků mělo na těchto závodech svoji sportovní zápasnickou premiéru. Zápasníci z Borohrádku nebyli výjimkou. Z 16členného kolektivu domácích závodníků jich polovička byla na turnaji vůbec poprvé. Přesto se ničeho nezalekli, na žíněnce bojovali a vyzápasili si i medaile. O tu nejcennější se postarali a na nejvyšší stupeň pro vítěze vystoupali SAKAŘ Dominik, NOVOTNÝ Jonáš a LAŽOVÁ Nela. Stříbrnou medaili vybojovali VONDROUŠ Adam, KUŠNÍROVÁ Linda, HEJNÁ Barbora, PEKAR Vasyl, VONDROUŠOVÁ Karolína a MASTÍK Jan. Třetí místo obsadil MöLLER Matyáš. Tu pomyslnou bramborovou medaili vyzápasili KAŠPAROVÁ Kristýna, MOLNÁR Adam, KOLMANOVÁ Tereza a ADÁMKOVÁ Julie. Na 5 místě skončili HLOUPÝ Dominik a KUŠNIR Vilém. Ti všichni přispěli i do soutěže družstev a v konečném součtu družstvo z Borohrádku obsadilo druhé místo a tak trenér HEJNÝ Martin si na stupni pro vítěze mohl převzít pohár.

         Nebyli by to ani borohrádečtí pořadatelé, aby nepřišli s něčím novým. Obohacení tohoto turnaje bylo to, že všichni účastníci turnaje dostali palačinky. Ty sponzorsky věnoval pan HŮJA Patrik potažmo firma Huja Burger. Palačinky měly velký úspěch a všem moc chutnaly. Další specialitou byly medaile i za čtvrté místo. Nebyli z brambory, ale byli kožené a „vyrobil“ je pan LALUHA Rudolf prostřednictvím firmy LAGA s.r.o. Zato jim moc děkujeme a poděkování patří i všem rodičům, kteří pomáhali při přípravě turnaje a i v jeho samotném průběhu.

         Tímto turnajem skončila pololetní sportovní příprava. V pondělí po turnaji byl poslední trénink, kde se nejenom zhodnotil turnaj, ale řekly se i podrobnosti o letním soustředění, které se uskuteční v Herolticích od 13.8. do 20.8.2022. Na úplný závěr tréninku nemohlo chybět pití dětského šampaňského ze získaného domácího turnaje.

 

 

 Zápasníci vyměnili žíněnku za písek

 

         V sobotu 18.6 se zúčastnili zápasníci z Borohrádku netradičního turnaje. Jednalo se o Beach turnaj v Hradci Králové na koupališti Flošna. Místo na žíněnce se zápasilo na pískovém volejbalovém hřišti. Jednalo se o novátorský turnaj, kdy se zápasilo do třech technických bodů. Odměnou za předvedené sportovní výkony bylo po turnaji koupání v tomto pěkném aqua areálu.

         Ale na prvním místě byl samozřejmě turnaj, kterého se zúčastnila sedmičlenná výprava našich mladých sportovců. Borohrádečáci vybojovali pěkná utkání a všichni si odvezli i medaile. Tu zlatou zísskali : HEJNÁ Barbora, KUŠNÍR Vilém, HŮJA Lukáš a HLOUŠEK Dominik. Stříbrnou medaili vyzápasili KUŠNÍROVÁ Linda a bratři SEDLÁKOVÉ Jakub a Petr.

         Dětem se tento turnaj velice líbil a koupání si všichni opravdu zasloužili.

         Posledním předprázdninovým turnajem bude domácí venkovní turnaj – Memoriál Karla Petrnka.

 

 

 

 

Zápasníci z Borohrádku získali pohár

 

         Sedmičlenná skupina zápasníků z Borohrádku odjela na již tradiční zápasnický turnaj do Meziboří. Na dvou žíněnkách se utkalo na 86 závodníků z 12 oddílů. V příjemné sportovní atmosféře si všichni zápasníci hezky za zápasili a to buď ve své váhové a věkové kategorii, a nebo i po domluvě v přátelském utkání.

         I Borohrádečtí nezůstali výjimkou a tak si kromě výsledků odvezli i cenné sportovní zkušenosti. Mnozí z nich byli na zápasnickém turnaji totiž vůbec poprvé.

         Na nejvyšší stupeň vítězů a tudíž zlatou medaili vybojovali PEKAR Vasil a LAŽOVÁ Nela. Stříbrnou medaili získali SEDLÁK Petr, HŮJA Lukáš a KUŠNÍR Vilém. Bronzovou medaili vybojovala KUŠNÍROVÁ Linduška. Čtvrté místo obsadil LAŽA Matyáš. V soutěži družstev vybojovalo naše družstvo pohár za 5 místo.

            Dalšími turnaji, které naše mladé zápasník čeká jsou venkovní turnaj v Hradci Králové na koupališti Flošna, kde se nebude zápasit na žíněnce ale na písku a venkovní turnaj v Borohrádku na fotbalovém hřišti, který bude organizačně náročný, ale snad ho domácí pořadatelé zvládnou.

 

 

 

 

 Borohrádek v anketě slavil dvojnásobný úspěch

 

         Velkého úspěchu dosáhla svěřenkyně Borohrádeckého zápasu LAŽOVÁ Nela. Nominovala se do ankety o nejlepšího sportovce okresu Rychnov nad Kněžnou pro rok 2021 v kategorii mládeže.

         Závěrečné vyhlašování výsledků a slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou. Na tomto slavnostním večeru se Nela umístila ve zmíněné kategorii na 5 místě a tak korunovala svoji úspěšnou loňskou sezonu, kde se stala Mistryní České republiky v zápase volný styl.

        Ale v tomto galavečeru z Borohrádku nebyla osamocena. Na pódium pro „Ty“ nejúspěšnější, vystoupal i pan starosta města Borohrádek Mgr. MORAVEC Martin, který byl oceněn za sportovní projekt roku. Tím se stala realizace sportovního hřiště na Základní škole TGM Borohrádek.

        Oba dva si slavnostní galavečer, který byl spojen nejenom s vyhlašováním úspěšných sportovců ale byl provázen i kulturním programem, příjemně užili.

         Jen pevně doufáme, že příští rok se opět neobejde bez Borohrádecké účasti. Někteří zápasníci už nyní mají nakročeno svými výsledky na ocenění pro nejlepší sportovce pro rok 2022. Tak uvidíme….

 

 

 

 

Smutné výročí oslavili zápasníci sportem

 

         Již 80 let uplynulo od smutné události, která se váže k druhé světové válce a to vypálení města Lidice. Díky tomu se pořádá každoročně největší sportovní zápasnická událost a to je mezinárodní turnaj Lidice – Sokolský pohár 2022. Do Kladna se do sportovní haly na již 38. ročník tohoto turnaje sjelo 290 závodníků z 31 oddílů ze šesti států.

            Na čtyřech žíněnkách bojovala i čtveřice Borohrádeckých zápasníků a v opravdu silné konkurenci si nevedli špatně. Dva z nich získali bronzovou medaili. Těmi, kdo vystoupali na stupně vítězů byli SEDLÁK Jakub a HLOUŠEK Erik. Bez medaile skončil na 5.místě KUŠNÍR Vilém a na 10 místě SEDLÁK Petr. I oni bojovali, ale v silné konkurenci se medailově neprosadili.

            Neděje se to často, ale oba medailoví závodníci byli od trenéra pochváleni za předvedené bojovné výkony. Nesmí se ale usnout na vavřínech a dál tvrdě a poctivě trénovat.

 

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 28.5.2022

    na turnaj do Kladna - Lidice - Sokolský pohár 2022

  startují tito zápasníci:

 SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Erik a KUŠNÍR Vilém

 Odjezd v sobotu 28.5.2022 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

Nejlepší zápasník je z Borohrádku

 

         Po dvouleté přestávce zaviněné koronavirem se opět rozběhla domácí turnajová sezóna.

         Do místní sokolovny se sjelo na 196 závodníků ze 20 oddílů, aby na třech žíněnkách vybojovali svá utkání na Velké ceně města Borohrádek v zápase řecko – římském.

         Tento turnaj byl ozvláštněn příjezdem České televize z kanálu Déčko, pořadu Lvíčata, a tak mohly proběhnout i sportovně – společenské oslavy 60ti let od založení oddílu zápasu v Borohrádku.

         Ale nejdůležitější byly boje a dosažené výsledky závodníků. Toho nejcennějšího umístění dosáhl HLOUŠEK Erik, který v nejobsazenější váhové kategorii vystoupal na stupeň nejvyšší a ke zlaté medaili přidal i ocenění pro nejlepšího závodníka tohoto turnaje. Další zlatou medaili vyzápasil SEDLÁK Jakub. O třetí zlatou medaili pro domácí závodníky se postarala HEJNÁ Barborka. Stříbrnou medaili vyzápasila KUŠNÍROVÁ Linduška a o kompletní sbírku medailí se zasloužil SEDLÁK Petr, který ve své váhové kategorii obsadil 3. místo. Bodované umístění pro soutěž družstev zaznamenali ještě HLOUŠEK Dominik, KUŠNÍR Vilém a LAŽA Matyáš, kteří se umístili na 6.místě. Na 10 příčce se umístili VONDROUŠOVÁ Karolína, HŮJA Lukáš a ADÁMKOVÁ Julie a i ti společně přispěli po jednom bodu do soutěže družstev.

         Touto cestou by chtěli pořadatelé turnaje poděkovat všem sponzorům a všem, kdo jakýmkoliv způsobem přiložil ruku k dílu a postaral se o zdárný průběh turnaje. Z ohlasů závodníků a trenérů se turnaj líbil a to je vůbec to nejdůležitější.

 

 

 

Zápasníci z Borohrádku

přejí Všem hezké prožití

Velikonočních svátků

 

 

 

Z důvodu Velikončních svátků

tréninky v pátek 15.4 a v pondělí 18.4.2022

ODPADAJÍ !!!

Další tréninky budou v úterý 19.4, středu 20.4, čtvrtek 21.4 a v pátek 22.4.2022

 

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci přivezli všechny medaile.

 

         Zlatou, stříbrnou, bronzovou a bramborou medaili přivezli zápasníci z Mistrovství České republiky žáků, žákyň a juniorů. Šampionát se konal ve volném stylu ve Vítkovicích. Na Ostravsko odcestovala čtveřice domácích závodníků, aby vybojovala cenné medaile.

         O tu nejcennější, zlatou, se postaral HLOUŠEK Erik, který se stal Mistrem České republiky pro rok 2022. Vicemistrem České republiky se stal po zisku stříbrné medaile SEDLÁK Jakub. Své finálové utkání prohrál se specialistou na volný styl. Třetí místo a bronzovou medaili vybojovala LAŽOVÁ Nela. Bohužel se jí nepodařilo obhájit titul z loňska, ale medaili získala. Na nepopulárním čtvrtém místě skončil HLOUŠEK Dominik, který získal pověstnou bramborovou medaili.

         Dalším turnajem bude již tradiční domácí turnaj Velká cena města Borohrádek, na který jsou všichni příznivci tohoto sportu srdečně zváni.

 

 

 

 

 

   Zápasníci mají nového člena

         Do oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek minulý týden přibyl nový člen zápasu. Je sportovně založený a mladí závodníci se s ním hned skamarádili a oblíbili si ho.     Říkají mu Ferda a jde z ruky do ruky. Mohou s ním všichni trénovat. Nechá se sebou na tréninku házet, vůbec neodmlouvá a navíc ho nic nebolí. Váží jen 12 kg, ale trénují s ním i těžší závodníci. Přestoupil až z Prostějova, kde ho vyrobili.

         Ano vyrobili. Jedná se totiž o cvičnou figurínu-tzv. panáka, který slouží k nácviku křižních chvatů. Tohoto panáka věnovala našemu oddílu zápasu Česká obec sokolská. Přibyl tak k dalším dvěma kámošům, panákům Bohoušovi a Frantovi.

         Trojice panáků teď čeká na další zájemce do řad oddílu zápasu. Nejenom Franta, Bohouš a Ferda, ale i ostatní zápasníci, se těší na Vás-nové zápasníky.

Přijďte si zatrénovat do sokolovny!

         Trénujeme každé pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 hodin. Pokud je Ti víc jak 6 let, stačí ti jen tepláky, tričko a sportovní obuv. A hlavně chuť přijít a trénovat. My Tě naučíme být silný, rychlý, obratný a vytrvalý. Uděláme z Tebe dobrého sportovce.

 

 

 

Z Holýšovského poháru se dovezly čtyři medaile

 

         Na Josífka, tj. 19 března, se v Holýšově uskutečnil zápasnický turnaj – Holýšovský pohár. Tohoto prvního letošního nemistrovského turnaje se zúčastnil i čtyřlístek našich závodníků. Na dvou žíněnkách se ve sportovní hale utkalo 139 závodníků ze 16 oddílu. Mezinárodní punc tomuto turnaji dodali i závodníci z Německa.

         Naši mladí závodníci si nevedli vůbec špatně a všichni se umístili na stupních vítězů. Na ten nejvyšší vystoupali dokonce tři z nich.

         Zlatou medaili vybojoval SEDLÁK Jakub a HLOUŠKOVÉ Dominik a Erik. Výčet medailí doplnil třetím místem SEDLÁK Petr.

  Tento turnaj byl i přípravou na blížící se domácí turnaj Velká cena města Borohrádek, který se bude konat za přítomnosti České televize v sobotu 23.4.2022

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 19.3.2022

    na turnaj do Holýšova - Holýšovský Pohár

  startují tito zápasníci:

SEDLÁK Jakub a Petr a HLOUŠEK Dominik a Erik

Odjezd v sobotu 19.3.2022 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci mají opět Mistra České republiky

 

         První mistrovství České republiky proběhlo o tomto víkendu v Ostravě a konalo se v kategorii mladších žáků a kadetů. Do Ostravy přijelo 137 závodníků z 21 oddílů

         Tohoto republikového šampionátu se zúčastnil i čtyřlístek zápasníků z Borohrádku. V kategorii mladších žáků startoval SEDLÁK Petr, který obsadil 6 místo. Na stejnou příčku dosáhl i HLOUŠEK Erik. O jednu příčku hůře tudíž sedmé místo vybojoval HŮJA Lukáš.

         Vše se ale podařilo v kategorii kadetů, ve které startoval ve váze do 51 kg SEDLÁK Jakub a pro Borohrádecké barvy vybojoval titul Mistra České republiky pro rok 2022 a tak zúročil svoji velkou tréninkovou píli. Udělal svým trenérům velkou radost, zvláště trenéru HEJNÉMU Martinovi, který s ním v závěrečné přípravě trénoval a občas s tréninku odcházel dost „unavený a pomlácený“.

 

 

 

Zápasníci se připravují na mistrovství České republiky

 

         Netradiční způsob přípravy na turnaje zvolili Borohrádečtí zápasníci a o víkendu odjeli na sportovní kemp, který se konal v Chomutově.

         Na 50 závodníků ze šesti oddílů se sjelo do „Sporťáku“, jak se tréninkové hale v Chomutově říká, kde pod vedením zkušených trenérů absolvovali náročnou ale tréninkově prospěšnou dvojfázovou přípravu.

         Dopolední trénink se skládal ve zdokonalování techniky v postoji a v parteru. Po obědě a krátkém odpočinku následovala odpolední druhá fáze, která se skládala z tzv. tréninkových bojů.

         Velkým motivačním přínosem pro mladé zápasníky byla „návštěva“ účastníků olympijských her a to Artura OMAROVA, který byl v loni v Tokiu a Petra ŠVEHLY, který byl účastníkem her v Sydney a Aténách. Navíc Petr přinesl ukázat i medaile, které vybojoval ze světových a evropských šampionátů. Společná fotka byla pak po všechny velkým zážitkem.

 

 

 

Milá návštěva u pana starosty.

 

            Díky dosažených výsledků zápasníků TJ Sokol Borohrádek pozval pan starosta Mgr. Martin MORAVEC všechny členy oddílu na Městský úřad v Borohrádku.

            V nově zrekonstruovaném obřadním sále panovala díky panu starostovi příjemná a hlavně slavnostní atmosféra. Pan starosta zavzpomínal na svá mladá zápasnická léta a poděkoval všem za vzornou reprezentaci nejen oddílu zápasu ale i potažmo celého města Borohrádek.

           Třešinkou na pomyslném dortu bylo ocenění nejlepších zápasníků za rok 2021 a to Nely LAŽOVÉ, Pavly RAKOVÉ, Jakuba SEDLÁKA a bratrů HLOUŠKOVÝCH - Erika a Dominika. Ti obdrželi od pana starosty pamětní list a pěkné věcné ceny. Ale nebyl by to ani pan starosta, kdyby neobdaroval i všechny zúčastněné členy oddílu malou sladkou drobností.

           Po závěrečném společném vyfocení odešli zápasníci z městského úřadu a šlo se rovnou na trénink, protože si všichni vzali slova pana starosty k srdci, který řekl že „Jen poctivý trénink a zlepšování techniky vede do České reprezentace a tudíž i k vrcholným výsledkům“.

           Na tréninku pak panovala skvělá soutěžní a tréninková atmosféra, která se přenesla ze setkání na „radnici“. Slova mladých zápasníků že pan starosta je „ mega frajer“ hovoří za vše.

 

 

 

Slavnostní trénink

Ve středu 16.2.2022 proběhne na Městském úřadu Borohrádek 

setkání zápasníků u pana starosty

a ocenění nejlepších zápasníků za rok 2021

Sraz ve středu 16.2.2022 u sokolovny v 16,15 hodin!!!

 

 

 

 Z důvodu pololetních prázdnin

trénink v pátek 4.2.2022

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 7.2.2022

 

 

 

 

 Začínáme trénovat !!!

Od pondělí 10.1.2022 začínají téninky oddílu zápasu.

Tréninky budou každé pondělí, středu a pátek od 16,30 hodin v sokolovně.

Těšíme se na Vaši hojnou účast !!!

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek za rok 2021

 

         Oddíl zápasu vystupoval v roce 2021 pod oficiálním názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu. Sídlo oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323, Borohrádek. IČO: 46460306.

         Na tento rok nebyly naplánované žádné počty turnajů, kterých by se oddíl zúčastnil a to dle zkušeností z loňské sezóny na základě pandemické situace. Dále jsme chtěli uspořádat a do svazového kalendáře nahlásili dva domácí oddílové turnaje. Rovněž jsme chtěli pořádat tradiční Vánoční turnaj, který jsme do svazového kalendáře neuvedli, protože měl být „jen“ oddílový. Prioritou měla být účast na mistrovství České republiky v příslušných věkových kategoriích, absolvovat letní výcvikové soustředění, stabilizovat a posílit členskou základnu a pomáhat městu Borohrádek ve společenských a popřípadě sportovních akcích.

         Tréninkový proces začal díky pandemické situaci probíhat až ke konci května a to nejdříve za sokolovnou u workoutového hřiště. Do vnitřních prostor sokolovny jsme se dostali až v polovině června a tak jsme na plno začali trénovat 3x týdně, a to v pondělí, středu a pátek od 16:30 do 18:00 hod. Tréninky se odehrávaly jak na velkém sále, kde 2x týdně probíhala hlavně vytrvalostní fáze, tak hlavně na malém zápasnickém sále a v šatně před kanceláří, kde byly nataženy stabilně zápasnické žíněnky. Pro rozvoj silových schopností byla využívána nově vybudovaná a vybavená posilovna v půdních prostorách nad malým sálem.

         Bohužel ani jeden domácí turnaj se nám nepodařilo zorganizovat. Místo vánočního turnaje jsme alespoň uspořádali „vánoční trénink“ s ukázkou pro rodiče a přátele zápasu.

         Zápasnické turnaje v první polovině roku byli zrušeny. Před letními prázdninami byl uspořádán pouze jeden venkovní turnaj. Po prázdninách se situace trošku zlepšila a tak se oddíl účastnil 8 turnajů. Z toho byly 4 oddílové a 4 Mistrovství ČR. Na oddílových se vybojovalo 12 zlatých, 3 stříbrné a 9 bronzových medailí. Na Mistrovství ČR vybojovali zápasníci s Borohrádku 5 medailí. Jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

         Po zásahu pandemie coronaviru došlo k výraznému úbytku členské základny a to starších členů. Je to velká škoda, protože se na konci roku 2020 podařilo členskou základnu navýšit o nové mladé členy, ale úbytkem starších závodníků tím pádem k výraznějšímu nárůstu nedošlo, ba naopak. Členská základna v roce 2021 čítala 24 členů. Z toho bylo 14 chlapců, 8 děvčat a dva trenéři.

         O prázdninách jsme absolvovali letní výcvikové soustředění v Herolticích, opět za přítomnosti zápasníků z Chomutova a Spořic a nově se přidali i závodníci z Plzně.

         Mimosportovní aktivitou byla pouze ukázka zápasnického tréninku při slavnostním otevření venkovního hřiště při ZŠ TGM Borohrádek.

         Finanční zdroje byly dotace od města Borohrádek, dotace od Sokola, členské příspěvky a sponzorské příspěvky a dary od příznivců Borohrádeckého zápasu.

         Protože se nepodařilo vše utratit za sportovní činnost, zbylé finanční prostředky se využily na nákup dřevěných žebřin do tréninkového sálu a jednoruční činky do posilovny.

         Dále se podařilo položit zcela novou žíněnku s plachtou na tréninkový sál, před položením vymalovat a tak i odstranit plíseň ze stěn a z rohů tréninkového sálu.

         Od oddílu zápasu TJ Jiskra Havlíkův Brod jsme obdrželi skoro novou žíněnku 12 x 12 metrů včetně plachty. A z dotace České obce sokolské cvičnou figurínu.

         Veškeré informace o činnosti oddílu se propagovaly na stránkách Zpravodaje Borohrádku a na oddílových internetových stránkách: www.zapasborohradek.cz

         Co dodat závěrem? Byl to velice smutný rok po sportovní stránce. Jedinou radostí byly zisky medailí z Mistrovství ČR a i zisk Mistrovského titulu. Doufáme, že příští rok bude radostnější a přinese opět sportovní a tréninkovou náplň, vždyť oddíl zápasu z Borohrádku oslaví 60 let od svého založení a tak by si důstojnou oslavu v podobě trénování a soutěží zasloužil.

         Nebudeme si raději nic na příští rok plánovat, ale spíš se budeme těšit, aby rok 2022 přinesl opět plno sportovní radosti.

 

 

Zápasníci z Borohrádku přejí Všem do roku 2022 aby se....

MOHLO SPORTOVAT....

Mohlo sportovat = jste zdraví

Mohlo sportovat = máte volný čas

Mohlo sportovat = nebrání v tom Covid

Mohlo sportovat = jsou finanční prostředky na volnočasové aktivity

Mohlo sportovat = je mír a nebrání v tom žádný vojenský konflikt

Mohlo sportovat = umožňují to milující a chápající Vaši blízcí

Jo a ještě samozřejmě hodně štěstí a plno splněných přání…

 

    

 

 

Vánoční trénink

 

         Poslední zápasnickou akcí sezóny bylo vždy podle tradice uspořádání Vánočního turnaje. Bohužel díky epidemiologické situaci musela být tato tradice porušena a turnaj se nekonal. Trenéři ale přišli na kompromisní řešení a uskutečnili „poslední vánoční trénink“. Zápasničtí svěřenci se tak mohli předvést rodičům, babičkám a dědečkům a i svým známým, co všechno se nového naučili.

         Na žíněnce, která byla umístěna na velkém sále v sokolovně, cvičilo na 20 dětí a ty ukazovali, co vše se na trénincích zápasu naučili. Někteří rodiče byli až mile překvapení jak mají šikovné potomky.

         Závěrem byli děti obdarovány drobnými dárky, které si samy mohli vybrat pod stromečkem. Rovněž byli „obdarováni“ i medailisté z letošních Mistrovsví České republiky a to pohárem a poukázkou na výběr občerstvení u Huja Burger.

         Trenéři pak v závěru popřáli všem přítomným hezké vánoční svátky, a aby nadcházející rok 2022 se nesl ve sportovnějším duchu a tak i oddíl by mohl důstojněji oslavit 60 výročí od svého založení.

 

 

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci získali „titul“

 

         Posledním letošním zápasnickým turnajem bylo Mistrovství České republiky v zápase volný styl v kategorii mladších žáků a žákyní, který se konal ve Vítkovicích.

         Tohoto republikového šampionátu se měla zúčastnit trojice zápasníků z Borohrádku, ale bohužel díky covidové situaci odcestoval pouze jeden závodník a to Nela LAŽOVÁ, která startovala ve váhové kategorii do 43 kg.

         I v této složité době na tento turnaj přijelo 81 závodníků z 17 oddílů. Po slavnostním zahájení se na dvou žíněnkách rozpoutaly boje o mistrovské zápasnické tituly. A zápasnice z Borohrádku Nela LAŽOVÁ na titul dosáhla a svým vítězstvím a tudíž prvním místem se stala Mistryní České republiky v zápase volný styl pro rok 2021.

         Díky svému poctivému tréninkovému přístupu a potažmo i vítězství, udělala Nelča trenérům velkou radost a stala se i vzorem pro své ostatní oddílové kolegy.

 

 

 

 

Čtyři medaile pro Borohrádek

 

          Po dlouhé době se zápasníci z Borohrádku zúčastnili nemistrvského turnaje. Jednalo se o 16.ročník turnaje O pohár Františka Nesvadbíka v zápase řecko - římském v Čechovicích.

         Tohoto klání se zúčastnilo 84 závodníků z 12 oddílů. Mezi nimi byla i pětice mladých sportovců z Borohrádku a až na jednoho si všichni odvezli medaili. Tu nejcennější zlatou vybojoval LAŽA Matyáš. O stříbro se postarali LAŽOVÁ Nela a SEDLÁK Jakub. Bronz a třetí místo vybojoval KUŠNIR Vilém. Těsně pod stupni vítězů skončil a tudíž 4.místo vybojoval SEDLÁK Petr.

         Jednalo se o poslední letošní nemistrovský turnaj a přípravu na poslední dva turnaje a to Mistrovství České republiky v zápase volný styl mladších žáků a žákyň a poté i juniorek, na který se oddíl svědomitě připravuje.

 

 

 

 Z důvodu Státního svátku

trénink ve středu 27.10 a v pátek 29.10.2021

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 1.11.2021

 

 

 

Borohrádek má Vícemistra České republiky v zápase

 

         Na Mistrovství České republiky v zápase řecko- římském žáků, odcestovala do Třince dvojice zápasníků z Borohrádeckého oddílu. Jednalo se o Jakuba SEDLÁKA a Dominika HLOUŠKA, který se před týdnem zúčastnil svého mistrovství mladších žáků v Havlíčkově Brodě. Na tomto mistrovství vybojoval shodně se svým bratrem Erikem 3.místo.

         Na toto mistrovství Dominik odjel na „zkušenou“, protože startoval ve vyšší věkové kategorii. Proto bohužel nezískal žádné medailové umístění. Na rozdíl od Kuby Sedláka, kde se čekal jak bojovný výkon, tak i ve skrytu duše výsledek. A ten se taky dostavil v podobě zisku krásné stříbrné medaile. Od titulu ho dělil kousek. Chybělo jen to pomyslné sportovní štěstí, protože svůj finálový souboj prohrál o jediný bod. Ale ziskem medaile udělal trenérům obrovskou radost a zároveň se ukázala a byla i korunována jeho tréninková píle.

         Na zisk mistrovského titulu zatím trenéři a zápasníci z Borohrádku čekají. Ve hře jsou ještě pro letošní rok Borohrádecká děvčata Nela LAŽOVÁ a Pavla RAKOVÁ.

 

 

 

Z důvodu sportovního vystupení oddílu zápasu

ku příležitosti slavnostního otevření hřiště za ZŠ TGM Borohrádek

trénink ve středu 29.9.2021 odpadá !!!

Další trénink bude v pátek 1.10.2021

 

                                             

Zápasníci titul nezískali, ale cenné medaile vybojovali

 

         Prvního letošního zápasnického vrcholu se zúčastnila dvojice zápasníků z Borohrádku. Jednalo se o Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase řecko-římském.

         Tento turnaj se konal v Havlíčkově Brodě za účasti 108 závodníků z 16ti oddílů. Borohrádek reprezentovali bratři HLOUŠKOVÉ, Erik a Dominik. Jako divák se jel podívat i Kuba SEDLÁK, který s Dominikem trénuje a který na své mistroství pojede už za týden.

         V silné konkurenci se mladí sportovci neztratili a na mistrovství obsadili oba dva 3.místa. Svojí bojovností udělal trenérům velkou radost Dominik. Erik svým výkonem trenéry také velmi potěšil, ale bohužel doplatil na omezenou členskou základnu a málo sparing partnerů na tréninku. Důležité ale je, že oba mladí sportovci přivezli z mistrovství medaili a tak ostatním oddílovým kolegům půjdou příkladem.

         Ještě je ale potřeba zapracovat na technice, aby se tento úspěch proměnil v mistrovský titul. To už je ale úkolem trenérů. Naplánována je i náborová akce, aby se navýšil počet členů a tím se i zkvalitnil tréninkový proces.

         Snad Kuba SEDLÁK na svém Mistrovství ČR žáků bude mít více sportovního štěstí a promění své tréninkové úsilí v zisk titulu. V silné zápasnické konkurenci to ale nebude mít lehké.

 

 

 

Zápasilo se v metropoli východních Čech.

 

         Na první mezinárodní zápasnický turnaj odcestovala šestice borohrádeckých zápasníků. Nemuseli jet daleko, protože turnaj se konal v metropoli východních Čech – v Hradci Králové. Jednalo se již o 32.ročník Memoriálu Jaroslava Salona v zápase ve volném stylu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 137 závodníků ze 17 oddílů. Mezinárodní punc tomuto turnaji dali závodníci z Polska a Francie.

         Tento turnaj provázela i slavnostní událost. Předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK předal předsedovi oddílu zápasu TJ Sokol Hradec Králové panu Františku MAŇÁSKOVI plaketu k 60ti-letému výročí založení oddílu.

         Poté se začalo zápasit a šestice našich závodníků vybojovala 3 zlaté medaile a jeden bronz. Zlato vyzápasili Nela LAŽOVÁ, Vilém KUŠNÍR a Jakub SEDLÁK. O bronz se postaral Lukáš HŮJA. Na medaili nedosáhli pouze Matyáš LAŽA a Petr SEDLÁK.

         Na tomto turnaji se dařilo nejenom našim zápasníkům, ale svou premiéru si odbyl i nový rozhodčí, trenér Martin HEJNÝ, který rovněž podal perfektní „rozhodcovský“ výkon a bezchybně odpískal všechna svá utkání.

         Dalším turnajem bude jeden z nejdůležitějších tohoto roku a to Mistrovství ČR v zápase ř.ř. mladších žáků v Havlíčkově Brodě.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 18.9.2021

    na turnaj do Hradce Králové - Memoriál R.Vorlába v zápase v.s.

  startují tito zápasníci:

SEDLÁK Jakub a Petr, LAŽA Mates a Nelča, HŮJA Lukáš, KUŠNÍR Vilém

 Odjezd v sobotu 18.9.2021 z náměstí v 8,15 hodin !!!

 

 

 

Nadpoloviční většina přivezla zlaté medaile.

 

         První opravdový zápasnický turnaj se konal o tomto víkendu v Praze v tělocvičně Sokolu Vyšehrad. Tělocvična se nachází v historické části Prahy přímo pod bájným Vyšehradem, kde Horymír skočil s Šemíkem do Vltavy a ujel k Neumětelům.

         Ale vraťme se k zápasnickému turnaji. Memoriálu Antonína Niče v zápase volný styl se zúčastnila šestice zápasníků z Borohrádku a nevedla si na prvním turnaji vůbec zle. V konkurenci 87 závodníků ze 14 oddílů vybojovala čtveřice našich závodníků zlaté medaile. O ně se postarala HEJNÁ Barbora, HLOUŠKOVÉ Erik a Dominik a KUŠNÍR Vilém. Bez medaile zůstal jen SEDLÁK Petr, který obsadil 7. místo, a LAŹA Matyáš, který byl osmý.

         Po skončení turnaje všichni borohrádečtí závodníci vystoupali na Vyšehrad, aby navštívili toto pamětihodné místo, prohlédli si panoramata Prahy a podívali se, z jaké výšky Horymír s Šemíkem museli skočit.

         Dalším turnajem, který nás čeká, bude mezinárodní turnaj v Hradci Králové.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 11.9.2021

    na turnaj do Prahy - Memoriál A.Niče v zápase v.s.

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik, SEDLÁK Jakub a Petr, LAŽA Mates a Nelča, HŮJA Lukáš, KUŠNÍR Vilém, HEJNÁ Barča.

Odjezd v sobotu 11.9.2021 z náměstí v 6,30 hodin !!!

 

 

 

 

Začínáme trénovat !!!

Od pondělí 23.8.2021 začínají téninky oddílu zápasu.

Tréninky budou každé pondělí, středu a pátek od 16,30 hodin v sokolovně.

Těšíme se na Vaši hojnou účast !!!

 

 

 

Sobota byla v duchu zápasnického turnaje a slavnostního ceremoniálu

 

         Po noční soutěží se závodníci probudili do sobotního slunečního dne. Proběhla poslední rozcvička a po snídani se všichni odebrali do tělocvičny, kde se uskutečnil zápasnický turnaj.

         V sedmi váhových kategoriích se sváděli boje o vítězství v turnaji. Někteří závodníci podali pěkné sportovní výkony. Trenérům se ale líbilo, že všichni bojovali a nedali na žíněnce nic zadarmo a taky že se hlavně nikomu nic nestalo.

         Po obědě proběhla závěrečná soutěžní disciplína – hod na koš, která rozhodla o konečném pořadí v soutěži družstev.

         Poté mohl začít slavnostní ceremoniál. Nejdříve se předali diplomy a medaile (čokoládové) za zápasnický turnaj. Věcné ceny předával reprezentační trenér thajského boxu Jaroslav HODINA, který všem pogratuloval k dosaženým úspěchům. Pak následovalo vyhlášení v soutěží družstev. Odměnou pro všechna družstva byly dorty, který si mohli podle pořadí samy závodníci vybrat.

         Úklidem a následným odvozem žíněnek a ostatního sportovního materiálu panem Rudou LALUHOU byl definitivně sportovně ukončen výcvikový tábor.

         Večer byl již tradičně zakončen ohňovým ceremoniálem a hudební produkcí, který se odvíjel již v poklidném duchu, protože únava s celotýdenního trénování a soutěžení byla znát.

        

 

 Pátek začal v rytmu “reggae“

 

         Páteční den začal netradiční rozcvičkou, která se se nesla v hudebním a tanečním rytmu. Po rozproudění těla již zmiňovanou rozcvičkou následovala tradiční hygiena, úklid a snídaně.

         Zápasnický trénink se již zaměřoval na chvaty za pohybu a byl přípravou na zítřejší turnaj. Silová a vytrvalostní příprava probíhala klasicky venku za příjemného počasí.

         Po obědě a polední přestávce se opět rozjel kolotoč soutěží. Začínalo se na plážovém volejbalovém hřišti tzv. flaškovanou. Je to hra kde se přes síť přehazují pet lahve a kdo jih na svým hřišti bude mít víc tak ten prohrál. Druhou hrou byl štafetový závod s různými vloženými cviky.

         Po svačině následovala „ponoškovaná“. Rozvěsili se na tenisovou síť ponožky a jednotlivý závodníci museli přinést stejný pár a pak mohl vyběhnout další.

         Po večeři bylo osobní volno a po něm ohňový ceremoniál, který byl obohacen opékáním buřtů. Ale to nebyl ještě konec dne. Následovala noční soutěžní hra. Jednotlivá soutěžní družstva měla za určitý časový limit po areálu nasbírat co nejvíce svítících kroužků.

         Až teprve po tom mohla být vyhlášena večerka. To v kolik děti usnuli ale raději nebudeme ani psát….

 

 

 

 

Celodenní výlet

 

         Čtvrteční den byl ve znamení celodenního výletu. Po ranní rozcvičce následoval klasický úklid a po něm příprava na celodenní pěší turistický výlet, který měl být okořeněn „adrenalinovou“ atrakcí. Příprava se zaměřila na - vzít do baťůžku pláštěnku, pití, svačinu peníze a sebou dobrý boty na pochod a hlavně odvážnou a dobrou náladu.

         Po snídani jsme hned vyrazili, abychom na „adrenalinové atrakci“ byli co nejdřív a mohli si jí dlouho užívat. Po dvou a půl hodinovém pochodu jsme dorazili na Bukovou horu a vše mohlo začít. Tou hlavní atrakcí byl sjezd po sjezdovce na horských motokárách.

         Všem byla zdůrazněna bezpečnost sjezdu a tak vše mohlo začít. První sjezd se odehrával v bojácném duchu, ale další sjezdy už byly odvážnější. Přesto všichni jeli opatrně a tak mohla být od trenérů vysloven pochvala, že se nikomu nic nestalo. Za odměnu pak všichni mohli jít do mini golfového areálu, kde si mohli zahrát mini golf a nakoupit různé sladkosti.

         Cestou zpátky jsme vyslechli, že si jim to strašně moc líbilo, což celému realizačnímu týmu udělalo velkou radost.

         Po večeři a osobním volnu následoval tradiční ohňový ceremoniál, kde trenéři ještě všem jednou poděkovali, že všichni dodržovali bezpečnost jízdy a že se tím pádem nikomu nic nestalo. Pak se všichni „nahnali“ do sprchy a to nejenom kvůli hygieně ale i kontrole na klíšťata.

         Večerka v chatkách byla ještě okořeněna vyprávěním kdo jel rychlejc a kdo „krosil“ víc pomyslné zatáčky….

 

 

 

 

Biatlonový závod

 

         Čtvrtý den soustředění opět začal rozcvičkou. Protože se počasí trošku umoudřilo mohli děti cvičit do půl těla. Po ranní hygieně, úklidu v chatkách a snídani začal tradiční dopolední tréninkový proces.

         Na žíněnce se prováděli chvaty za pohybu a došlo i k tréninkovým bojům. Venkovní program byl věnován posilování a míčovým hrám.

         Na oběd byly vynikající borůvkové kynuté knedlíky a tak aby závodníkům a trenérům trošku slehlo, musel se prodloužit polední klid.

         Odpolední program se nesl opět v soutěžním duchu. První disciplínou byl biatlon. Samozřejmě běžky byly nahrazeny klasickým během. Druhou disciplínou byla střelba ze vzduchovky v leže. Třetí soutěž bylo podbíhání pod točícím se lanem a závěrečnou soutěžní disciplínou byl přetah lanem.

         Večeře ukončila soutěžní klání a tak už následovalo “jen“ osobní volno a ohňový ceremoniál, kde byli všechny seznámení s výsledky soutěží a programem na zítřejší den.

 

 

 

Výlet do Štítů

 

         Bohužel po opět propršené noci se zápasníci probudili ne do slunečného rána ale do chladivého. Z tohoto důvodu ranní rozcvička musela být intenzivnější, aby zahřála a nastartovala všechny závodníky na další den soustředění.

         Po vydatné snídani se opět dopoledne trénovalo a to jak na žíněnce kde se opakovaly a zdokonalovali chvaty v parteru. Silová příprava proběhla klasicky na venkovním hřišti.

         Po obědě se upustilo od soutěží a trenéři rozhodli, že se půjde na procházkový výlet do Štítů. Ve Štítech se navštívil sportovní areál olympijského vítěze Aleše VALENTY a tak naši mladí sportovci mohli vidět přípravu Ruské a Ukrajinské reprezentace v akrobatických skocích na lyžích do vody. Po asi 8 km procházce proběhla večeře a po ní osobní volno, které bylo využito opět sportováním.

         Za odměnu, že zatím vše závodníci v pohodě zvládli a že se všichni „hezky chovají“ jim trenéři zařídili po „ohňovém ceremoniálu“ návštěvu teplé vyhřívky na regeneraci sil.

         Tím aspoň byla i zajištěna mycí hygiena a z ní všichni odešli do chatky a uložili se k spánku.

 

 

 

 

 

Tréninky na soustředění začaly

 

         Po propršené noci se zápasníci probudili do slunečného rána druhého dne soustředění. Ranní rozcvička všechny probudila a tak mohl den začít.

         Po snídani se jedna skupina přesunula do tělocvičny, kde probíhal trénink na žíněnce. Zde si zopakovali závodníci všechny zápasnické chvaty, které se naučili ve svých oddílech. Druhá skupina byla venku na tenisovém hřišti a tam se zdokonalovali v silové a vytrvalostní dovednosti. Pak se obě skupiny prohodily a tím dopolední program skončil.

         Po obědě a poledním klidu začaly soutěže. Tou první disciplínou byla výdrž pod vodou na jedno nadechnutí, druhou byla závody v plavání kolem bazénu a třetí disciplína byla kruhový trénink.

         Po večeří bylo osobní volno ve kterém většina účastníků opět sportovala.

         Bohužel závěrečný „ohňový ceremoniál“ přerušil hustý déšť a tak se museli všichni uchýlit do chatek. Jedna skupina asi 10 dětí se přemístila do vagonu, kde probíhala kytarová produkce.

 

 

 

 

Zápasnické soustředění v Herolticích začalo

 

         Nedělním odjezdem od sokolovny v Borohrádku začalo zápasnické soustředění - Heroltice 2021.

         Na již tradiční místo pod Sněžným vrchem přijelo 26 mladých zápasníků, kterých se ujal sedmičlenný „realizační tým“

         Prvním úkolem bylo ubytovat se a povléknout si postele což děti hravě zvládli. Pak následoval oběd a po něm porada trenérů a seznámení závodníků s programem soustředění a „určení pravidel her a denního řádu“ .

         Počasí přálo a tak „seznamovací večírek“ proběhl formou hry. Napustilo se asi 600 nafukovacích balónku vodou a dětí je po sobě házeli. Hned se tak všichni skamarádili a mohlo se začít soutěžit. Utvořili se 3 soutěžní družstva ze závodníků z Plzně, Spořic Chomutova a Borohrádku a ty absolvovali 3 disciplíny.

         Tou první bylo, které družstvo nasbírá nejvíc prasklých míčku po vodní bitvě, druhá disciplína bylo lovení kriketových míčků ze dna bazénu a třetí byla vědomostní soutěž, poznávání druhu lučních rostlin.

         Těsně po večeři se pak šla postavit zápasnická žíněnka a připravit další sportoviště na kondiční tréninky.

         Závodnici si vyšli i na nedalekou sjezdovku aby se podívali po okolí a cestou nasbírali dřevo na každodenní táborák.

         Táborákem je zakončen každý den . U něho se zhodnotí průběh dne a seznámí se z výsledky soutěží a řeknou se úkoly na další den.

         Po druhé večeři se poslechlo u táboráku pár hezkých písniček na kytaru od Aničky a byla vyhlášená večerka.

         Z chatek po večerce se ještě ozývalo par hlasů jak si vyprávěli dojmy z prvního dne ale únava všechny brzo přemohla.

         Trenéry velice potěšilo že děti mají zájem o sportování tj. tenis, pink ponk nohejbal, hody na koš a o plavání ani nemluvě.

 

 

 

 

 Letní výcvikové sportovní soustředění

HEROLTICE 2021

termín od 15.8. do 22.8.2021

sraz v neděli 15.8.2021 v 9,00 hodin za sokolovnou Borohrádek

 odjezd v 9,30 hodin !!!

 

 

 

BLAHOPŘÁNÍ

 

pan Belo SVITEK

předseda Svazu zápasu ČR

a dlouholetý závodník,trenér a funkcionář zápasu v Teplicích

oslavil v těchto dnech své životní jubileum

60 let

členové oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek

přejí do dalších let hodně moc zdraví a životního štěstí

 

 

 

 

Poslední předprázdninový trénink

proběhne v pátek 25.6.2021

Borohrádečtí trenéři zápasu

přejí Všem svěřencům pěkné vysvědčení a hezké prázdniny

a Všem ostatním příjemnou dovolenou

a hodně moc krásných letních zážitků !!!

 

 

 

  

 

Zápasnický turnaj bez žíněnky

 

         Prvního po Covidového turnaje se zúčastnili o tomto víkendu mladí zápasníci z Borohrádku. Tucet našich závodníků se zúčastnilo netradičního zápasnického klání, které se konalo v Hradci Králové na koupališťovém komplexu Flošna.

         Jednalo se o první ročník venkovního turnaje na písečném volejbalovém hřišti – Beach turnaj Hradec Králové. Tohoto turnaje se zúčastnilo 55 závodníků z pěti oddílů.

         Jednalo se o zápas ve volném stylu s upravenými pravidly. Všem závodníkům i divákům se turnaj velice líbil, protože byl z hlediska organizátorů perfektně zvládnut a připraven. Závodníci nejenom vybojovali medaile a diplomy ale odměnou bylo i po turnajové pohoštění a hlavně možnost vykoupání se v tomto krásném koupališťovém prostředí. I když ani tak hlavně o výsledky nešlo přesto závodníci na pomyslné žíněnce, která byla nahrazena pískem v ohraničeném kruhu, bojovali o nejlepší umístění.

         Na stupeň nejvyšší vystoupali SEDLÁK Jakub a KUŠNÍR Vilém. Stříbro vyzápasila KUŠNÍROVÁ Linduška, LAŽOVÁ Nela, BÍLKOVÁ Klárka, HŮJA Lukáš. Bronzovou medaili získali HEJNÁ Barborka, SEDLÁK Petr, LAŽA Matyáš, HLOUŠEK Erik a Dominik a BÍLEK Jára.

         V družstvech obsadili naši mladí borci 3. místo a odvezli si domů pěkný pohár. Do prázdnin čeká sportovce už jen pár tréninků a o prázdninách již tradiční letní výcvikové soustředění v Herolticích. Po prázdninách již snad začne opět turnajový sportovní kolotoč a covidová situace bude jen nepříjemnou vzpomínkou.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 19.6.2021

    na turnaj do Hradce Králové -  zápasnický plážový turnaj - v.s.

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik, SEDLÁK Jakub a Petr, LAŽOVI Matyáš a Nela, KUŠNÍROVI Vilém a Linda, BÍLKOVI Jára a Klárka, HEJNÁ Barbora a HŮJA Lukáš

Odjezd v sobotu 19.6.2021 z náměstí v 8,15 hodin !!!

 

 

 

 

 Z důvodu neúčasti obou trenérů

trénink v pátek 21.5.2021

Odpadá !!!

Další tréninky již budou pravidelně každé pondělí (24.5.2021 ) středu a pátek.

Těšíme se na Vaši hojnou účast.

 

 

 

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT !!!

 

Na základě protikoronavirových opatření začíná

oddíl zápasu TJ Sokol Borohrádek

od úterý 11.5.2021 trénovat

Tréninky budou "zatím" každé úterý a pátek od 16,30 do 18 hodin

a to ve venkovních prostorách ( tréninkové věci na ven)

Až vládní opatření dovolí a budeme moct do tělocvičny začne se opět trénovat

každé pondělí, středa a pátek od 16,30 do 18,00 hodin.

Těšíme se na Vaši účast.

 

 

 

 

Zápasníci začnou trénovat v „novém“
         Jakmile se uvolní „Covidová situace“ a bude se moci trénovat v uzavřených prostorách, tak čeká na mladé zápasníky z Borohrádeckého oddílu nejedno překvapení. 
         Tím nejmarkantnějším je kompletní výměna tréninkových žíněnek včetně plachty na „malém“ zápasnickém tréninkovém sále v místní sokolovně. Po 40 letech již bylo nutné v rámci zkvalitnění tréninkového procesu tuto výměnu provést, protože žíněnky byly opotřebované, plachta byla roztrhaná a mohlo dojít k úrazu. V současné chvíli není ani kousíček místa na podlaze, které by nebylo chráněno žíněnkou a tak se výrazně zvýšila bezpečnost mladých sportovců. 
         O úpravě šaten a vybudování nových toalet a sprch v sokolovně jsme informovali minule. Nově vzniklé workoutové hřiště za sokolovnou bude dalším hnacím motorem pro zkvalitnění a obohacení tréninkového procesu. Je opravdu vidět, že až to situace dovolí, tak se opravdu začne trénovat v novém.
         Teď jen aby se co možná nejdřív mohlo začít a mladí sportovci si tyto změny mohli užít a hlavně plně využít. 
         Trenéři mají i další plány pro zkvalitnění tréninkových metod pořízením dalšího materiálního vybavení, ale to se bude odvíjet od ekonomické situace na konci roku.

 

        

 

Dobrý i špatný začátek zápasnické sezony

 

         Borohrádečtí zápasníci vstoupili do letošní sezony velice dobře. Bohužel ale jen po stránce materiálního vybavení.

         Svaz zápasu ČR za ušetřené peníze z nekonaných se turnajů a nemožnosti startu reprezentantů na mezinárodních turnajích zakoupil nové zápasnické žíněnky a předal je Sportovním centrům mládeže. Ty pak své starší žíněnky předali dál do oddílů. A takto se poštěstilo i našemu oddílu TJ SOKOL Borohrádek, který tuto žíněnku obdržel od TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rámci regionálnímu přerozdělení, za což velice děkujeme.

         Jedná se o žíněnku 12x12m i s plachtou, která je na suché zipy a tak bude plně vyhovovat náročným požadavkům na tréninky i pořádání turnajů.

         Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu Rudolfu LALUHOVI, tedy firmě LAGA s.r.o., za odvoz této žíněnky z Havlíčkova Brodu.

         Protože i Borohrádeckým zápasníkům zbyly peníze za rok 2020, tak po dohodě z Finanční komisí MÚ Borohrádek zakoupili další novou žíněnku o rozměrech 8x8m. Ta se bude hodit pod zápasnickou plachtu, kterou se podařilo zakoupit v roce 2019. Tak došlo k obnově všech žíněnek, které byly pořízeny v 70. letech a pomalu začaly ztrácet svoji funkci, protože se začaly drolit a trhat.

         Aby těchto darů ale nebylo málo, tak náš oddíl dostal od České obce sokolské cvičnou zápasnickou figurínu, tzv. „panáka“, který pomůže k nácviku složitějších technických chvatů.

         Po stránce materiální se zlepšila i ta estetická. Došlo k vymalování zápasnického sálu, byla odstraněna plíseň v rozích a celkově očištěny tréninkové prostory.

         Tím největším pozitivem je však zbudování nových šaten s toaletami a sprchami, které v sokolovně velice scházely. Díky nim se podařilo vybudovat odpovídající zázemí jak pro sportovce a trenéry, tak pro ostatní návštěvníky naší krásné sokolovny.

         Zkrášlení sokolovny ale bude zajisté tématem dalšího článku. Rozhodně si to zaslouží všichni, kteří se na zvelebení tohoto sportovně-kulturního stánku podíleli.

         Nám, zápasnickým trenérům, nezbývá nic jiného než smeknout klobouk a poděkovat všem, kteří se o to zasloužili.

         Ale každá stránka má svůj rub a líc. Tím špatným je stále nemožnost trénovat mladé sportovce kvůli pandemii. Snad dojde brzo ke změně a v sokolovně nastane tréninkový ruch, aby se sportovní nečinnost nepříznivě neodrazila na zdravotním stavu mládeže.

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek za rok 2020

 

         Oddíl zápasu vystupoval v roce 2020 pod oficiálním názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu. Sídlo oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323, Borohrádek. IČO: 46460306.

         Na tento rok bylo naplánováno zúčastnit se 15 turnajů a uspořádat 3 domácí turnaje. Dále zúčastnit se mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků, absolvovat letní výcvikové soustředění, stabilizovat a posílit členskou základnu a pomáhat městu Borohrádek ve společenských akcích.

         Tréninkový proces probíhal 3x týdně, a to v pondělí, středu a pátek od 16:30 do 18:00 v sokolovně v Borohrádku. Tréninky se odehrávaly jak na velkém sále, kde 2x týdně probíhala hlavně vytrvalostní fáze, tak hlavně na malém zápasnickém sále a v šatně před kanceláří, kde byly nataženy stabilně zápasnické žíněnky. Pro rozvoj silových schopností byla využívána nově vybudovaná a vybavená posilovna v půdních prostorách nad malým sálem.

         Zápasníci začátkem roku absolvovali 4 turnaje. Dva oddílové a dva mistrovské. Na oddílových získali 4x 1. místo 4x 2. místo a 3x 3. místo. Na Mistrovství ČR mladších žáků v ř.ř. stylu jsme získali jedno stříbro a jeden bronz. Na Mistrovství ČR mladších žáků ve volném stylu jsme získali dvě stříbrné medaile. Tím bohužel výčet sportovních aktivit končí.

         Po zásahu pandemie koronaviru se už jen v omezeném režimu uskutečnilo několik tréninků a po vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR jsme přišli i o ně. Je to velká škoda, protože se podařilo členskou základnu navýšit o nové mladé členy, ale uvidíme, jak vše bude v roce 2021 fungovat a co situace ze zdravotního hlediska dovolí.

          Členská základna v roce 2020 čítala 31 členů. Z toho bylo 24 chlapců, 5 děvčat a dva trenéři.

          O prázdninách jsme absolvovali letní výcvikové soustředění v Herolticích, opět za přítomnosti zápasníků z Chomutova a Spořic.

         Mimosportovní aktivitou byla pouze pomoc při tříkrálové sbírce, které se zúčastnili členové oddílu.

         Finanční zdroje byly dotace od města Borohrádek, dotace MŠMT prostřednictvím Svazu zápasu ČR, dotace od Sokola a členské příspěvky.

         Protože se nepodařilo vše utratit za sportovní činnost, zbylé finanční prostředky se využily na nákup nove zápasnické žíněnky o velikosti 8x8 metrů.

         Veškeré informace o činnosti oddílu se propagovaly na stránkách borohrádeckého zpravodaje a na oddílových internetových stránkách: www.zapasborohradek.cz

         Co dodat závěrem? Byl to velice smutný rok po sportovní stránce. Jedinou radostí byly zisky medailí z Mistrovství ČR. Doufáme, že příští rok bude radostnější a přinese opět sportovní a tréninkovou náplň.

         Nebudeme si raději nic na příští rok plánovat, ale spíš se budeme těšit, aby rok 2021 přinesl opět plno sportovní radosti.

 

 

 

Přejeme Vám všem

nejenom hezké prožití  Vánočních svátků,

ale držíme palce aby jste na konci roku 2021 mohli říct,

že tento rok byl lepší než ty předešlé 

a přinesl hodně moc štěstíčka

a plno splněných přání.

To Vám moc všem přejí

trenéři TJ Sokol Borohrádek

 

 

 

 

 Na základě vyhlášení nouzového stavu

se tréninky zápasu od pondělí 5.10.2020

 OMEZUJÍ NA 10 CVIČENŮ

trénují tito závodníci :

SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik, LAŽOVÁ Nela a Matyáš, HŮJA Lukáš, BÍLEK Jarda, KUŠNÍR Vilěm,

Tento stav platí do odvolání Vlády ČR.

 

 

 

 

 

Z důvodu státního svátku

trénink v pondělí 28.9.2020

 ODPADÁ !!!

Další trénink bude ve středu 30.9.2020 od 16,30 hodin

 

 

Tréninky oddílu zápasu

začínají ve středu 2.9.2020 od 16,30 hodin !!!

Trenéři se těší na Vaši hojnou účast.

 

 

 

Zápasníci si soustředění užili

         Borohrádečtí zápasníci se tradičně v druhé polovině prázdnin zúčastnili letního výcvikového sportovního soustředění v Herolticích.

         To letošní vyšlo na termín od 8. do 15. srpna. Zúčastnili se ho jak zápasníci z Borohrádku, tak i sportovci ze Spořic Chomutova.

         Tréninky začaly již po budíčku, který byl v 7 hodin, ranní rozcvičkou. Po hygieně a snídani byl dopolední trénink, který se skládal ze tří stanovišť. Tréninku na žíněnce, kondiční přípravy a rychlostně-silové přípravy. Po obědě a poledním klidu následovaly soutěže, kterých se účastnila 4 družstva.

         Tyto soutěže byly prokládány celotýdenní soutěží ve stolním tenisu a pokud přálo počasí, tak koupáním ve venkovním bazénu. Příjemným zpestřením soustředění byla i návštěva vířivky ve vnitřním bazénu.

         Vrcholem soustředění byl celodenní výlet. Ten byl na Dolní Moravě. Všichni účastníci pěšky vystoupali na Stezku v oblacích a odměnou pro ně pak byla jízda po nejdelší bobové dráze. Zakončení celodenního výletu bylo v Mamutím parku, kterého si děti pěkně užily.

         Každý večer byl zakončen malým táborákem, kde se zhodnotil den a řekly se úkoly na zítřek. Samozřejmě nesměl chybět velký táborák s opékáním buřtů a s tím spojená i noční hra, která měla obrovský úspěch s plno zážitky.

         Trenéři se snažili, aby tréninky byli účelné a i díky kondičním trenérkám Věře a Aničce Morávkovým i velice pestré. Vlastní odpolední soutěže byly zaměřeny jak na silovou, tak i rychlostní a vytrvalostní dovednost.

         Hladký a celkem bezproblémový průběh soustředění byl zajištěn nejenom díky trenérům, ale celému „realizačnímu týmu“. Poděkování patří Rudovi LALUHOVI, který přivezl a i odvezl veškerý sportovní materiál, dále Radkovi LOKVENCOVI, který bezpečně všechny přivezl a odvezl autobusem. Dále děkujeme za materiální zapůjčení věcí městu Borohrádek, hlavně starostovi Mgr. Martinu MORAVCOVI, starostovi Čermné nad Orlicí Mgr. Davidu JOSKOVI, paní ředitelce ZŠ TGM Borohrádek Mgr. Ivě PŘIBYLOVÉ a Restauraci Na Náměstí-Pavlu RIDRICHOVI. Velké poděkování patří Lékárně Borohrádek a PharmDr. Pavle ADÁMKOVÉ, která se postarala o zdravotní zajištění po celou dobu soustředění.

         Mimořádné poděkování patří celému personálu areálu v Herolticích, pod vedením paní vedoucí Renaty NIKLOVÉ, který se staral o všechny hladové krky. Chutné jídlo a prázdné vylízané talíře bylo dokladem, že péče byla vynikající.

         Po soustředění nechají trenéři závodníkům týdenní volno a pak se již naplno rozjedou oddílové tréninky.

 

 

 

 

 

Letní výcvikové sportovní soustředění

HEROLTICE 2020

 termín od  8.8. do 15.8.2020

sraz v sobotu 8.8.2020 v 9,30 hodin za sokolovnou Borohrádek

odjezd v 10,00 hodin !!!

celodenní výlet na Dolní Moravu.

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci

přejí Všem

hezké prázdniny a příjemnou dovolenou

a hodně moc krásných letních zážitků !!!

 

 

 

 

Zápasníci zase trénují

 

         Po zrušení vládních nařízení o „vyjímečném stavu“ a po rozhodnutí Rady města Borohrádek o otevření jak venkovních, tak i vnitřních sportovních prostor se trenéři zápasnického oddílu rozhodli že od pondělí 18.5.2020 zahájí svoji tréninkovou činnost.

         Po dotazu k předsedovi Svazu zápasu ČR panu Belo Svitkovi, zda můžeme či ne se v Borohrádecké sokolovně za dodržování přísných hygienických zásad začalo trénovat.

         Na středu 20.5.2020 svolali trenéři rodiče a přátelé zápasu aby si s nimi na kratičké schůzce domluvili „pravidla“ o dalším trénování v této zatím nelehké době.

         Trenéry mile překvapila a hlavně potěšila hojná účast závodníků a tak pro ně připravili pestrý trénink v podobě her a soutěží. V dalších tréninkových dnech se trenéři zaměří na rychlost, sílu a obratnost. Co se týká techniky a vlastního zápasu, tj. kontaktu se soupeřem, jelikož se jedná o úpolový sport, tak trenéři zatím nepospíchají, aby nebylo ohroženo zdraví mladých sportovců, což je pro trenéry ta největší priorita.

         Touto cestou přejeme hodně zdraví všem občanům Borohrádku a okolí a rodičům nabízíme pokud mají dítě starší pěti let že ho mohou přivést na zápasnický trénink.

 

 

 

POZOR !!!

Tréninky oddílu zápasu začínají od pondělí 18.5.2020 od 16,30 hodin

za dodržování všech hygienických zásad po dohodě s rodiči.

Schůzka rodičů a přátel zápasu o další činnosti oddílu zápasu

a letním výcvikovém soustředění v Herolticích 

bude ve středu 20.5.2020 od 16,15 hodin.

Těšíme se na hojnou účast.

 

 

 

POZOR !!!

Na základě vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR

se s okamžitou platností

RUŠÍ TRÉNINKY 

oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek - do odvolání

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 Pokud Bezpečnostní rada státu nerozhodne jinak

tréniky oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

se do odvolání

NERUŠÍ !!! 

Stále se bude trénovat každé pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 hodin.

Zápasnické turnaje jsou ale zrušeny

Děkujem za pochopení

 

 

 

 

 

Na mistrovství dosáhli zápasníci z Borohrádku dvou finálových účastí

 

         Velkým úspěchem skončilo víkendové Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase volný styl, které se konalo v Plzni.

         Na toto mistrovství odcestovala stejná čtveřice mladých zápasníků jako před 14 dny do Havlíčkova Brodu na republikové mistrovství v řecko - římském stylu. Volný styl není specialitou Borohrádeckých borců, a tak se na tento šampionát připravovali 14 dnů speciálními tréninky.

         Na samotném mistrovství bylo 147 závodníků z 25 oddílů a trenéry potěšila bojovnost a nasazení závodníků a dodržování pokynů, které od trenérů dostaly. Ty jim zdůraznili, že za 14 dní se toho moc naučit nedá, a tak soupeře musí překvapit řecko – římskými chvaty a bojovností. A to se podařilo. Dva závodníci se dostali do finále a bojovali o Mistrovský titul. Zde již takové sportovní štěstí neměli a svá finálová střetnutí ze specialisty na volný styl prohráli. I když Kubovi SEDLÁKOVI scházel pověstný jeden centimetr k lopatkovému vítězství a zisku Mistrovského titulu. Přesto druhé místo a zisk Více mistra ČR pro rok 2020 v silné konkurenci je obrovským úspěchem. Další druhé místo a tím i stříbrnou medaili vybojoval HEMELÍK Tomáš, který rovněž mile a nečekaně překvapil a zopakoval svůj výsledek z Havlíčkova Brodu. Medaile a diplomy jim předával předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK a hlavní rozhodčí pan Aleš NOVÝ. Bez medaile tak skončil HLOUŠEK Dominik a HEMELÍK Vojta.

         Touto cestou by trenéři i samotní závodníci chtěli poděkovat svým oddílovým kolegům, kteří se na oba republikové šampionáty jako sparing partneři připravovali a tím jim dopomohli k těmto úspěchům. Byli to hlavně sourozenci LAŽOVI - Nela a Matyáš, dále HLOUŠEK Erik a BÍLEK Jára. I pro ně to byla cenná tréninková zkušenost.

         Březen a duben budou na soutěže dost náročné a tak hned po mistrovstvích se závodníci budou připravovat na další závody a tak se v tréninkovém úsilí moc nepoleví.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 7.3.2020

    na turnaj do Plzně - Mistrovství ČR mladších žáků v.s.

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik, SEDLÁK Jakub a HEMELÍK Vojta a Tomáš

Odjezd v sobotu 7.3.2020 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

Zápasníci z mistrovství dovezli dvě medaile

 

         Nejdůležitějšího turnaje letošního roku se o tomto víkendu zúčastnila čtveřice zápasníků z Borohrádku. Jednalo se o Mistrovství České republiky v zápase ř.ř. mladších žáků, které se konalo v Havlíčkově Brodě.

         Tohoto mistrovství se zúčastnil rekordní počet 158 závodníků z 26 oddílů. V této silné konkurenci se naši neztratili a dva z nich stanuli na stupních vítězů. Ve váze do 35 kg obsadil 2.místo HEMELÍK Tomáš a stal se Vícemistrem České republiky pro rok 2020. Jen jeden technický bod ho dělil od zisku Mistrovského titulu. Dalším medailistou se stal ve váze 39 kg SEDLÁK Jakub, který v nejobsazenější váhové kategorii 16 závodníků obsadil 3.místo. Medaile a diplomy jim předal předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK a olympijský medailista Marek ŠVEC. Další závodnici již na medaile nedosáhli a tak HLOUŠEK Dominik obsadil 7.místo a HEMELÍK Vojta byl 12. Přesto to i pro ně byla cenná zkušenost a příslib pro další tréninkové úsilí.

          Dalším turnajem, na který se budou závodníci připravovat, je Mistrovství ČR ve volném stylu v Plzni.

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 22.2.2020

    na turnaj do Havlíčkova Brodu - Mistrovství ČR mladších žáků

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik, SEDLÁK Jakub a HEMELÍK Tomáš a Vojta

  Odjezd v sobotu 22.2.2020 z náměstí  7,00 hodin !!!

 

 

 

 

Zápasníci zlato nezískali, ale medaile přivezli

 

         Na již 41. ročník Memoriálu Josefa KORYCHA a 32. ročník Memoriálu Antonína ZEMANA v zápase řecko římském odcestovala sedmičlenná výprava zápasníků z Borohrádku do Hnidous- Motyčína, aby na dvou žíněnkách vybojovali svá utkání. Do sokolovny v této zápasnické baště se sjela početná konkurence153 závodníků z 22 oddílů. Nechyběli ani závodníci z Německa a Polska.

         V této silné konkurenci na stupně vítězů vystoupali dva zápasníci z Borohrádku. Stříbrnou medaili vybojoval HEMELÍK Tomáš ve váze 35 kg a bronzovou ve váze 39 kg SEDLÁK Jakub. 5.místo obsadil BÍLEK Jaroslav a 6.místo HEMELÍK Vojtěch. Na osmém místě se umístili LAŽA Matyáš a KUŠNÍR Vilém a na 10.místě skončil HŮJA Lukáš.

        Dalším turnajem bude volno stylařská Velká cena Plzně, která bude přípravou na Mistrovství České republiky.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 1.2.2020

    na turnaj do Kladna - Memoriál J.Korycha a A. Zemena

  startují tito zápasníci:

  HŮJA Lukáš, ADÁMEK Robert, SEDLÁK Petr a Jakub, KUŠNÍR Vilém, BÍLEK Jára, LAŽA Matiáš a Nela, HEMELÍK Tomáš a Vojta

Odjezd v sobotu 1.2.2020 z náměstí v 6,00 hodin !!!

 

 

 

Informativní schůzka rodičů a přátel zápasu

o činnosti oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek na rok 2020

se koná v sokolovně ve středu 22.1.2020 od 16,15 hodin !!!

 

 

 

Zápasníci začali letošní sezonu ziskem všech medailí

 

         Prvním letošním zápasnickým turnajem byl lednový turnaj v Čechovicích, zvaný „Ledňáček“. Jednalo se o mládežnický turnaj v kategorii přípravek, který probíhal na dvou žíněnkách za účasti 68 závodníků z 8 oddílů. Tohoto turnaje se zúčastnila i devítičlenná výprava mladých zápasníků z Borohrádku. Ti si nevedli nijak špatně a trenéry potěšilo, že všichni díky svému bojovnému výkonu získali medaili.

         O tu nejcennější zlatou se postarali KOLIBÁČ Míša, LAŽOVÁ Nela, HLOUŠEK Erik a BÍLEK Jára, stříbrnou medaili získali BÍLKOVÁ Klárka, KUŠNÍR Vilda a HŮJA Lukáš. Bronzovou medaili si z turnaje odvezli HEJNÁ Barča a LAŽA Matyáš.

         Trenéry velice potěšila bojovnost všech závodníků a zisk třetího místa v soutěži družstev.

         Dalším turnajem, kterého se domácí mladí sportovci zúčastní je mládežnický turnaj v Hnidousech – Motyčíně.

 

  

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 18.1.2020

    na turnaj do Čechovic - první lednový turnaj - Ledňáček

  startují tito zápasníci:

 HEJNÁ Barča, HŮJA Lukáš, SEDLÁK Petr, KOLIBÁČ Michal, KUŠNÍR Vilém, HLUŠEK Erik, BÍLEK Jára a Klárka, LAŽA Matiáš a Nela 

Odjezd v sobotu 18.1.2020 z náměstí v 6,30 hodin !!!

 

 

 

Tréninky oddílu zápasu začínají

v pondělí 6.1.2020 v 16,30 hodin

Trenéři se těší na hojnou účast !!!

 

 

 

Zápasníci oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

přejí Všem v roce 2020

plno osobních a sportovních úspěchů

a hodně moc štěstí

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek 2019

 

            Oddíl zápasu v roce 2019 vystupoval pod oficiální názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu a oslavil 57. výročí od svého založení. Sídlem oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323 Borohrádek, IČO: 46460306.

            Tréninkový proces probíhal v místní sokolovně, jak na velkém, tak i malém sále, kde byla na malém sále stabilně natažená zápasnická žíněnka o rozměrech 7 x 10 m. Tréninky probíhaly 3x týdně a to v pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 hodin. V letním období pro zpestření probíhal trénink i na pískovém beach-volejbalovém hřišti.

            Členská základna v roce 2019 tvořila 28 členů. Z toho bylo 20 chlapců, 4 děvčata, 3 trenéři a jeden člen oddílu. V druhé polovině roku došlo k úmrtí jednoho trenéra a tak se tréninkový proces drobet zkomplikoval. V loňské sezóně byl stejný počet členů, přesto se trenéři v příštím roce budou muset zaměřit na nábor a nárůst členské základny, převážně z řad Borohrádeckých dětí. Paradoxně převažují přespolní děti.

            Závodníci absolvovali 17 turnajů to je o dva vice než v loni. Na těchto turnajích vybojovali 114 medailí. Z toho 51 zlatých, 36 stříbrných a 27 bronzových. Na turnajích v soutěžích družstev se oddíl umístil 2x na prvním, 3x na druhém a 2x na třetím místě.

            Pořadatelé oddílu uspořádali tři turnaje. Tím prvním turnajem byla již tradiční Velká cena města Borohrádek, kterého se zúčastnilo 147 závodníků z 18 oddílu z České republiky a třech zahraničních oddílů. Druhým turnajem byl jediný venkovní turnaj v letošní zápasnické sezoně a to Memoriál Karla PETRNKA, který byl i součástí Přeboru České obce sokolské. Třetím turnajem byl nově uspořádaný Mikulášský turnaj. Tradiční Vánoční turnaj se uspořádal jako oddílový a byl součástí tréninku na zakončení sezony.

            Oddíl se zúčastnil i tradičního letního výcvikového soustředění v Herolticích, které bylo zaměřeno na všeobecnou přípravu. Obohacením soustředění byla účast svě?%

Partneři

120x90120x90120x90120x90120x90120x9050x50120x90120x90120x90120x9050x50120x90120x90120x90120x90120x90120x90