Informace

Informace

Všichni zápasnici vybojovali medaili

 

         Prvním poprázdninovým turnajem byl již tradiční Teplický memoriál Františka Kubici v zápase řecko – římském. Letošního již 8.ročníku se jako každoročně zúčastnila i skupina Borohrádeckých zápasníků.

         Na sever Čech odjela po soustředění v Herolticích a týdenním tréninku v Borohrádecké sokolovně, sedmičlenná výprava mladých sportovců a tvrdá příprava byla zuročenna ziskem 7 medailí, takže 100% úspěšnost. Podařilo se získat i kompletnost medailí v podobě čtyř zlatých, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile.

         Než ale začal vlastní turnaj, byli při slavnostním zahájení představeny legendy a úspěšní Tepličtí zápasníci. Oceněni byli jak sportovci ale i funkcionáři včetně předsedy svazu zápasu Belo SVITEK za dlouhodobou činnost ve výboru oddílu Teplického zápasu.

        Jak už se popsalo v konkurenci 86 závodníků ze 13 oddílů se závodníci z Borohrádku neztratili. Na nejvyšší stupeň pro vítěze vystoupali bratři HLOUŠEK Dominik a Erik a SEDLÁK Jakub a Petr. Stříbro vybojoval HŮJA Lukáš a KUŠNÍR Vilém a bronz si domů odvezl HEMELÍK Vojta. V soutěži družstev obsadil Borohrádecký tým páté místo.

         Dalším turnajem bude za 14 dní zápas ve volném stylu v Hradci Králové na který se budou muset mladí Borohrádečtí zápasníci po technické stránce připravit speciálním tréninkem.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 7.9.2019

    na turnaj do Teplic - Memoriál františka Kubici

  startují tito zápasníci:

HŮJA Lukáš, BÍLEK Jaroslav, KUŠNÍR Vilém, SEDLÁK Petr a Jakub, HLOUŠEK Erik a Dominik a HEMELÍK Vojta

  Odjezd v sobotu 7.9.2019 z náměstí v 6,00 hodin!!!

 

 

Tréninky oddílu zápasu

začínají v pondělí 2.9.2019 v 16,30 hodin.

Těšíme se na Vaši hojnou účast.

 

 

 

Letní zápasnické sportovní soustředění

 

         Již popáté odcestovalo družstvo zápasníků na sportovní tréninkové soustředění do Heroltic. Borohrádečtí zápasníci nejeli sami, ale společně s nimi odjeli i zápasníci ze Spořic, Rtyně v Podkrkonoší a i z Chomutova.

         V pěkném prostředí, které skýtalo jak dobré sportovní zázemí, tak i plno možností mimosportovních aktivit, se sešlo na padesát závodníků, kteří byli rozděleni do tří tréninkových skupin a čtyř soutěžních družstev.

         Po ranní rozcvičce a snídani trávili sportovci dopolední čas tréninkem, a to jak na žíněnce ve zdokonalování se v technice, tak i v kondiční přípravě, a nesměla chybět ani příprava silová.

         Po obědě a poledním klidu měli mladí sportovci soutěže. Za celý týden jich absolvovali 17 a družstva byla tak vyrovnaná, že o konečném pořadí mezi prvním a čtvrtým místem byl rozdíl pouze dvou bodů.

         Novinkou soustředění byl Olympijský den. Všichni závodníci absolvovali šest disciplín. A nebylo to jen v silových, rychlostních, vytrvalostních nebo obratnostních sportech, ale i vědomostních a společenských hrách.

         Nesměl samozřejmě chybět ani výlet do Štítů, který byl spojen s 8 km pochodem a tradiční svačinou „na kládách“.

         Každý večer byl zakončen táborákem, kde se zhodnotil den, vyřešily se provozní potíže a řekl se program na další den.

         Na soustředění nechyběl táborový večer s opékáním buřtů a ani tradiční noční Stezka odvahy.

         Po celou dobu soustředění se vzorně o závodníky a realizační tým starali kuchaři a kuchařky z Heroltic pod vedením paní vedoucí Renaty NIKLOVÉ, které patří obrovské poděkování. Další velké poděkování patří panu Rudovi LALUHOVI, který nám přivezl i odvezl veškerý sportovní materiál. Dál děkujeme starostovi Borohrádku panu Mgr. Martinu MORAVCOVI, starostovi Čermné nad Orlicí panu Mgr. Davidovi JOSKOVI, paní ředitelce ZŠ T.G. Masaryka v Borohrádku Mgr. Ivě PŘIBYLOVÉ a panu Pavlu RIDRICHOVI z Restaurace na náměstí za zapůjčení sportovního nářadí. Velké poděkování patří i lékárně Borohrádek za poskytnutý zdravotnický materiál a zvláště paní PharmDr. Pavle ADÁMKOVÉ, které vděčíme za zdravotní dozor po celou dobu soustředění.

         Ale to největší poděkování patří všem, kteří se zúčastnili soustředění a vytvořili skvělou partu, příjemnou atmosféru a hezky si to tam užili.

        

  

 

Letní výcvikové sportovní soustředění 2019

                        místo:              Heroltice

                        termín:             od 10.8 do 17.8.2019

                        sraz:                sobota 10.8.2019 za sokolovnou v 9,30 hodin

 

 

Zemřel Zdeněk SRSTKA

         Dnes nás zastihla smutná zpráva, že věku 83 let zemřel velký sportovec, vzpěrač, zápasník, kaskadér, herec, ale především úžasný člověk Zdeněk SRSTKA. Byl mimo jiné každoročním návštěvníkem Mezinárodního turnaje PRAGUE OPEN. V prosinci 2015 jako čestný host předával jedno z ocenění na Galavečeru 120 let českého zápasu.

Rádi bychom projevili svůj zármutek nad touto obrovskou ztrátou

a vyjádřili upřímnou soustrast pozůstalým.

 

 

 

 

BOROHRÁDEČTÍ ZÁPASNÍCI

PŘEJÍ VŠEM HEZKÉ PRÁZDNINY

A RODIČŮM A PŘÁTELŮM ZÁPASU HEZKOU DOVOLENOU

 

 

 

 

Z důvodu neúčasti trenérů

trénink v pátek 21.6.2019 a v pondělí 24.6.2019 odpadá !!!

Další trénink ( poslední před prázdninama) bude ve středu 26.6.2019 od 16,00 hodin.

Plavky a ručníky sebou !!!

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 

 První venkovní turnaj v BORO...

         Netradičním prvním venkovním zápasnickým turnajem zakončili zápasníci polovičku své sportovní sezóny.

         Do Borohrádku se sjelo 57 závodníků z 12 oddílů, aby venku za sokolovnou vybojovali svá utkání na Memoriálu Karla PETRNKA v zápase řecko – římském. Součástí tohoto turnaje bylo v kategorii - přípravka „A“ Přebor České obce sokolské rovněž v zápase řecko – římském.

         Na tomto turnaji se 12 členná výprava Borohrádeckých závodníků neztratila a v soutěži družstev obsadili mladí borci z domácího oddílu pěkné druhé místo. Ani v soutěži jednotlivců si nevedli špatně a na nejvyšší stupeň vystoupal KOLIBÁČ Michal a HLOUŠEK Erik. Stříbro vybojovali BÍLKOVÁ Klárka, KUŠNÍR Vilém, PRAŽÁK Ladislav. HLOUŠEK Dominik a ADÁMEK Robert. Bronzovou medaili získali DRAHOŠ Richard a HEMELÍK Tomáš. Čtvrté místo vyzápasil HEMELÍK Vojta a na pátém místě se umístil BÍLEK Jaroslav.

         Pro zápasníky a všechny příchozí byl nachystán party stan, aby se mohli schovat do stínu před sluncem. Závodníci ale museli na žíněnce projevit opravdového sportovního ducha a museli se vypořádat nejenom proti soupeřům ale i rozpálené žíněnce, která závodníkům stěžovala sportovní podmínky.

 

 

 

Informace pro rodiče ohledně

letního zápasnického soustředění v Herolticích

proběhne ve středu 19.6.2019 od 16,15 hodin v sokolovně !!!

 

 

 

 

Zápasníci získali kompletní sadu medailí včetně té bramborové

 

         Na nejprestižnější domácí mezinárodní turnaj odcestovala tento víkend do Kladna deseti členná výprava zápasníků z Borohrádku. Osm závodníků a dva trenéři se zúčastnili turnaje Lidice – Sokolský pohár 2019.

         Pří slavnostním zahájení popřála starostka Lidic všem 341 závodníkům z 33 oddílů a šesti států hodně sportovních úspěchů a předseda svazu zápasu pan Belo Svitek pak slavnostně turnaj zahájil.

         Borohrádečáci si slova starostky z Lidic vzali k srdci a svými bojovnými výkony se jich 5 dostalo do finále.

         První místo vybojovali na tomto turnaji HŮJA Lukáš a HLOUŠEK Erik, kteří ve svých váhových kategoriích nenašli přemožitele, a tak si zlatou medaili zasloužili po právu. Stříbro vyzápasil HLOUŠEK Dominik a o bronz pro Borohrádek se v nejobsazenější váhové kategorii po šesti vítězství a jediné porážce postaral HEMELÍK Tomáš. Kompletní výčet úspěchů dovršil 4 místem SEDLÁK Jakub. Na šesté příčce se umístil SEDLÁK Petr, na 9 místě HEMELÍK Vojta a 12 místo obsadil BÍLEK Jaroslav.

        Trenérům všichni závodníci nejenom výsledky ale hlavně dobrými a bojovnými výkony udělali radost a tak na další turnaji, kterým bude ten venkovní v Borohrádku 15.6.2019 by se tento úspěch mohl zopakovat. Ale nesmí se polevit v tréninku aby se jak se říká: „Neusnulo na vavřínech“

 

 

 

Oznamujeme smutnou zprávu,

že ve věku 62 let

zemřela legenda Borohrádeckého zápasu,

JEDLIČKA Karel, zvaný „HOP“.

Byl dlouholetým trenérem a nedílnou součástí Borohrádeckého zápasnického hnutí.

ČEST JEHO PAMÁTCE.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 18.5.2019

    na turnaj do Kladna - Lidice - Sokolský pohár 2019

  startují tito zápasníci:

HŮJA Lukáš, BÍLEK Jaroslav, SEDLÁK Petr a Jakub, HLOUŠEK Erik a Dominik, HEMELÍK Vojta a Tomáš 

  Odjezd v sobotu 18.5.2019 z náměstí v 6,00 hodin !!!

Spacáky a plavky s sebou !!!

 

 

 

Z důvodů promítání kina v Borhrádku

bude trénink v pátek 3.5.2019 jen do 17,30 hodin !!!

 

 

 

 Z důvodu Velikonočních svátků

tréninky v pátek 19.4 a v pondělí 22.4.2019 odpadá !!!

Další trénink bude ve středu 24.4.2019 od 16,30 hoodin.

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci se předvedli domácímu publiku

 

         Do sokolovny v Borohrádku se tuto sobotu 13.4 sjeli zápasníci nejenom z Čech a Moravy, ale i ze Slovenska, aby na třech žíněnkách vybojovali svá utkání na již tradičním turnaji - Velká cena města Borohrádku.

         V konkurenci 147 závodníků z 18 oddílů (z toho 3 byly ze zmíněného Slovenska) se domácí borci neztratili a 8 jich stanulo na nejvyšším stupni vítězů. Tím udělali radost nejenom trenérům, ale i panu starostovi Borohrádku Mgr. Martinu Moravcovi, který slavnostně tento turnaj zahájil.

         Datum třináctého pro domácí borce nebyl nešťastným číslem, ale, ba naopak, dopomohl i k zisku poháru družstev za druhé místo.

         Mezi ty, co se zasloužili o zisk poháru, byli nejenom vítězové, a to: ve váze 16 kg HEJNÁ Barbora, 22 kg SEDLÁK Petr, 28 kg KUŠNÝR Vilém, 28 kg HLOUŠEK Erik, 31 kg SEDLÁK Jakub, 35 kg HLOUŠEK Dominik, 57 kg ADÁMEK Robert a 80 kg KOSÍK Matouš. Druhým místem přispěla ve váze do 28 kg LAŽOVÁ Nela a třetím místem a ziskem bronzové medaile do 31 kg HEMELÍK Tomáš a do 57 kg TUPEC Petr. Na nepopulárním 4. místě se umístil ve váze 20 kg KOLIBÁČ Michal a ve váze 63 kg MLATEČEK Jakub. Pátou příčku obsadil do 35 kg PRAŽÁK Ladislav. Šestí skončili ve váze 20 kg BÍLKOVÁ Klára, 25 kg DRAHOŠ Richard a 35 kg HEMELÍK Vojtěch. Ve váze 31 kg skončil BÍLEK Jaroslav na 9.místě a 10 byl ve váze 31 kg HŮJA Lukáš. Jediné nebodované místo obsadil ve váze 28 kg LAŽA Matyáš, který skončil na 11. místě.

            Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, kteří se jak materiálně tak i finančně podíleli na zajištění turnaje. Dík patří i všem dobrovolníkům, kteří pomohli s organizací turnaje, a i všem rodičům, kteří se postarali o občerstvení pro závodníky, trenéry i rozhodčí.

        

                       

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu se v sobotu 13.4.2019 zúčastní

    turnaje - Velká cena města Borohrádek

  startují všichni zápasníci !!!

Rodiče a rodinní příslušníci a přátelé zápasu jsou srdečně zváni.   

Sraz v sobotu 13.4.2019 v sokolovně v 9,00 hodin !!! 

 

 

 

  

Borohrádek má Mistryni České republiky

 

         Ve Vítkovicích se konalo Mistrovství České republiky kadetek v zápase volný styl.

         Tohoto mistrovství se zúčastnila jediná zástupkyně Borohrádeckého zápasu KUBOVÁ Kateřina a stanula na nejvyšším stupni.

         Pro Borohrádek vybojovala titul Mistryně České republiky v zápase kadetek volný styl pro rok 2019

 

GRATULUJEME   KÁŤO !!!!

 

 

 

Chybělo jen zlato

 

         Jednoho z největšího mezinárodních zápasnického turnaje - Velká cena Hodonína se zúčastnilo kvarteto zápasníků z Borohrádku.

         Na třech žíněnkách se utkalo 279 závodníků z 36 oddílů a 10 států. V této silné konkurenci se zápasníci z Borohrádku neztratili a tři z nich stanuli na stupních vítězů.

         Stříbro vybojoval v kategorii mladších žáků ve váze 32 kg SEDLÁK Jakub a o bronz se postarali bratři HLOUŠKOVÉ a to v kategorii přípravka „A“. Erik ve váze 31 kg a Dominik ve váze 39kg. Jediný, který nedosáhl na medaili, byl HEMELÍK Tomáš, který ve váze 31 kg obsadil 5 místo.

         Dalším turnajem, na který zápasníci odcestují, bude Mistrovství České republiky mladších žáků v Chomutově.

Pak už veškeré úsilí bude směřovat na domácí turnaj Velkou cenu Borohrádku , která se uskuteční 13.4.2019.

 

 

 

Z důvodu konání městského plesu

 zápasnícký trénink v pátek 22.3.2019 odpadá !!!

Další trénink bude v pondělí 25.3.2019 od 16,30 hodin.

 

 

 

 

Borohrádečáci vyhráli pohár pro vítěze turnaje

 

         Šestého ročníku turnaje O pohár starosty města Rtyně v Podkrkonoší se zúčastnila 14 členná výprava Borohrádeckých zápasníků. Do Rtyně odjela početná výprava, doplněná o diváky z řad rodičů a rodinných příslušníků. Ti vytvořili příjemnou diváckou atmosféru, která hnala závodníky k dobrým výkonům.

        Turnaj zahájil starosta města, který jako vždy neporušil tradici a dokázal všem zúčastněným svou dobru kondici. Udělal dřep na jedné noze a tím motivoval všechny závodníky, včetně těch z Borohrádku.

        Výsledkem byl i zisk 14 medailí. Z toho pěti zlatých, tří stříbrných a šesti bronzových.

         O ten nejcennější kov se postarali: SEDLÁK Petr, HŮJA Lukáš, HLOUŠEK Erik a Dominik a HEMELÍK Tomáš. Stříbro vybojovali: LAŽOVÁ Nela, SEDLÁK Jakub a HEMELÍK Vojta. Bronz vyzápasili: BÍLKOVÁ Klárka a Jára, DRAHOŠ Richard, LAŽA Matyáš, MLATEČEK Jakub a TUPEC Petr.

         V soutěži družstev obsadili zápasníci z Borohrádku první místo. Odvezli si domů putovní pohár starosty města Rtyně v Podkrkonoší, který se na tréninku naplní dětským šampaňským na oslavu.

         Dalším turnajem, kterého se zúčastníme, bude Velká cena Hodonína.

 

 

 

  

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 16.3.2019

    na turnaj do Rtyně v Podkrkonoší - O pohár starosty města

  startují všichni zápasníci !!!! 

Rodiče a rodinní příslušníci a přátelé zápasu mohou jed taky

 Odjezd v sobotu 16.3.2019 autobusem od sokolvny v 8,00 hodin!!!

 

 

 

 

Všichni naši zápasníci přivezli medaili

 

         Pod Šluknovský výběžek do Krásné Lípy odcestovala jedenácti členná výprava zápasníků z Borohrádku, aby na tradičním Velikonočním turnaji vybojovali svá utkání.

         Na dvou žíněnkách zápasilo 69 zápasníků z 8 oddílů. V tomto počtu využili trenéři příležitost a domluvili plno „přátelských“ utkání, ve kterých závodníci prověřili svoji sportovní dovednost.

         V oficiální soutěži se našim mladým závodníkům nevedlo špatně a každý vybojoval medaili. O tu nejcennější zlatou se postarali LAŽOVÁ Nela, HŮJA Lukáš, HLOUŠEK Dominik a Erik a SEDLÁK Jakub. Stříbrnou medaili získali SEDLÁK Petr, LAŽA Matyáš, BÍLEK Jaroslav a DRAHOŠ Richard a Bronzovou medaili si s turnaje odvezli HEMELÍK Vojtěch a Tomáš. V soutěži družstev si naši borci odvážejí do Borohrádku pohár za 3.místo.

        Další turnajem, kterého se oddíl zúčastní je Turnaj o pohár starosty Rtyně v Podkrkonoší.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 9.3.2019

    na turnaj do Krásné Lípy - Velkonoční turnaj

startují tito zápasníci :

BÍLEK Jaroslav, HŮJA Lukáš, KAŠPAR Josef, KUŠNÍR Vílém, KOLIBÁČ Michal, DRAHOŠ Richard, MLATEČEK Jakub, SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik, LAŽOVÁ Nela a Matyáš a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch.

Odjezd v sobotu 9.3.2019 z náměstí v 5,45 hodin!!!

      

 

 

 

Borohrádek získal medaili z Mistrovství České republiky

 

         V Hradci Králové se konalo Mistrovství České republiky v zápase volný styl žáků a juniorek. Na tento republikový šampionát odcestovala dvojice zápasníků z Borohrádku a v konkurenci 149 závodníků z 27 oddílů se na dvou žíněnkách pokusili vybojovat co nejlepší výsledek.

         Dobré umístění se to podařilo Kátě KUBOVÉ, která ve váze 72 kg v kategorii juniorek obsadila 2.místo a stala se Vícemistriní České republiky pro rok 2019. Adamu UHNAVÉMU se již tolik nedařilo a v silné konkurenci obsadil 7.místo.

         Dalším turnajem, kterého se závodníci zúčastní je Velikonoční turnajKrásné Lípě, na který odjede již početnější výprava.

 

 

 

Schůzka rodičů a přátel zápasu TJ SOKOL Borohrádek

se uskuteční v pátek 22.2.2019 od 16,15 hodin v sokolovně

Účast nutná !!!

 

 

 

Zápasníkům to letos zase začalo

 

         Prvním turnajem odstartovala letošní zápasnická sezóna. Jednalo se o již 40. ročník Memoriálu Josefa Korycha a Antonína Zemana, který se konal v sokolovně v Hnidousech – Motyčíně. Sem odcestovala i devítičlenná výprava zápasníků z Borohrádku.

         Na dvou žíněnkách svádělo své boje na 154 závodníků z 18 oddílů. Jednalo se o mezinárodní turnaj, protože na něm startovali i zápasníci z Trenčína.

         V této konkurenci vybojovali naši mladí sportovci kompletní sadu medailí. O tu nejcennější se postarali LAŽOVÁ Nela a SEDLÁK Jakub, kteří s přehledem vyhráli všechna svá utkání. Jednu porážku zaznamenali SEDLÁK Petr a HEMELÍK Tomáš, kteří obsadili 2. místo a třetí místo v nejpočetnější váhové kategorii vybojoval HLOUŠEK Dominik. Nepopulární 4. místo obsadil ADÁMEK Robert a pátou příčku HLOUŠEK Erik. Na 7. místě se umístil HEMELÍK Vojtěch a 8. místo obsadil LAŽA Matyáš.

         V soutěži družstev z 18 zúčastněných oddílů obsadili zápasníci z Borohrádku 7. místo.

         Trenéři byli z výsledky celkem spokojeni, ale odhalili na tomto prvním turnaji spoustu chyb, které bude zapotřebí na trénincích odstranit. Do dalšího turnaje, kterým bude Velikonoční turnaj v Krásné Lípě, zbývá měsíc a tak se trenéři spolu se závodníky pokusí vše vylepšit.

 

 

 

 

 

Z důvodu sobotního turnaje v Hnidousech - Motyčíně

zápasnický trénink v pátek 1.2.2019

bude trvat jen do 17,30 hodin !!!

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 2.2.2019

    na turnaj do Kladna - Memoriál Josefa Korycha a Antonína Zemana

startují tito zápasníci :

ADÁMEK Robert, BÍLEK Jaroslav, HŮJA Lukáš, KUŠNÍR Vílém, DRAHOŠ Richard, MLATEČEK Jakub, SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik, LAŽOVÁ Nela a Matyáš a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch.

 Odjezd v sobotu 2.2.2019 z náměstí v 5,45 hodin !!!

 

 

 

 Z důvodu školení trenérů zápasu

zápasnický trénink v pátek 18.1.2019 odpadá !!!

Další trénink bude v pondělí 21.1.2019 od 16,30 hodin

 

 

 

 

Tréninky oddílu zápasu začínají

v pondělí 7.1.2019 v 16,30 hodin

Trenéři se těší na hojnou účast !!!

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek 2018
         Oddíl zápasu v roce 2018 oslavil 56. výročí od svého založení a vystupoval pod oficiálním názvem TJ Sokol Borohrádek – oddíl zápasu, se sídlem Havlíčkova 323 Borohrádek, IČO: 46460306.
         Tréninkový proces probíhal v místní sokolovně, jak na velkém, tak i malém sále, kde byla na malém sále stabilně natažená zápasnická žíněnka. Tréninky probíhaly 3x týdně v pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 a závodníci se měli zúčastňovat minimálně dvou tréninků týdně. Pro zpestření probíhal trénink i na pískovém beach-volejbalovém hřišti.
         Členská základna v roce 2018 tvořila 28 členů. Z toho bylo 20 chlapců, 2 děvčata, 3 trenéři a 3 členové oddílu. Oproti loňské sezóně je vidět pokles a trenéři se v příštím roce budou muset zaměřit na nábor a nárůst členské základny, převážně z řad borohrádeckých dětí. Paradoxně převažují přespolní děti.
         Závodníci absolvovali 15 turnajů. Na těchto turnajích vybojovali 43 zlatých, 33 stříbrných a 25 bronzových medailí. Na turnajích v soutěžích družstev se oddíl umístil 3x na prvním, 1x na druhém a 3x na třetím místě.
         Pořadatelé oddílu uspořádali dva turnaje. Tím prvním turnajem byla již tradiční Velká cena města Borohrádek, kterého se zúčastnilo 131 závodníků z 13 oddílu České republiky a druhým turnajem byl Vánoční turnaj. 
         Oddíl se zúčastnil i tradičního letního výcvikového soustředění v Herolticích, které bylo zaměřeno na všeobecnou přípravu. Obohacením soustředění byla účast svěřenců ze Rtyně v Podkrkonoší, Chomutova a Spořic. 
         V mimosportovní aktivitě se členové oddílu zúčastnili, zajištěním jednoho stanoviště, tradičního borohrádeckého dálkového pochodu, při seniorských hrách měli na starost sportovní disciplínu „šipky“ a na pietním aktu při oslavách 100 let založení republiky se za sokolstvo zúčastnili kladení věnců. Další mimosoutěžní aktivitou byla účast na dětském dnu v Čermné nad Orlicí, kde zápasníci zajistili jedno soutěžní stanoviště, dále vystoupení zápasníků a ukázka tréninkového procesu v Holicích na zakončení prázdnin, a vystoupení zápasníků na gymnáziu v Holicích v rámci oslav 100 let založení republiky. Další aktivitou byl půldenní pochod z Chocně do Borohrádku, dále zakončení polovičky sportovní sezóny a zahájení prázdnin opékáním buřtů v Borohrádku u splavu.
         Propagace a informovanost o činnosti oddílu byla zajištěna na internetových stránkách oddílu www.zapasborohradek.cz, dále ve Zpravodaji města a ve vývěsní skříňce naproti poště.
         Na Mikuláše trenéři na tréninku zajistili nadílku a na Vánočním turnaji byl pro každého závodníka připraven pod stromečkem drobný dárek.
         Po ekonomické stránce oddíl využil dotaci z města Borohrádek, dotaci ze Svazu zápasu ČR , příspěvek z MÚ Čermná nad Orlicí, příspěvků od sponzorů a členských poplatků.
         Stále pokračuje budování zápasnické posilovny. Tento cíl trvá a snad se v příštím roce podaří posilovnu již dobudovat.
         Oddíl pořídil díky daru od sponzora dopadovou žíněnku pro nácvik chvatů a zápasnické dresy.
         Cílem oddílu na následující rok je absolvovat 15 zápasnických turnajů, zorganizovat dva místní turnaje, podílet se minimálně na dvou akcích pořádaných městem Borohrádek a zvýšit členskou základnu. Dále zkvalitnit a zpestřit tréninkový proces, prohloubit zájem závodníků o sport a propagovat dobré jméno města Borohrádek.

 

 

 

 

Na Vánočním turnaji dostal každý závodník dárek

 

         Devět dní před Vánoci se konal v sokolovně již tradiční Vánoční zápasnický turnaj. Do Borohrádku se sjelo na 40 závodníků ze Sokolu Hradec Králové, Sokolu Rtyně v Podkrkonoší a domácího oddílu, kteří na žíněnce vybojovali svoje poslední letošní turnajová utkání.    

         Před zraky rodičů a nejbližších příbuzných, ale i příznivců zápasu, se utkání nenesla v přátelském předvánočním duchu, ale tvrdě se na žíněnce bojovalo. Ta pověstná předvánoční atmosféra se odehrávala mimo žíněnku.

         Samotný začátek turnaje byl zahájen kulturním vystoupením v podobě zahrání tří koled na trubku a klarinet v podání bratří HEMELÍKŮ.

         Pod „zápasnickým“ stromečkem bylo plno dárků a tak po každém utkání si závodníci mohli vybrat z dárků, které pro ně pořadatelé připravili.

         Pro závodníky bylo připraveno občerstvení v podobě předvánočního cukroví a rozličných pochutin. Pro diváky byla připravena káva, čaj a svařené víno.

         O samotné výsledky na tomto turnaji ani tak nešlo, přesto zápasníci bojovali o nejlepší umístění. Po skončení turnaje dostali všichni závodníci perníkovou medaili a diplom.

         V závěrečném ceremoniálu byli vyhlášeni nejlepší zápasníci pro rok 2018. Tím se stali SEDLÁK Jakub a HLOUŠEK Erik.

         Na úplný závěr popřáli pořadatelé všem přítomným hezké prožití vánočních svátků a hodně moc štěstí v roce 2019 a poděkovali všem, kteří oddílu pomáhali v jeho činnosti. 

 

 

 

POZVÁNKA  

 

Oddíl zápasu TJ SOKOL Borohrádek zve všechny příznivce tohoto sportu na 

VÁNOČNÍ TURNAJ v zápase ř.ř. a v.s.

který se konná v sobotu 15.12.2018 v sokolovně Borohrádek

vážení závodníků je od 8 do 9 hodin.

Předpokládný začátek  turnaje je v 10,30 hodin.

 Startovné pro všechny účastníky "Vánočního šampionátu" jsou drobné pochutiny všeho druhu pro společné občerstvení.

Příjte se podívat a podpořit mladé sportovce a zažít předvánoční sportovní atmosféru.

 

 

 

 

PODĚKOVÁNÍ

 

 

         Touto cestou by oddíl zápasu TJ SOKOL Borohrádek chtěl poděkovat panu Petriku HUJOVI  za vánoční dárek v podobě dopadové žíněnky o rozměrech 2 x 3 metry.

        Tato dopadová žíněnka bude sloužit pro zdokonalování nácviku křižních chvatů a pro zlepšení obratnosti jednotlivých zápasníků.

 

 

 

Polovina zápasíků vybojovala medaili

 

         Jedním z posledních turnajů, kterého se Borohrádečtí zápasníci v letošním roce zúčastnili a na který odjeli, byl Mikulášský turnaj v Krásné Lípě.

         Na tento turnaj odjela desetičlenná výprava z Borohrádku, aby na dvou žíněnkách vybojovala svá utkání. V konkurenci 97 závodníků z 12 oddílů si nevedli mladí závodníci špatně a polovina z nich vybojovala medaili.

         O tu nejcennější se postaral ve váze 35 kg HLOUŠEK Dominik, který ve finále porazil oddílového kolegu Jakuba SEDLÁKA, který tím pádem obsadil druhé místo. O další stříbro se postarali ve váze 25 kg KUŠNÍR Vilém a ve váze 31 kg BÍLEK Jaroslav. Kompletní sadu medailí uzavřel třetím místem ve váze 28 kg HLOUŠEK Erik. Nepopulární 4.místo vyzápasil HEMELÍK Vojtěch ve váze 31 kg. Jeho bratr Tomáš skončil ve stejné váze o příčku hůř. Šesté místo obsadila LAŽOVÁ Nela. Devátý byl HŮJA Lukáš a na 10.místě LAŽA Matyáš. Všichni tři startovali ve váze 28 kg.

         V soutěži družstev, kde startovalo 12 oddílů, obsadili naši závodníci 6.místo a přivezli domů pohár.

         Touto cestoou bychom chtěli poděkovat  panu Luďkovi VEJROVI a firmě AVEPO za zajištění dopravy na tento turnaj.

         Poslední sportovní akcí této zápasnické sezóny bude Vánoční turnaj, který se bude konat 15 prosince v sokolovně v Borohrádku a na který jste všichni srdečně zváni.

 

  

 

 

 

Zápasníci dovezli kompletní sadu medailí

 

         Do nově zrekonstruované haly v Chrastavě odcestovali zápasníci z Borohrádku. Pan starosta města Chrastavy Michael CANOV je v úvodním proslovu mile přivítal a popřál všem sportovcům na Velké ceně Chrastavy hodně sportovních úspěchů.

          Na dvou žíněnkách sváděli své boje 134 závodníků z 12 oddílů. Borohrádecká výprava čítala 10 závodníků. S těchto deseti závodníků se získaly čtyři medaile. O ty zlaté se postarali ve váze do 35 kg SEDLÁK Jakub a ve váze 28 kg HLOUŠEK Erik. Stříbrnou medaili vyzápasil MLATEČEK Jakub ve váze 57 kg a kompletní sadu medailí uzavřel ziskem bronzové medaile SEDLÁK Petr, startující ve váze 22 kg. „Bramborovou“ medaili za 4.místo získal HEMELÍK Tomáš. 5.místo obsadili HŮJA Lukáš a HEMELÍK Vojtěch. Na 6.místě byli KUŠNÍR Vilém a URBAN David. Poslední desátý závodník DRAHOŠ Richard se umístil na 7.místě.

         V soutěži družstev se Borohrádek rovněž umístil na 7.místě.

         O dalším turnaji ještě trenéři nemají rozhodnuto, zvažují zda pojedou do Jihlavy nebo na volno stylařský turnaj do Prahy.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjižději v sobotu 3.11.2018

na turnaj do Chrastavy - Velká cena Chrastavy

startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Erik, BÍLEK Jaroslav, URBAN David, SEDLÁK Jakub a Petr, DRAHOŠ Richard, MLATEČEK Jakub, KUŠNÍR Vilém, HŮJA Lukáš,HEMELÍK Tomáš a Vojtěch

odjezd v sobotu 3.11.2018 z náměstí v 6,30 hodin!!!

 

 

 

 Z důvodu prázdnin

zápasnický trénink v pondělí 29.10.2018 odpadá !!!

Další trénink bude ve středu 31.11.2018 od 16,30 hodin

 

 

 

I z mezinárodního turnaje se dovezla medaile

 

         Jubilejního 10 ročníku Prague Wrestling Open 2018 který se konal v Praze ve sportovním areálu Otakara Jandery, se zúčastnili i zápasníci z Borohrádku.

         Na tento mezinárodní turnaj odcestovala dvojice závodníků a tím byli SEDLÁK Jakub startující ve váze 31 kg a HLOUŠEK Dominik, který zápasil ve váze 35 kg. V konkurenci 191 závodníků z 25 oddílů a ze 7 států se Kuba umístil na krásném druhém místě, kdy zlatá medaile mu unikla o ten pověstný chloupek. Dominik už takové štěstí neměl a skončil na sedmém místě.

        Dalším turnajem bude příští sobotu turnaj v Chrastavě, kam odcestuje daleko početnější výprava.

 

 

 

 Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 27.10.2018

na turnaj do Prahy - Prague Wrestling Open 2018

startují tito zápasníci:

SEDLÁK Jakub a HLOUŠEK Dominik

Odjezd v sobotu 27.10.2018 z náměstí v 6,30 hodin!!!

 

 

 

 

 

Sedm ne „jednou ranou“ ale sedm medailí

 

         O víkendu se dvanáctičlenná výprava Borohrádeckých zápasníků rozjela na sever Čech, aby se zúčastnila Turnaje mládeže v Meziboří.

         Na dvou žíněnkách svádělo svá zápasnická utkání na 137 závodníků z 15 oddílů. V této konkurenci se prosadili i naši závodníci a sedm z nich jich stanulo na stupních vítězů.

         Na ten nejvyšší stupeň a zlatou medaili získali ve váze 35 kg SEDLÁK Jakub a ve váze 41 kg UHNAVÝ Adam. O stříbrné medaile se podělilo kvarteto: SEDLÁK Petr ve váze 22 kg, LAŽOVÁ Nela ve váze 28 kg, URBAN David do 31 kg a HLOUŠEK Dominik do 35 kg. Kompletní sadu medailí doplnil bronzovou medailí HLOUŠEK Erik ve váze 28 kg. Na rozšířené podium vystoupali ještě se ziskem čtvrtého místa HEMELÍK Vojtěch ve váze 31 kg. Páté místo vybojoval v té samé váze jeho brácha HEMELÍK Tomáš. Šesté místo obsadili HŮJA Lukáš a BÍLEK Jaroslav a výčet umístění zakončil sedmým místem LAŽA Matyáš.

V soutěži družstev se Borohrádečtí borci umístili na 5.místě a získali pohár. Odměnou za předvedené výkony byla při zpáteční cestě návštěva Mc Donalda na malé občerstvení.

            Toto vestou nám dovolte poděkovat firmě AVEPO a panu VEJROVI Luďkovi za zajištění dopravy na tento turnaj.

 

 

 

 Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 13.10.2018

na turnaj do Meziboří - Mládežnický turnaj k 59 letům založení oddílu

startují tito zápasníci .

BÍLEK Jaroslav, HŮJA Lukáš, UHNAVÝ Adam, URBAN Lukáš, MLATEČEK Jakub, LAŽOVI Matiáš a Nela, SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik,

HEMELÍK Tomáš a Vojta

 Odjezd v sobotu 13.10.2018 z náměstí v 5,30 hodin!!!

 

 

 

Z důvodu "Státního svátku"

zápasnický trénink v pátek 28.9.2018 odpadá !!!

Další trénink bude v pondělí 1.10.2018 od 16,30 hodin

 

 

 

 

Jako družstvo zápasníci vybojovali zlato

 

         Na nejbližší turnaj do královo hradecké metropole odcestovala výprava zápasníků z Borohrádku, aby zde na mezinárodním turnaji vybojovala svá utkání. Do Hradce Králové na turnaj „Memoriál J. Salona "Akvasalon“ se sjelo 147 závodníků z 22 oddílů. Jak již bylo zmíněno, jednalo se i o mezinárodní turnaj za přítomnosti závodníků ze Slovenska a Polska.

         Jedenácti členná výprava se na turnaji rozhodně neztratila a sedm z nich stanula na stupních vítězů. Na ten nejvyšší vystoupali ve váze 28 kg LAŽOVÁ Nela, ve váze 31 kg SEDLÁK Jakub a ve váze 41 kg UHNAVÝ Adam. Stříbro vybojovali ve váze 28 kg URBAN David, BÍLEK Jaroslav startující ve váze 31 kg a ve váze 57 kg MLATEČEK Jakub. O bronzové umístění se ve váze do 35 kg postaral HLOUŠEK Dominik. Na nepopulárním čtvrtém místě se umístili LAŽA Matyáš, SEDLÁK Petr a HEMELÍK Vojtěch a na pátém místě HEMELÍK Tomáš.

         K velkému překvapení došlo při vyhlašování družstev, kdy na nejvyšší stupínek vystoupalo družstvo z Borohrádku a obdrželo pohár pro vítěze.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 22.9.2018

na turnaj do Hradce Králové - Mezinárodní turnaj "Akvasalon"

startují tito zápasníci :

startují všichni závodníci

Odjezd v sobotu 22.9.2018 z náměstí v 8,15 hodin !!!

 

 

 

 

Zápasníci pomáhali při dálkovém pochodu

 

         V sobotu se na území Borohrádku uskutečnil již tradiční dálkový pochod, který se nesl ve znamení – Poznejme naše sousedy.

         Trasa vedla nejenom na území města, ale účastníci pochodu zavítali i k sousedům do Žďáru nad Orlicí.

         Hned první stanoviště bylo v kompetenci zápasníků. Trenéři využili ještě plno sil, kteté účastníci pochodu měli, a připravili si pro ně čtyři stanoviště, kde se plnily jak silové, tak i obratnostní a vytrvalostní disciplíny.

         První disciplínou byl bench press s posilovacím válcem, druhá disciplína byla dřep na stabilizační podložce s medicinbalem, třetí posilování s kolečkem (na Spejbla) a posledním úkolem byl běh s nafukovacím válcem.

         Po absolvování těchto stanovišť obdrželi účastníci nejenom první razítko, ale i sladkou odměnu.

         Odměnou pro všechny bylo nejenom hezké počasí, ale i procházka pěknou krajinou.

Zápasníci jeli „Pod Stínadla“

 

          Prvním poprázdninovým turnajem pro zápasníky je již tradiční turnaj v Teplicích a tím je Memoriál Františka KUBICI. Letošní ročník byl již 7. v pořadí.

          Na dvou žíněnkách ve velice krásné hale ve sportovním teplickém komplexu „Pod Stínadly“ se utkalo 98 závodníků z 12 oddílů. Jelikož se jednalo o první turnaj po prázdninách a tréninky teprve začaly, výsledky se až tak moc neočekávaly. Spíš se jednalo o průpravný turnaj na druhou polovinu sezóny.

         Přesto Borohrádečtí borci zúročili svoji přípravu ze sportovního sousředění v Herolticích a z 11-členného kádru jich 7 získalo medaili. O tu nejcennější, zlatou, se postarali čtyři borci a to HŮJA Lukáš, SEDLÁK Jakub, HLOUŠEK Dominik a UHNAVÝ Adam. Stříbrnou medaili vyzápasil SEDLÁK Petr a o brounzové medaile se postarali sourozenci Nela a Matyáš LAŽOVI. Nepopulární čtvrtou příčku vyzápasil URBAN David. Na 5.místě se umístili BÍLEK Jaroslav a HEMELÍK Tomáš. Posledním závodníkem byl HEMELÍK Vojtěch, který obsadil 6.místo.

         Všichni zápasníci z Borohrádku svými výsledky přispěli do soutěže družstev a v konečném součtu to „dalo“ na 3.místo což je vynikajícím úspěchem, který se nečekal.

         Přesto trenéři s výkonem jednotlivých závodníků ještě moc spokojeni nebyli a je spousta chyb, které je za potřebí na tréninku odstraňovat.

 

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 8.9.2018

na turnaj do Teplic - Memoriál Františka Kubici

startují tito zápasníci :

UHNAVÝAdam, BÍLEK Jaroslav, HŮJA Lukáš, URBAN David, KAŠPAR Josef, LAŽA Matiáš a Nela, HLOUŠEK Dominik a Erik, SEDLÁK Jakub a Pert a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch

Odjezd v sobotu 8.9.2018 z náměstí v 6,00 hodin !!!

 

 

 

 

Zakončení prázdnin i se zápasníky

 

         Poslední prázdninovou sobotu se v Holicích uskutečnil Dětský den spojený s ukončením prázdnin. V bohatém kulturním a doprovodném programu se našlo místo i pro zápasníky z Borohrádku, kteří divákům předvedli v rámci svého vystoupení ukázku nejenom zápasu, ale všeho, co se běžně na tréninku nacvičuje.

         Vystoupení, i přes nepřízeň počasí, se vystupujícím zápasníkům povedla a byli odměněni velkým potleskem.

         Jediným záporným momentem byl špatně zvolený čas vystoupení a tak hezkou ukázku shlédlo malý počet diváků.

         Zápasníci po vstoupení měli možnost absolvovat v rámci dětského dne několik soutěží, a tak odměnou byl nejenom již zmíněný divácký potlesk, ale i vysoutěžené věcné ceny.

 

 

 

 

 

 

 Zápasnické tréninky po prázdninách začínají

v pondělí 3.9.2018 v 16,30 hodin !!!

Těšíme se na Vaši účast.

 

 

 

 

Zápasnické soustředění v Herolticích

 

         Již tradičně se v druhé polovině prázdnin konalo zápasnické soustředění, které se uskutečnilo v termínu od 11.8 do 18.8 v Herolticích.

         Do této malebné vesničky pod Suchým vrchem zavítali zápasníci z Borohrádku již počtvrté, a opět zde nalezli vynikající podmínky pro přípravu na druhou polovičku sportovní sezóny.

         Na toto soustředění neodcestovali zápasníci sami, ale byli doplněni oddílem Rtyně v PodkrkonošíSpořicemi a Chomutovem. Na třech stanovištích dopoledních tréninků se tak vystřídalo na 50 mladých sportovců. Pro dopolední tréninky byli rozděleni na tři tréninková družstva, která se vzájemně na třech stanovištích protočila. Jednalo se o stanoviště, kde probíhal klasický zápasnický trénink, pak stanoviště kondiční přípravy, kterou měly na starost Věra a Anička MORÁVKOVY, a o stanoviště silové přípravy.

         Odpolední část byla zaměřena na soutěže, výlety a další sportovní individuální aktivity, jako byl tenis, nohejbal, plážový volejbal, badminton a stolní tenis. 

         Nedílnou součástí tohoto soustředění bylo časté koupání ve venkovním bazénu. Pro účastníky byl připraven každý večer táborák, kde se zhodnotil den a naplánovala se činnost na den následující. Samozřejmě nesměla chybět stezka odvahy. „Závěrečný“ táborák s opékáním buřtů byl naplánován hned na první den soustředění a tak se všichni účastníci soustředění mohli vzájemně hned seznámit.

         Odpolední činnost byla zaměřena, jak již bylo zmíněno na soutěže. Závodníci byli rozděleny do čtyř družstev a závody se nesly ve velice soutěžním duchu. Každý chtěl vyhrát, protože odměnou pro vítěze byl dort. Všichni soutěžící na sportovištích dali ze sebe všechno a tak nebylo poražených a tudíž dort si zasloužili všichni, včetně trenérů a „rozhodčích“.

         Touto cestou bychom my zápasníci chtěli poděkovat paní vedoucí Renátě NIKLOVÉ a všem kuchařům, kteří se o nás vzorně po celou dobu pobytu starali a ve všem nám vyšli vstříc, dále panu Rudolfu LALUHOVI, který nám přivezl a odvezl veškerý sportovní materiál, panu Radku LOKVENCOVI, řidiči autobusu, který nás bezpečně odvezl tam i zpět. Dále paní ředitelce školy Mgr. Ivě PŘIBYLOVÉ, panu vedoucímu restaurace Na Náměstí Pavlu RYDRYCHOVI a panu starostovi města Borohrádek Mgr. Martinu MORAVCOVI a města Čermné n. O. Mgr. Davidu JOSKOVI za zapůjčení sportovního materiálu. Dále velké poděkování naší zdravotnici PharmDr. Pavle ADÁMKOVÉ, která díky velké péči zažehnala hrozící epidemii a častými zdravotními zákroky pomohla při letos častých úrazech. A samozřejmě velké poděkování všem trenérům, kteří se sportovcům po celou dobu věnovali.

 

 

 

 

Letní výcvikové soustředění Heroltice 2018

odjezd v sobotu 11.8.2018 v 10 hodin od sokolovny Borohrádek

sraz v 9,30 hodin u sokolovny !!!

 

 

 

Zápasníci se rozloučili s polovinou sportovní sezony

 

         Nástupem letních prázdnin končí i polovina zápasnické sezóny, a tak trenéři společně s rodiči zorganizovali její zakončení. To se netradičně nekonalo na zápasnické žíněnce, ale u Borohrádeckého splavu.

         Zde si zápasníci, rodiče a přátelé zápasu mohli opéct buřty a za poslechu krásných písniček, které obstarala živá muzika v podání pana Tomáše STÝBLAJirky NÁGRA a Radko SKALICKÉHO, si mohli společně popovídat jak o sportovní problematice, tak i o běžných věcech každodenního života.

         Jedinou vadou na kráse bylo nepříznivé počasí. Dvě silné bouřky, které se přehnaly nad splavem, zkomplikovaly celkovou „oslavu“. Ale dobrou náladu všech zúčastněných to rozhodně nezkazilo.

         Pro všechny přítomné to byl pěkný zážitek a dětem se to snad líbilo. Trenéři zápasu přejí všem příznivcům hezké prožití letních prázdnin, příjemnou dovolenou a plno krásných prázdninových zážitků.

        

 

 

 

 

Pololetní zakončení zápasnické sezóny se uskuteční ve čtvrtek 21.6.2018 

sraz všech zápasníků je ve čtvrtek 21.6.2018 v 16,00 hodin v sokolovně

zvání jsou všichni rodiče a přátelé zápasu

občerstvení, hudba a překvapení zajištěno

ÚČAST POVINNÁ A NUTNÁ !!!

 

 

 

 

Zápasilo se pod širým nebem

 

         Na turnaj do Meziboří odcestovala jedenáctičlenná výprava zápasníků z Borohrádku, aby se zúčastnila mládežnického turnaje.

         Zvláštností tohoto turnaje je to, že to je jediný turnaj, který se zápasí pod širým nebem na fotbalovém stadionu.

         Tohoto turnaje se zúčastnilo 116 závodníků ze 13 oddílů a naši sportovci se v této konkurenci neztratili. Úvodní projev a slavnostní zahájení turnaje obstaral předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK. Popřál všem zápasníkům mnoho sportovních úspěchů. Borohrádečtí zápasníci si jeho slova vzali k srdci a tak zisk čtyř zlatých, dvou stříbrných a tří bronzových medailí je pěkným úspěchem.

         O nejcennější kov tudíž zlatou medaili se postarali bratři HLOUŠKOVÉ a to jak Erik, tak i Dominik, Další zlato vybojoval SEDLÁK Jakub a kvarteto zlatých úspěchů doplnil HEMELÍK Tomáš. Stříbrnou medaili vyzápasil HŮJA Lukáš a ADÁMEK Robert a o bronzový úspěch se postarali SEDLÁK Petr, URBAN David a BÍLEK Jaroslav. Těsně pod stupni vítězů a to na čtvrtém místě se umístil DRAHOŠ Richard a na pátém místě HEMELÍK Vojtěch.

         Odměnou pro všechny umístěné zápasníky byla nejenom medaile, diplom a čokoláda od pořadatelů, ale za bojovnost a předvedené výkony všichni Borohrádečtí zápasníci dostali od paní ADÁMKOVÉ nanuka. Zvláštní poděkování si zaslouží paní DRAHOŠOVÁ a paní HENEŠOVÁ, které pro zápasníky z Borohrádku vytvořili skvělé zázemí v podobě dek, slunečníků a bohatého občerstvení.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 16.6.2018

na turnaj do Meziboří - Mládežnický turnaj

startují tito zápasníci :

ADÁMEK Robert, BÍLEK Jaroslav, DRAHOŠ Richard, HŮJA Lukáš, URBAN David, HLOUŠEK Dominik a Erik, SEDLÁKJakub a Petr a HEMELIK Tomáš a Vojtěch.

Odjezd v sobotu 16.6.218 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

Z důvodu souhlasu se zpracováním osobních údajů 

a informacemi o letním soustředění Herotice 2018

bude ve středu 13.6.2016 od 16,15 hodin v sokolovně Borohrádek

schůzka rodičů

ÚČAST NUTNÁ !!!

 

 

 

  

 Z důvodu "Mezinárodního dne dětí"

zápasnický trénink v pátek 1.7.2018 odpadá !!!

Další trénink bude v pondělí 4.7.2018 od 16,30 hodin

 

.   

 

Zápasníci startovali na nejvýznamnějším turnaji v České republice

 

         Již na 35. ročník mládežnického turnaje - Lidice Sokolský pohár 2018 - odcestovala sedmičlenná výprava zápasníků z Borohrádku, aby v Kladně na tomto mezinárodním turnaji vybojovali svá utkání.

         Konkurence se sešla opět výtečná a tak se naši zápasníci mohli poměřit v konkurenci 311 závodníků z 37 oddílů ze 7 států.

         V této nabité konkurenci se Borohrádečáci neztratili a dva vybojovali umístění na stupních vítězů a tři byli na takzvaném malém pódiu.

         O nejcennější kov – zlatou medaili - se ve váze do 25 kg postaral HLOUŠEK Erik, který v celé soutěži nenašel přemožitele. Bronzovou medaili díky jedné porážce obsadil ve váze 31 kg SEDLÁK Jakub. Těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě, se umístili ve váze 35 kg HLOUŠEK Dominik, který startoval v nejobsazenější váhové kategorii, kde zápasilo 21 borců. Další 4.místo vybojoval UHNAVÝ Adam v váze 41 kg. Posledním umístěním na malém pódiu bylo 5.místo HEMELÍKA Tomáše, startujícího ve váze 28 kg. V poli poražených skončil HŮJA Lukáš, který na tento turnaj jel na zkušenou, a HEMELÍK Vojtěch, který natrefil na velice silné borce.

         Odměnou pro všechny závodníky byla návštěva místního kladenského bazénu a přespání v rodišti Jaromíra JÁGRA. Finálové boje se konaly v neděli a tak se jednalo o dvoudenní soutěž.

         Dalším turnajem, kterého se domácí zúčastní a na který se budou připravovat, je jediný turnaj pod otevřeným nebem, a tím bude Velká cena Meziboří. Proto se i naši borci budou připravovat venku, a to na plážovém volejbalovém hřišti, kde absolvují pár tréninků.

        

  

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 19.5.2018

    na turnaj do Kladna - Lidice 2018

startují tito zápasníci :

 SEDLÁK Jakub, UNAVÝ Adam, HŮJA Lukáš, HLOUŠEK Dominik a Erik a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch

 Odjezd v sobotu 19.5.2018 z náměstí v 5,30 hodin !!!

Vemte si sebou spacáky !!!

 

 

 

 

 Z důvodu oslav druhého místa na turnaji

 Velá cena města Borohrádku 

bude se v pondělí 7.5.2018 na tréninku jíst dort a pít z poháru šampaňské.

 Účast všech zápasníků nutná !!!

 

 

 

V sokolovně v Borohrádku se zápasilo o putovní pohár

                Do borohrádecké sokolovny se sjelo v sobotu 5.5.2018 na 130 závodníků z 13 oddílů, aby vybojovali svá utkání na již tradičním zápasnickém turnaji – Velké ceně města Borohrádek.

                Místostarosta města Borohrádku, pan MAČEK Milan, při slavnostním zahájení všechny účastníky turnaje přivítal a popřál jim hodně sportovních úspěchů.

                Na třech žíněnkách zápasníci sváděli nelítostné boje a tak diváci byli často svědky bojovných a krásných utkání.

                Odměnou pro všechny byl diplom a první tři závodníci dostali medaili a věcnou cenu, kterou věnovali sponzoři tohoto turnaje.

                Na ten nejvyšší stupínek za barvy domácího oddílu stanuli DRAHOŠ Richard, HLOUŠEK Erik, SEDLÁK Jakub a KOSÍK Matouš. Druhá místa obsadili HŮJA Lukáš, KOCKA Filip, UHNAVÝ Adam a KAŠPAR Josef. Třetí příčku a bronzovou medaili vyzápasili LAŽA Matyáš, HEMELÍK Tomáš, HLOUŠEK Dominik a ADÁMEK Robert. Těsně pod stupni vítězů po bojovném výkonu skončila na 4.místě jediná borohrádecká zápasnice LAŽOVÁ Nela. Na pátém místě se umístil KAŠPAR Maxim a šestou příčku obsadil SEDLÁK Petr, HEMELÍK Vojtěch a BÍLEK Jaroslav. Sedmé místo obsadil KUŠNÝR Vilém a TRNKA Šimon. Na devátém místě skončil URBAN David a desátou příčku obsadil WIEBKIN Daniel.

                Velkého a zaslouženého ocenění se dostalo domácímu závodníkovi HLOUŠKOVI Erikovi, který se stal nejtechničtějším závodníkem celého turnaje.

                Jako družstvo si Borohrádečáci nevedli vůbec špatně a druhé místo hovoří za vše. Putovní pohár ovšem zůstává pro rok 2018 v držení TJ Jiskry Havlíčkův Brod.

                Trenéři chtějí touto cestou poděkovat nejenom všem závodníkům za vzornou reprezentaci města Borohrádek a tím i oddílu zápasu, ale i všem pořadatelům, kteří se zasloužili o zdárný průběh turnaje. Zvláštní poděkování patří městu Borohrádek za finanční celoroční podporu, dále sponzorům, kteří se na turnaji podíleli jak finančně tak i věcnými cenami pro vítězné závodníky, a rovněž paní HŮJOVÉ, která napekla krásné dorty pro tři vítězná družstva, a paní URBÁNKOVÉ, která zhotovila keramické medaile.

  

 

 V sobotu 5.5.2018

se koná zápasnický turnaj

VELKÁ CENA MĚSTA BOROHRÁDEK

místo konání je sokolovna Borohrádek Havlíčkova 323

startují kategorie přípravka žáci A,B,C a kategorie žáci

zápasí se v řecko - římském stylu.

vážení a registrace na tento turnaj je od 7.45 do 9,00 hodin

slavnostní zahájení turnaje je v 10,30 hodin 

 

 

 

 

 Z důvodu "pálení čarodejnic"

zápasnický trénink v pondělí 30.4.2018 odpadá !!!

Další trénink bude ve středu 3.5.2018 od 16,30 hodin.

 

 

 

  

Zápasníci „trénovali“ i o víkendu

 

                Za 14 dní proběhne v sokolovně v Borohrádku již tradiční zápasnický turnaj, Velká cena města Borohrádek. Tento turnaj se uskuteční v sobotu 5.května, což je stejný termín jako rozšířený turistický Pohod přes tři hrady.

                Aby zápasníkům nebylo líto, že se tohoto pochodu nemohou zúčastnit, vymysleli trenéři „náhradní“ program. Tím byl pochod o tomto víkendu 21.4.2018 v Chocni.

                Pořadatelé pochodu si pro účastníky připravili dvě trasy, kratší 9 km a tu delší 15 km. Zápasníci to pojali „po svém“ a trenéři v rámci sportovní přípravy a rozvoje vytrvalosti rozhodli, že z Chocně půjdeme pěšky do Borohrádku.

                Asi 18 km trasu zvládli všichni mladí sportovci v pohodě a odměnou pro všechny byla limonáda v hospodě v Čermné nad Orlicí a zmrzlina v Borohrádku.

               Teď už se příprava bude specializovat na Borohrádecký turnaj kde domácí zápasníci se chtějí předvést v tom nejlepším světle.

 

 

 

 

Z důvodu Velikonočních svátků 

zápasnický trénink v pátek 30.3 a v pondělí 2.4.2018 odpadá !!!

Další trénink bude ve středu 4.4.2018 od 16,30 hodin.

 

 

 

Z Hané dovezli zápasníci dvě medaile

 

         Posledním březnovým zápasnickým turnajem, kterého se Borohrádečtí zápasníci zúčastnili, byla Velká cena Hodonína.

         Do hanácké metropole se sjelo 253 závodníků z 31 oddílů. Jednalo se o mezinárodní turnaj a tak na čtyřech žíněnkách sváděli tuzemští závodníci svá utkání i se závodníky z pěti zahraničních států. Minivýprava tří Borohrádečáků se na turnaji rozhodně neztratila a kromě cenných zkušeností z jednoho z největšího turnaje, který se u nás pořádá, si odvezla i dvě medaile.

         V nejobsazenější váhové kategorii do 25 kg našel HLOUŠEK Erik přemožitele až ve finále a tak ze 17-ti závodníků vybojoval stříbrnou medaili. O ten samý kov se postaral i SEDLÁK Jakub ve váze 31 kg, který našel přemožitele rovněž až ve finále, kde ho porazil až borec z Maďarska. Posledním závodníkem byl HLOUŠEK Dominik, který narazil ve dvou kolech na zahraniční borce a tak obsadil ve své váhové kategorii 9.místo.

         Nyní se závodníci a i trenéři budou připravovat intenzivně na Velkou cenu Borohrádku, aby ukázali divákům, co všechno se na tréninku naučili a neudělali si před nimi ostudu, a ba naopak jim předvedli své sportovní umění.

 

 

 

 

Z důvodu pátečního koncertu v sokolovně 

zápasnický trénink v pátek 23.3.2018 odpadá !!!

Je ale nahrazen tréninkem už ve čtvrtek 22.3.2018 od 16,30 hodin.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 24.3.2018

    na turnaj do Hodonína - Velká cena města Hodonín

startují tito zápasníci :

 SEDLÁK Jakub, HLOUŠEK Dominik a Erik a HEMELÍK Tomáš

Odjezd v sobotu 24.3.2018 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

 

Velikonoční svátky začaly zápasnickým turnajem

 

         Do Šluknovského výběžku zavítalo družstvo zápasníků na již tradiční Velikonoční turnaj, který se konal v Krásné Lípě.

         Svátky jara ale tento sobotní turnaj rozhodně nepřipomínal. Velká chumelenice a silný vítr spíš připomínaly nástup zimy než příchod jara. To mělo za následek příjezd závodníků na turnaj na poslední chvíli. Tento problém měli i Borohrádečtí borci, ale protože jeli s dostatečným předstihem, vše se v pohodě stihlo, a tak na turnaj 12-ti členná výprava dorazila včas.

         Velikonočního turnaje se zúčastnilo 102 závodníků z 11-ti oddílů. Z již zmíněných 12-ti Borohrádeckých zápasníků polovina stanula na stupních vítězů. Na ten nejvyšší vystoupali čtyři závodníci. Ve váze 25 kg HLOUŠEK Erik, ve váze 28 kg HŮJA Lukáš, do 31 kg SEDLÁK Jakub a čtyřlístek zlatých medailistů doplnil ve váze 52 kg ADÁMEK Robert. Stříbrnou medaili vyzápasil ve váze 31 kg KAŠPAR Josef a protože to byl jeho první velký turnaj, udělal trenérům velkou radost. Bronzem se může pochlubit ve váze 35 kg HLOUŠEK Dominik, který prohrál akorát jedno utkání a pak ve všech zvítězil. Pověstnou bramborovou medaili za 4.místo vybojovali bratři Hemelíkové, Tomáš a Vojta, a k nim se přidal i SEDLÁK Petr ve váze 22 kg. Páté místo vyzápasili i sourozenci LAŽOVI – Nela a Matyáš, pro které to byl rovněž první velký turnaj jejich sportovní kariéry. Na pátém místě je doplnil ve váze do 31 kg KOCKA Filip, jež také slavil svoji turnajovou premiéru, a svým bojovým výkonem trenérům udělal velkou radost.

         Trenéry na tomto turnaji potěšila bojovnost všech zápasníků, která byla korunována pohárem pro družstvo, které vyhráli za 3.místo. Vítězové dostali za první místo nejenom zlatou medaili, ale i pomlázku, a tak se děvčata o Velikonočním pondělí mají na co těšit.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 17.3.2018

    na turnaj do Krásné Lípy - Velikonoční turnaj

startují tito zápasníci :

 LAŽOVÁ Nela a Matyáš, KOCKA Filip, ADÁMEK Robert, KAŠPAR Josef, HŮJA Lukáš, SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch.

 Odjezd v sobotu 17.3.2018 z náměstí v 6,00 hodin !!!

 

 

 

V soutěži družstev mají zápasníci 100% úspěšnost

 

         Netradičně v neděli se konal již 5.ročník zápasnického turnaje - O pohár starosty města Rtyně v Podkrkonoší. Tento turnaj tradičně zahájil starosta města Rtyně, jež je velkým příznivcem sportu a neodmyslitelnou „tradicí“ na tomto turnaji při jeho úvodním projevu byla ukázka jeho sportovní připravenosti a tím byl dřep na jedné noze. Ani letošní turnaj nebyl výjimkou a pan starosta dokázal, že je stále v dobré kondici.

         Na tento turnaj se sjela necelá padesátka závodníků ze čtyř oddílů. V této konkurenci vybojovalo ze 17ti našich zúčastněných zápasníků, kteří sváděli na žíněnce bojovná utkání 6 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí.

         Na pomyslný nejvyšší stupínek a tudíž první místo vybojovali SEDLÁK Petr, DRAHOŠ Richard, HLOUŠEK Erik, URBAN David, KAŠPAR Josef a SEDLÁK Jakub. Druhé místo vyzápasili sourozenci Nela a Matyáš LAŽOVI, HŮJA Lukáš, KOCKA Filip, ŠKOP Filip a HLOUŠEK Dominik. Třetím místem se mohou pochlubit TRNKA Šimon, WIEBKIN Daniel, BÍLEK Jaroslav, ADÁMEK Robert a MLATEČEK Jakub.

         V turnaji družstev drží Borohrádek zatím neporazitelnost. Ve všech pěti ročnících obsadili vždy první místo a tak se na putovním poháru zatím vyskytují jen štítky TJ SOKOL Borohrádek.

         Dalším turnajem, na který se domácí závodníci chystají, je Velikonoční turnaj v Krásné Lípě. Po jarních prázdninách se musí závodníci opět dostat do tréninkového rytmu a zaměžit se na zlepšení techniky a obrany proti soupeřovým chvatům.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v neděli 11.3.2018

    na turnaj do Rtyně pod Krkonoší - O pohár starosty města

startují tito zápasníci :

 Všichni závodníci oddílu

Odjezd v neděli 11.3.2018 od sokolovny v 7,45 hodin !!!

 

 

 

         S hlubokým zármutkem oznamujeme, že zemřel Jan NECKÁŘ, významná osobnost zápasnického sportu.

         Byl to bývalý československý reprezentant v řecko-římském zápasu, účastník Olympijských her v Mnichově. Sedmkrát se stal mistrem Československa, trenér reprezentace ČR, předseda Komise vrcholového zápasu SZČR a v neposlední řadě dlouholetý funkcionář Ostravského zápasu.

ČEST JEHO PAMÁTCE

 

 

 

                      Zápasníci dovezli kompletní sadu medailí, včetně malého pódia

 

        Borohrádečtí zápasníci se zúčastnili letošního druhého turnaje. Jednalo se o Přebor České obce sokolské, který se konal v Ostravě. Tohoto turnaje se zúčastnilo 82 závodníků z 12 oddílů. Mezi nimi byla i šestičlenná výprava z Borohrádku.

        V silné konkurenci se zápasníci věkové kategorie přípravka „A“ a žáci neztratili a vybojovali kompletní sadu medailí. O tu nejcennější se postaral ve váze 35 kg žák UHNAVÝ Adam. Stříbrnou medaili vyzápasil ve váze 28 kg HEMELÍK Tomáš a kompletní sadu medailí uzavřel bronzem ve váze 31 kg SEDLÁK Jakub. Tři zbývající se postarali o kompletní umístění na malém pódiu. Ve váze 31 kg ŠKOP Filip obsadil 4. místo, v té samé kategorii HEMELÍK Vojtěch 5. místo a poslední pódiové umístění, tj. 6. místo, obsadil ve váze 35 kg HLOUŠEK Dominik. Tito všichni startovali ve věkové kategorii – přípravka „A“.

         V soutěží družstev obsadili závodníci z Borohrádku mezi sokolskými oddíly pěkné 3 místo.

         Dalším turnajem bude březnový turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší. Je relativně dlouhá doba na to, aby se na tréninku odstranily chyby, které se na turnaji ve velké míře objevovaly, a tím se zkvalitnila sportovní výkonnost.

                     

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 10.2.2018

    na turnaj do Ostravy - Přebor České obce sokolské

startují tito zápasníci :

UHNAVÝ Adam, ŠKOP Filip, SEDLÁK Jakub, HLOUŠEK Dominik a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch.

Odjezd v sobotu 10.2.2018 z náměstí v 6,00 hodin !!!

 

                   

 

 

   Z první letošního turnaje dovezli zápasníci tři medaile

 

                Zápasníci z oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek se zúčastnili svého prvního letošního turnaje. V rodišti hokejové legendy Jaromíra JÁGRA, v Hnidousech – Motyčíně se uskutečnil již 39. ročník Memoriálu Josefa KORYCHA a 30. ročník memoriálu Antonína Zemana.

                Tohoto mládežnického turnaje se zúčastnilo 164 závodníků z 18 oddílů. V této silné konkurenci se neztratila ani sedmičlenná výprava z Borohrádku, a přestože pro některé to byl první turnaj ve vyšší věkové kategorii, tři z nich stanuli na stupních vítězů a dva na tzv. rozšířeném podiu.

                Na nejvyšší stupeň pro vítěze vystoupal a zlatou medaili vybojoval, skoro v bezchybném výkonu, ve váze 31 kg SEDLÁK Jakub. Bronzovou medaili vyzápasil v té samé váze ŠKOP Filip, který našel přemožitele jen ve svém oddílovém kolegovi. O poslední, bronz, se postaral ve váze 47 kg ADÁMEK Robert. Na rozšířené podium se „dostal“ v nejvýše obsazené váhové kategorii do 28 kg HŮJA Lukáš, který ze 13 závodníků obsadil 5 místo. Tu samou příčku vybojoval i HEMELÍK Tomáš ve váhové kategorii do 28 kg. Shodně na 7 místě se umístili ve váze to 22 kg SEDLÁK Petr a ve váze do 31 kg HEMELÍK Vojtěch.

                 Koloběh zápasnických soutěží se tedy naplno rozeběhl a tak trenéry a závodníky čeká plno tréninkové práce, aby na turnajích borci z Borohrádku slavili úspěchy a nadále šířili dobré jméno města.

                                                    

 

 

Z důvodu pololetních prázdnin

zápasnický trénink v pátek 2.2.2018 odpadá !!!

Je ale nahrazen tréninkem už ve čtvrtek 1.2.2018 od 16,30 hodin.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 3.2.2018

    na turnaj do Kladna - Memoriál Josefa Korycha a Antonína Zemana

startují tito zápasníci :

ADÁMEK Robert, BÍLEK Jaroslav, HŮJA Lukáš, ŠKOP Filip, SEDLÁK Jakub a Petr a HEMELÍK Tomáš a Vojtěch.

Odjezd v sobotu 3.2.2018 z náměstí v 5,45 hodin !!!

 

 

 

 

Z důvodu konání Školního plesu

zápasnický trénink v pátek 26.1.2018 odpadá !!!

Další trénink bude v pondělí 29.1.2018 od 16,30 hodin.

 

 

 

 

Schůzka rodičů a zástupců trénujících žáků oddílu zápasu

se uskuteční :

v pátek 12.1.2018 v sokolovně od 16,00 hodin.

Informace o průběhu sportovní sezóny v roce 2018 !!!

 

 

Tréninky oddílu zápasu začínají

v pondělí 8.1.2018 v 16,30 hodin.

Trenéři se těší na hojnou účast !!!

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek pro rok 2017

 

           Borohrádečtí zápasníci vystupovali v roce 2017 pod oficiálním názvem TJ Sokol Borohrádek - oddíl zápasu. V tomto roce oslavil oddíl 55. výročí od svého založení.

            Tréninkový proces probíhal v sokolovně v Borohrádku, kde se v průběhu roku každé pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 trénovalo a to jak na velkém sále, kde se rozvíjela vytrvalost a rychlost, tak převážně na malém sále, kde se zdokonalovala technika a obratnost závodníků. Současně s malým a velkým sálem se využívala „šatna“ na plesy, kde se rovněž nacházela zápasnická žíněnka, a tyto prostory byly využívány při větším počtu závodníků na tréninku nebo při individuálním zdokonalování jednotlivců či skupin, připravujících se na soutěž.

            K 31.12.2017 bylo v oddíle registrováno 50 členů. Z tohoto počtu bylo 43 závodníků, 3 trenéři a 4 příznivci oddílu. Z celkového počtu 43 závodníků bylo 33 chlapců a 10 děvčat. V průměru se tréninku zúčastňovalo kolem 15 dětí. Věk trénujících závodníků byl od 5 do 14 let.

            Závodníci se zúčastnili 18 turnajů. Bylo to o jeden víc, jak v loňském roce, a tak splnili plán, který si dali na začátku roku – zúčastnit se více jak 15 turnajů. Na těchto turnajích získali mladí zápasníci 102 medailí -z toho 47 zlatých, 35 stříbrných a 20 bronzových.

            K největším sportovním oddílovým úspěchům patří zisk jednoho titulu Mistr České republiky v zápase pro rok 2017, jednoho druhého místa a tudíž zisku vicemistra České republiky a jednoho 5. místa na Mistrovství České republiky.

            Oddíl zápasu uspořádal dva turnaje. Tím prvním byl již tradiční dubnový turnaj Velká cena města Borohrádek, který byl rozšířen v určitých hmotnostních kategoriích o Memoriál Karla PETRNKA. Tento turnaj se těšil velkému zájmu ostatních oddílů a tak v Borohrádecké sokolovně startovalo 126 závodníků ze 17 oddílů. Druhým turnajem byl oddílový Vánoční turnaj, na kterém startovali nejenom domácí zápasníci, ale i závodníci z Hradce Králové, Rtyně v Podkrkonoší a Čechovic. Na tomto turnaji byla domácím závodníkům předána nová oddílová trička.

            Zápasníci v období prázdnin absolvovali sportovní výcvikové soustředění v Herolticích, které bylo zaměřeno převážně na zlepšování techniky a fyzické kondice. Soustředění probíhalo společně se závodníky z TJ Sokol Spořice a bylo to velkým přínosem v hlediska nových sparingů pro závodníky a zvýšení soutěživosti

            V mimosportovní činnosti se oddíl zápasu podílel na organizaci městského dálkového pochodu, kde bylo zřízeno jedno sportovní stanoviště, dále na organizaci Dětského dne v Čermné nad Orlicí, vystoupení a ukázka zápasu na Dětském dni v Holicích a na již tradičních akcích jako byly IV. Sportovních seniorských hry, kde bylo zápasníky zajištěno stanoviště šipek a akce Ukliďte Česko. Dále na tréninku byla zajištěna Mikulášská nadílka za účasti Mikuláše, čerta a anděla, kde každý závodník obdržel malý dárkový balíček a byly mu přečteny chyby na tréninku z „Knihy hříchů“. Odměnou pro závodníky, kteří pravidelně a poctivě chodili na tréninky, byla návštěva Aqua centra v Pardubicích.

            V polovině roku započaly přípravy na vybudování zápasnické posilovny v prostoru půdy nad malým sálem. Práce a investice byly ale většího rázu, a tak se dobudování přesunulo na rok 2018. Některé sportovní věci do posilovny se již zakoupily, ale čeká se na jejich zabudování, až se upraví prostory – podlaha, dveře a stěny pod okny.

            Finančně byl oddíl zápasu zajištěn dotací z rozpočtu města Borohrádek, dále dotací poskytnutou Svazem zápasu ČR a dotací od Sokola. Dále se podařilo získat finanční prostředky od podnikatelů z Borohrádku a blízkého okolí nebo od přátel zápasu, jako sponzorské dary a to formou jak finančních prostředků, tak materiálním vybavením či poskytnutím sjednané služby.

            Oddíl zápasu se snažil o propagaci svého sportu. Pravidelně zveřejňoval své výsledky a oddílovou činnost ve Zpravodaji města, dále na oddílových internetových stránkách www.zapasborohradek.cz a ve vývěsní skříňce naproti České poště v Borohrádku.

            Cílem oddílu zápasu na rok 2018 je absolvovat minimálně 15 turnajů, organizačně zajistit domácí turnaje Velká cena města Borohrádek a Vánoční turnaj, materiálně vybavit nově vznikající zápasnickou posilovnu, prohloubit u dětí zájem o sport a tím udržet, popřípadě navýšit, členskou základnu. A v neposlední řadě zapojit rodiče do činnosti oddílu.

            Nejdůležitějším úkolem je ale motivovat děti tak, aby rády sportovaly, chodily pravidelně na trénink a měly dobrý pocit z vynaloženého sportovního úsilí.

 

 

 

 

 ZÁPASNÍCI

TJ SOKOL BOROHRÁDEK

PŘEJÍ HEZKÉ PROŽITÍ

Partneři

120x90120x90120x90120x90120x90120x9050x50120x90120x90120x90120x9050x50120x90120x90120x90120x90120x90120x90