Informace

Informace

Sportovní letní výcvikový tábor

HEROLTICE

od 13.8.do 20.8.2022

odjezd 13.8.2022 od sokolovny v Borohrádku v 10,00 hodin

Bližší informace Vám podá HEJNÝ Martin na telefonu: 737 120 171

 

 

 

Trenéři oddílu zápasu

TJ SOKOL Borohrádek

přejí Všem sportovcům

hezké prázdiny

a příznivcům zápasu

hezkou dovolenou

 

 

 

 

 Turnaj pod širým nebem byl pod střechou

 

         Záměrem pořadatelů bylo uspořádat druhý ročník Memoriálu Karla Petrnka v zápase řecko-římském pod širým nebem. Tento mládežnický turnaj, který se konal v kategorii přípravek a dívek, se měl odzápasit na fotbalovém hřišti. Jenže meteorologická situace nebyla pro tento turnaj příznivá. Hlášeny byly nejenom silné bouřky a velký vítr, ale i neustálý déšť. Proto se od záměru uspořádat soutěž venku ustoupilo a turnaj se klasicky konal v borohrádecké sokolovně.

         Do ní se sjelo na 85 závodníků z 9 oddílů. Zápasilo se na dvou žíněnkách a mnoho zápasníků mělo na těchto závodech svoji sportovní zápasnickou premiéru. Zápasníci z Borohrádku nebyli výjimkou. Z 16členného kolektivu domácích závodníků jich polovička byla na turnaji vůbec poprvé. Přesto se ničeho nezalekli, na žíněnce bojovali a vyzápasili si i medaile. O tu nejcennější se postarali a na nejvyšší stupeň pro vítěze vystoupali SAKAŘ Dominik, NOVOTNÝ Jonáš a LAŽOVÁ Nela. Stříbrnou medaili vybojovali VONDROUŠ Adam, KUŠNÍROVÁ Linda, HEJNÁ Barbora, PEKAR Vasyl, VONDROUŠOVÁ Karolína a MASTÍK Jan. Třetí místo obsadil MöLLER Matyáš. Tu pomyslnou bramborovou medaili vyzápasili KAŠPAROVÁ Kristýna, MOLNÁR Adam, KOLMANOVÁ Tereza a ADÁMKOVÁ Julie. Na 5 místě skončili HLOUPÝ Dominik a KUŠNIR Vilém. Ti všichni přispěli i do soutěže družstev a v konečném součtu družstvo z Borohrádku obsadilo druhé místo a tak trenér HEJNÝ Martin si na stupni pro vítěze mohl převzít pohár.

         Nebyli by to ani borohrádečtí pořadatelé, aby nepřišli s něčím novým. Obohacení tohoto turnaje bylo to, že všichni účastníci turnaje dostali palačinky. Ty sponzorsky věnoval pan HŮJA Patrik potažmo firma Huja Burger. Palačinky měly velký úspěch a všem moc chutnaly. Další specialitou byly medaile i za čtvrté místo. Nebyli z brambory, ale byli kožené a „vyrobil“ je pan LALUHA Rudolf prostřednictvím firmy LAGA s.r.o. Zato jim moc děkujeme a poděkování patří i všem rodičům, kteří pomáhali při přípravě turnaje a i v jeho samotném průběhu.

         Tímto turnajem skončila pololetní sportovní příprava. V pondělí po turnaji byl poslední trénink, kde se nejenom zhodnotil turnaj, ale řekly se i podrobnosti o letním soustředění, které se uskuteční v Herolticích od 13.8. do 20.8.2022. Na úplný závěr tréninku nemohlo chybět pití dětského šampaňského ze získaného domácího turnaje.

 

 

 Zápasníci vyměnili žíněnku za písek

 

         V sobotu 18.6 se zúčastnili zápasníci z Borohrádku netradičního turnaje. Jednalo se o Beach turnaj v Hradci Králové na koupališti Flošna. Místo na žíněnce se zápasilo na pískovém volejbalovém hřišti. Jednalo se o novátorský turnaj, kdy se zápasilo do třech technických bodů. Odměnou za předvedené sportovní výkony bylo po turnaji koupání v tomto pěkném aqua areálu.

         Ale na prvním místě byl samozřejmě turnaj, kterého se zúčastnila sedmičlenná výprava našich mladých sportovců. Borohrádečáci vybojovali pěkná utkání a všichni si odvezli i medaile. Tu zlatou zísskali : HEJNÁ Barbora, KUŠNÍR Vilém, HŮJA Lukáš a HLOUŠEK Dominik. Stříbrnou medaili vyzápasili KUŠNÍROVÁ Linda a bratři SEDLÁKOVÉ Jakub a Petr.

         Dětem se tento turnaj velice líbil a koupání si všichni opravdu zasloužili.

         Posledním předprázdninovým turnajem bude domácí venkovní turnaj – Memoriál Karla Petrnka.

 

 

 

 

Zápasníci z Borohrádku získali pohár

 

         Sedmičlenná skupina zápasníků z Borohrádku odjela na již tradiční zápasnický turnaj do Meziboří. Na dvou žíněnkách se utkalo na 86 závodníků z 12 oddílů. V příjemné sportovní atmosféře si všichni zápasníci hezky za zápasili a to buď ve své váhové a věkové kategorii, a nebo i po domluvě v přátelském utkání.

         I Borohrádečtí nezůstali výjimkou a tak si kromě výsledků odvezli i cenné sportovní zkušenosti. Mnozí z nich byli na zápasnickém turnaji totiž vůbec poprvé.

         Na nejvyšší stupeň vítězů a tudíž zlatou medaili vybojovali PEKAR Vasil a LAŽOVÁ Nela. Stříbrnou medaili získali SEDLÁK Petr, HŮJA Lukáš a KUŠNÍR Vilém. Bronzovou medaili vybojovala KUŠNÍROVÁ Linduška. Čtvrté místo obsadil LAŽA Matyáš. V soutěži družstev vybojovalo naše družstvo pohár za 5 místo.

            Dalšími turnaji, které naše mladé zápasník čeká jsou venkovní turnaj v Hradci Králové na koupališti Flošna, kde se nebude zápasit na žíněnce ale na písku a venkovní turnaj v Borohrádku na fotbalovém hřišti, který bude organizačně náročný, ale snad ho domácí pořadatelé zvládnou.

 

 

 

 

 Borohrádek v anketě slavil dvojnásobný úspěch

 

         Velkého úspěchu dosáhla svěřenkyně Borohrádeckého zápasu LAŽOVÁ Nela. Nominovala se do ankety o nejlepšího sportovce okresu Rychnov nad Kněžnou pro rok 2021 v kategorii mládeže.

         Závěrečné vyhlašování výsledků a slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou. Na tomto slavnostním večeru se Nela umístila ve zmíněné kategorii na 5 místě a tak korunovala svoji úspěšnou loňskou sezonu, kde se stala Mistryní České republiky v zápase volný styl.

        Ale v tomto galavečeru z Borohrádku nebyla osamocena. Na pódium pro „Ty“ nejúspěšnější, vystoupal i pan starosta města Borohrádek Mgr. MORAVEC Martin, který byl oceněn za sportovní projekt roku. Tím se stala realizace sportovního hřiště na Základní škole TGM Borohrádek.

        Oba dva si slavnostní galavečer, který byl spojen nejenom s vyhlašováním úspěšných sportovců ale byl provázen i kulturním programem, příjemně užili.

         Jen pevně doufáme, že příští rok se opět neobejde bez Borohrádecké účasti. Někteří zápasníci už nyní mají nakročeno svými výsledky na ocenění pro nejlepší sportovce pro rok 2022. Tak uvidíme….

 

 

 

 

Smutné výročí oslavili zápasníci sportem

 

         Již 80 let uplynulo od smutné události, která se váže k druhé světové válce a to vypálení města Lidice. Díky tomu se pořádá každoročně největší sportovní zápasnická událost a to je mezinárodní turnaj Lidice – Sokolský pohár 2022. Do Kladna se do sportovní haly na již 38. ročník tohoto turnaje sjelo 290 závodníků z 31 oddílů ze šesti států.

            Na čtyřech žíněnkách bojovala i čtveřice Borohrádeckých zápasníků a v opravdu silné konkurenci si nevedli špatně. Dva z nich získali bronzovou medaili. Těmi, kdo vystoupali na stupně vítězů byli SEDLÁK Jakub a HLOUŠEK Erik. Bez medaile skončil na 5.místě KUŠNÍR Vilém a na 10 místě SEDLÁK Petr. I oni bojovali, ale v silné konkurenci se medailově neprosadili.

            Neděje se to často, ale oba medailoví závodníci byli od trenéra pochváleni za předvedené bojovné výkony. Nesmí se ale usnout na vavřínech a dál tvrdě a poctivě trénovat.

 

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 28.5.2022

    na turnaj do Kladna - Lidice - Sokolský pohár 2022

  startují tito zápasníci:

 SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Erik a KUŠNÍR Vilém

 Odjezd v sobotu 28.5.2022 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

Nejlepší zápasník je z Borohrádku

 

         Po dvouleté přestávce zaviněné koronavirem se opět rozběhla domácí turnajová sezóna.

         Do místní sokolovny se sjelo na 196 závodníků ze 20 oddílů, aby na třech žíněnkách vybojovali svá utkání na Velké ceně města Borohrádek v zápase řecko – římském.

         Tento turnaj byl ozvláštněn příjezdem České televize z kanálu Déčko, pořadu Lvíčata, a tak mohly proběhnout i sportovně – společenské oslavy 60ti let od založení oddílu zápasu v Borohrádku.

         Ale nejdůležitější byly boje a dosažené výsledky závodníků. Toho nejcennějšího umístění dosáhl HLOUŠEK Erik, který v nejobsazenější váhové kategorii vystoupal na stupeň nejvyšší a ke zlaté medaili přidal i ocenění pro nejlepšího závodníka tohoto turnaje. Další zlatou medaili vyzápasil SEDLÁK Jakub. O třetí zlatou medaili pro domácí závodníky se postarala HEJNÁ Barborka. Stříbrnou medaili vyzápasila KUŠNÍROVÁ Linduška a o kompletní sbírku medailí se zasloužil SEDLÁK Petr, který ve své váhové kategorii obsadil 3. místo. Bodované umístění pro soutěž družstev zaznamenali ještě HLOUŠEK Dominik, KUŠNÍR Vilém a LAŽA Matyáš, kteří se umístili na 6.místě. Na 10 příčce se umístili VONDROUŠOVÁ Karolína, HŮJA Lukáš a ADÁMKOVÁ Julie a i ti společně přispěli po jednom bodu do soutěže družstev.

         Touto cestou by chtěli pořadatelé turnaje poděkovat všem sponzorům a všem, kdo jakýmkoliv způsobem přiložil ruku k dílu a postaral se o zdárný průběh turnaje. Z ohlasů závodníků a trenérů se turnaj líbil a to je vůbec to nejdůležitější.

 

 

 

Zápasníci z Borohrádku

přejí Všem hezké prožití

Velikonočních svátků

 

 

 

Z důvodu Velikončních svátků

tréninky v pátek 15.4 a v pondělí 18.4.2022

ODPADAJÍ !!!

Další tréninky budou v úterý 19.4, středu 20.4, čtvrtek 21.4 a v pátek 22.4.2022

 

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci přivezli všechny medaile.

 

         Zlatou, stříbrnou, bronzovou a bramborou medaili přivezli zápasníci z Mistrovství České republiky žáků, žákyň a juniorů. Šampionát se konal ve volném stylu ve Vítkovicích. Na Ostravsko odcestovala čtveřice domácích závodníků, aby vybojovala cenné medaile.

         O tu nejcennější, zlatou, se postaral HLOUŠEK Erik, který se stal Mistrem České republiky pro rok 2022. Vicemistrem České republiky se stal po zisku stříbrné medaile SEDLÁK Jakub. Své finálové utkání prohrál se specialistou na volný styl. Třetí místo a bronzovou medaili vybojovala LAŽOVÁ Nela. Bohužel se jí nepodařilo obhájit titul z loňska, ale medaili získala. Na nepopulárním čtvrtém místě skončil HLOUŠEK Dominik, který získal pověstnou bramborovou medaili.

         Dalším turnajem bude již tradiční domácí turnaj Velká cena města Borohrádek, na který jsou všichni příznivci tohoto sportu srdečně zváni.

 

 

 

 

 

   Zápasníci mají nového člena

         Do oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek minulý týden přibyl nový člen zápasu. Je sportovně založený a mladí závodníci se s ním hned skamarádili a oblíbili si ho.     Říkají mu Ferda a jde z ruky do ruky. Mohou s ním všichni trénovat. Nechá se sebou na tréninku házet, vůbec neodmlouvá a navíc ho nic nebolí. Váží jen 12 kg, ale trénují s ním i těžší závodníci. Přestoupil až z Prostějova, kde ho vyrobili.

         Ano vyrobili. Jedná se totiž o cvičnou figurínu-tzv. panáka, který slouží k nácviku křižních chvatů. Tohoto panáka věnovala našemu oddílu zápasu Česká obec sokolská. Přibyl tak k dalším dvěma kámošům, panákům Bohoušovi a Frantovi.

         Trojice panáků teď čeká na další zájemce do řad oddílu zápasu. Nejenom Franta, Bohouš a Ferda, ale i ostatní zápasníci, se těší na Vás-nové zápasníky.

Přijďte si zatrénovat do sokolovny!

         Trénujeme každé pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 hodin. Pokud je Ti víc jak 6 let, stačí ti jen tepláky, tričko a sportovní obuv. A hlavně chuť přijít a trénovat. My Tě naučíme být silný, rychlý, obratný a vytrvalý. Uděláme z Tebe dobrého sportovce.

 

 

 

Z Holýšovského poháru se dovezly čtyři medaile

 

         Na Josífka, tj. 19 března, se v Holýšově uskutečnil zápasnický turnaj – Holýšovský pohár. Tohoto prvního letošního nemistrovského turnaje se zúčastnil i čtyřlístek našich závodníků. Na dvou žíněnkách se ve sportovní hale utkalo 139 závodníků ze 16 oddílu. Mezinárodní punc tomuto turnaji dodali i závodníci z Německa.

         Naši mladí závodníci si nevedli vůbec špatně a všichni se umístili na stupních vítězů. Na ten nejvyšší vystoupali dokonce tři z nich.

         Zlatou medaili vybojoval SEDLÁK Jakub a HLOUŠKOVÉ Dominik a Erik. Výčet medailí doplnil třetím místem SEDLÁK Petr.

  Tento turnaj byl i přípravou na blížící se domácí turnaj Velká cena města Borohrádek, který se bude konat za přítomnosti České televize v sobotu 23.4.2022

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 19.3.2022

    na turnaj do Holýšova - Holýšovský Pohár

  startují tito zápasníci:

SEDLÁK Jakub a Petr a HLOUŠEK Dominik a Erik

Odjezd v sobotu 19.3.2022 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci mají opět Mistra České republiky

 

         První mistrovství České republiky proběhlo o tomto víkendu v Ostravě a konalo se v kategorii mladších žáků a kadetů. Do Ostravy přijelo 137 závodníků z 21 oddílů

         Tohoto republikového šampionátu se zúčastnil i čtyřlístek zápasníků z Borohrádku. V kategorii mladších žáků startoval SEDLÁK Petr, který obsadil 6 místo. Na stejnou příčku dosáhl i HLOUŠEK Erik. O jednu příčku hůře tudíž sedmé místo vybojoval HŮJA Lukáš.

         Vše se ale podařilo v kategorii kadetů, ve které startoval ve váze do 51 kg SEDLÁK Jakub a pro Borohrádecké barvy vybojoval titul Mistra České republiky pro rok 2022 a tak zúročil svoji velkou tréninkovou píli. Udělal svým trenérům velkou radost, zvláště trenéru HEJNÉMU Martinovi, který s ním v závěrečné přípravě trénoval a občas s tréninku odcházel dost „unavený a pomlácený“.

 

 

 

Zápasníci se připravují na mistrovství České republiky

 

         Netradiční způsob přípravy na turnaje zvolili Borohrádečtí zápasníci a o víkendu odjeli na sportovní kemp, který se konal v Chomutově.

         Na 50 závodníků ze šesti oddílů se sjelo do „Sporťáku“, jak se tréninkové hale v Chomutově říká, kde pod vedením zkušených trenérů absolvovali náročnou ale tréninkově prospěšnou dvojfázovou přípravu.

         Dopolední trénink se skládal ve zdokonalování techniky v postoji a v parteru. Po obědě a krátkém odpočinku následovala odpolední druhá fáze, která se skládala z tzv. tréninkových bojů.

         Velkým motivačním přínosem pro mladé zápasníky byla „návštěva“ účastníků olympijských her a to Artura OMAROVA, který byl v loni v Tokiu a Petra ŠVEHLY, který byl účastníkem her v Sydney a Aténách. Navíc Petr přinesl ukázat i medaile, které vybojoval ze světových a evropských šampionátů. Společná fotka byla pak po všechny velkým zážitkem.

 

 

 

Milá návštěva u pana starosty.

 

            Díky dosažených výsledků zápasníků TJ Sokol Borohrádek pozval pan starosta Mgr. Martin MORAVEC všechny členy oddílu na Městský úřad v Borohrádku.

            V nově zrekonstruovaném obřadním sále panovala díky panu starostovi příjemná a hlavně slavnostní atmosféra. Pan starosta zavzpomínal na svá mladá zápasnická léta a poděkoval všem za vzornou reprezentaci nejen oddílu zápasu ale i potažmo celého města Borohrádek.

           Třešinkou na pomyslném dortu bylo ocenění nejlepších zápasníků za rok 2021 a to Nely LAŽOVÉ, Pavly RAKOVÉ, Jakuba SEDLÁKA a bratrů HLOUŠKOVÝCH - Erika a Dominika. Ti obdrželi od pana starosty pamětní list a pěkné věcné ceny. Ale nebyl by to ani pan starosta, kdyby neobdaroval i všechny zúčastněné členy oddílu malou sladkou drobností.

           Po závěrečném společném vyfocení odešli zápasníci z městského úřadu a šlo se rovnou na trénink, protože si všichni vzali slova pana starosty k srdci, který řekl že „Jen poctivý trénink a zlepšování techniky vede do České reprezentace a tudíž i k vrcholným výsledkům“.

           Na tréninku pak panovala skvělá soutěžní a tréninková atmosféra, která se přenesla ze setkání na „radnici“. Slova mladých zápasníků že pan starosta je „ mega frajer“ hovoří za vše.

 

 

 

Slavnostní trénink

Ve středu 16.2.2022 proběhne na Městském úřadu Borohrádek 

setkání zápasníků u pana starosty

a ocenění nejlepších zápasníků za rok 2021

Sraz ve středu 16.2.2022 u sokolovny v 16,15 hodin!!!

 

 

 

 Z důvodu pololetních prázdnin

trénink v pátek 4.2.2022

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 7.2.2022

 

 

 

 

 Začínáme trénovat !!!

Od pondělí 10.1.2022 začínají téninky oddílu zápasu.

Tréninky budou každé pondělí, středu a pátek od 16,30 hodin v sokolovně.

Těšíme se na Vaši hojnou účast !!!

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek za rok 2021

 

         Oddíl zápasu vystupoval v roce 2021 pod oficiálním názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu. Sídlo oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323, Borohrádek. IČO: 46460306.

         Na tento rok nebyly naplánované žádné počty turnajů, kterých by se oddíl zúčastnil a to dle zkušeností z loňské sezóny na základě pandemické situace. Dále jsme chtěli uspořádat a do svazového kalendáře nahlásili dva domácí oddílové turnaje. Rovněž jsme chtěli pořádat tradiční Vánoční turnaj, který jsme do svazového kalendáře neuvedli, protože měl být „jen“ oddílový. Prioritou měla být účast na mistrovství České republiky v příslušných věkových kategoriích, absolvovat letní výcvikové soustředění, stabilizovat a posílit členskou základnu a pomáhat městu Borohrádek ve společenských a popřípadě sportovních akcích.

         Tréninkový proces začal díky pandemické situaci probíhat až ke konci května a to nejdříve za sokolovnou u workoutového hřiště. Do vnitřních prostor sokolovny jsme se dostali až v polovině června a tak jsme na plno začali trénovat 3x týdně, a to v pondělí, středu a pátek od 16:30 do 18:00 hod. Tréninky se odehrávaly jak na velkém sále, kde 2x týdně probíhala hlavně vytrvalostní fáze, tak hlavně na malém zápasnickém sále a v šatně před kanceláří, kde byly nataženy stabilně zápasnické žíněnky. Pro rozvoj silových schopností byla využívána nově vybudovaná a vybavená posilovna v půdních prostorách nad malým sálem.

         Bohužel ani jeden domácí turnaj se nám nepodařilo zorganizovat. Místo vánočního turnaje jsme alespoň uspořádali „vánoční trénink“ s ukázkou pro rodiče a přátele zápasu.

         Zápasnické turnaje v první polovině roku byli zrušeny. Před letními prázdninami byl uspořádán pouze jeden venkovní turnaj. Po prázdninách se situace trošku zlepšila a tak se oddíl účastnil 8 turnajů. Z toho byly 4 oddílové a 4 Mistrovství ČR. Na oddílových se vybojovalo 12 zlatých, 3 stříbrné a 9 bronzových medailí. Na Mistrovství ČR vybojovali zápasníci s Borohrádku 5 medailí. Jednu zlatou, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.

         Po zásahu pandemie coronaviru došlo k výraznému úbytku členské základny a to starších členů. Je to velká škoda, protože se na konci roku 2020 podařilo členskou základnu navýšit o nové mladé členy, ale úbytkem starších závodníků tím pádem k výraznějšímu nárůstu nedošlo, ba naopak. Členská základna v roce 2021 čítala 24 členů. Z toho bylo 14 chlapců, 8 děvčat a dva trenéři.

         O prázdninách jsme absolvovali letní výcvikové soustředění v Herolticích, opět za přítomnosti zápasníků z Chomutova a Spořic a nově se přidali i závodníci z Plzně.

         Mimosportovní aktivitou byla pouze ukázka zápasnického tréninku při slavnostním otevření venkovního hřiště při ZŠ TGM Borohrádek.

         Finanční zdroje byly dotace od města Borohrádek, dotace od Sokola, členské příspěvky a sponzorské příspěvky a dary od příznivců Borohrádeckého zápasu.

         Protože se nepodařilo vše utratit za sportovní činnost, zbylé finanční prostředky se využily na nákup dřevěných žebřin do tréninkového sálu a jednoruční činky do posilovny.

         Dále se podařilo položit zcela novou žíněnku s plachtou na tréninkový sál, před položením vymalovat a tak i odstranit plíseň ze stěn a z rohů tréninkového sálu.

         Od oddílu zápasu TJ Jiskra Havlíkův Brod jsme obdrželi skoro novou žíněnku 12 x 12 metrů včetně plachty. A z dotace České obce sokolské cvičnou figurínu.

         Veškeré informace o činnosti oddílu se propagovaly na stránkách Zpravodaje Borohrádku a na oddílových internetových stránkách: www.zapasborohradek.cz

         Co dodat závěrem? Byl to velice smutný rok po sportovní stránce. Jedinou radostí byly zisky medailí z Mistrovství ČR a i zisk Mistrovského titulu. Doufáme, že příští rok bude radostnější a přinese opět sportovní a tréninkovou náplň, vždyť oddíl zápasu z Borohrádku oslaví 60 let od svého založení a tak by si důstojnou oslavu v podobě trénování a soutěží zasloužil.

         Nebudeme si raději nic na příští rok plánovat, ale spíš se budeme těšit, aby rok 2022 přinesl opět plno sportovní radosti.

 

 

Zápasníci z Borohrádku přejí Všem do roku 2022 aby se....

MOHLO SPORTOVAT....

Mohlo sportovat = jste zdraví

Mohlo sportovat = máte volný čas

Mohlo sportovat = nebrání v tom Covid

Mohlo sportovat = jsou finanční prostředky na volnočasové aktivity

Mohlo sportovat = je mír a nebrání v tom žádný vojenský konflikt

Mohlo sportovat = umožňují to milující a chápající Vaši blízcí

Jo a ještě samozřejmě hodně štěstí a plno splněných přání…

 

    

 

 

Vánoční trénink

 

         Poslední zápasnickou akcí sezóny bylo vždy podle tradice uspořádání Vánočního turnaje. Bohužel díky epidemiologické situaci musela být tato tradice porušena a turnaj se nekonal. Trenéři ale přišli na kompromisní řešení a uskutečnili „poslední vánoční trénink“. Zápasničtí svěřenci se tak mohli předvést rodičům, babičkám a dědečkům a i svým známým, co všechno se nového naučili.

         Na žíněnce, která byla umístěna na velkém sále v sokolovně, cvičilo na 20 dětí a ty ukazovali, co vše se na trénincích zápasu naučili. Někteří rodiče byli až mile překvapení jak mají šikovné potomky.

         Závěrem byli děti obdarovány drobnými dárky, které si samy mohli vybrat pod stromečkem. Rovněž byli „obdarováni“ i medailisté z letošních Mistrovsví České republiky a to pohárem a poukázkou na výběr občerstvení u Huja Burger.

         Trenéři pak v závěru popřáli všem přítomným hezké vánoční svátky, a aby nadcházející rok 2022 se nesl ve sportovnějším duchu a tak i oddíl by mohl důstojněji oslavit 60 výročí od svého založení.

 

 

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci získali „titul“

 

         Posledním letošním zápasnickým turnajem bylo Mistrovství České republiky v zápase volný styl v kategorii mladších žáků a žákyní, který se konal ve Vítkovicích.

         Tohoto republikového šampionátu se měla zúčastnit trojice zápasníků z Borohrádku, ale bohužel díky covidové situaci odcestoval pouze jeden závodník a to Nela LAŽOVÁ, která startovala ve váhové kategorii do 43 kg.

         I v této složité době na tento turnaj přijelo 81 závodníků z 17 oddílů. Po slavnostním zahájení se na dvou žíněnkách rozpoutaly boje o mistrovské zápasnické tituly. A zápasnice z Borohrádku Nela LAŽOVÁ na titul dosáhla a svým vítězstvím a tudíž prvním místem se stala Mistryní České republiky v zápase volný styl pro rok 2021.

         Díky svému poctivému tréninkovému přístupu a potažmo i vítězství, udělala Nelča trenérům velkou radost a stala se i vzorem pro své ostatní oddílové kolegy.

 

 

 

 

Čtyři medaile pro Borohrádek

 

          Po dlouhé době se zápasníci z Borohrádku zúčastnili nemistrvského turnaje. Jednalo se o 16.ročník turnaje O pohár Františka Nesvadbíka v zápase řecko - římském v Čechovicích.

         Tohoto klání se zúčastnilo 84 závodníků z 12 oddílů. Mezi nimi byla i pětice mladých sportovců z Borohrádku a až na jednoho si všichni odvezli medaili. Tu nejcennější zlatou vybojoval LAŽA Matyáš. O stříbro se postarali LAŽOVÁ Nela a SEDLÁK Jakub. Bronz a třetí místo vybojoval KUŠNIR Vilém. Těsně pod stupni vítězů skončil a tudíž 4.místo vybojoval SEDLÁK Petr.

         Jednalo se o poslední letošní nemistrovský turnaj a přípravu na poslední dva turnaje a to Mistrovství České republiky v zápase volný styl mladších žáků a žákyň a poté i juniorek, na který se oddíl svědomitě připravuje.

 

 

 

 Z důvodu Státního svátku

trénink ve středu 27.10 a v pátek 29.10.2021

ODPADÁ !!!

Další trénink bude v pondělí 1.11.2021

 

 

 

Borohrádek má Vícemistra České republiky v zápase

 

         Na Mistrovství České republiky v zápase řecko- římském žáků, odcestovala do Třince dvojice zápasníků z Borohrádeckého oddílu. Jednalo se o Jakuba SEDLÁKA a Dominika HLOUŠKA, který se před týdnem zúčastnil svého mistrovství mladších žáků v Havlíčkově Brodě. Na tomto mistrovství vybojoval shodně se svým bratrem Erikem 3.místo.

         Na toto mistrovství Dominik odjel na „zkušenou“, protože startoval ve vyšší věkové kategorii. Proto bohužel nezískal žádné medailové umístění. Na rozdíl od Kuby Sedláka, kde se čekal jak bojovný výkon, tak i ve skrytu duše výsledek. A ten se taky dostavil v podobě zisku krásné stříbrné medaile. Od titulu ho dělil kousek. Chybělo jen to pomyslné sportovní štěstí, protože svůj finálový souboj prohrál o jediný bod. Ale ziskem medaile udělal trenérům obrovskou radost a zároveň se ukázala a byla i korunována jeho tréninková píle.

         Na zisk mistrovského titulu zatím trenéři a zápasníci z Borohrádku čekají. Ve hře jsou ještě pro letošní rok Borohrádecká děvčata Nela LAŽOVÁ a Pavla RAKOVÁ.

 

 

 

Z důvodu sportovního vystupení oddílu zápasu

ku příležitosti slavnostního otevření hřiště za ZŠ TGM Borohrádek

trénink ve středu 29.9.2021 odpadá !!!

Další trénink bude v pátek 1.10.2021

 

                                             

Zápasníci titul nezískali, ale cenné medaile vybojovali

 

         Prvního letošního zápasnického vrcholu se zúčastnila dvojice zápasníků z Borohrádku. Jednalo se o Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase řecko-římském.

         Tento turnaj se konal v Havlíčkově Brodě za účasti 108 závodníků z 16ti oddílů. Borohrádek reprezentovali bratři HLOUŠKOVÉ, Erik a Dominik. Jako divák se jel podívat i Kuba SEDLÁK, který s Dominikem trénuje a který na své mistroství pojede už za týden.

         V silné konkurenci se mladí sportovci neztratili a na mistrovství obsadili oba dva 3.místa. Svojí bojovností udělal trenérům velkou radost Dominik. Erik svým výkonem trenéry také velmi potěšil, ale bohužel doplatil na omezenou členskou základnu a málo sparing partnerů na tréninku. Důležité ale je, že oba mladí sportovci přivezli z mistrovství medaili a tak ostatním oddílovým kolegům půjdou příkladem.

         Ještě je ale potřeba zapracovat na technice, aby se tento úspěch proměnil v mistrovský titul. To už je ale úkolem trenérů. Naplánována je i náborová akce, aby se navýšil počet členů a tím se i zkvalitnil tréninkový proces.

         Snad Kuba SEDLÁK na svém Mistrovství ČR žáků bude mít více sportovního štěstí a promění své tréninkové úsilí v zisk titulu. V silné zápasnické konkurenci to ale nebude mít lehké.

 

 

 

Zápasilo se v metropoli východních Čech.

 

         Na první mezinárodní zápasnický turnaj odcestovala šestice borohrádeckých zápasníků. Nemuseli jet daleko, protože turnaj se konal v metropoli východních Čech – v Hradci Králové. Jednalo se již o 32.ročník Memoriálu Jaroslava Salona v zápase ve volném stylu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 137 závodníků ze 17 oddílů. Mezinárodní punc tomuto turnaji dali závodníci z Polska a Francie.

         Tento turnaj provázela i slavnostní událost. Předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK předal předsedovi oddílu zápasu TJ Sokol Hradec Králové panu Františku MAŇÁSKOVI plaketu k 60ti-letému výročí založení oddílu.

         Poté se začalo zápasit a šestice našich závodníků vybojovala 3 zlaté medaile a jeden bronz. Zlato vyzápasili Nela LAŽOVÁ, Vilém KUŠNÍR a Jakub SEDLÁK. O bronz se postaral Lukáš HŮJA. Na medaili nedosáhli pouze Matyáš LAŽA a Petr SEDLÁK.

         Na tomto turnaji se dařilo nejenom našim zápasníkům, ale svou premiéru si odbyl i nový rozhodčí, trenér Martin HEJNÝ, který rovněž podal perfektní „rozhodcovský“ výkon a bezchybně odpískal všechna svá utkání.

         Dalším turnajem bude jeden z nejdůležitějších tohoto roku a to Mistrovství ČR v zápase ř.ř. mladších žáků v Havlíčkově Brodě.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 18.9.2021

    na turnaj do Hradce Králové - Memoriál R.Vorlába v zápase v.s.

  startují tito zápasníci:

SEDLÁK Jakub a Petr, LAŽA Mates a Nelča, HŮJA Lukáš, KUŠNÍR Vilém

 Odjezd v sobotu 18.9.2021 z náměstí v 8,15 hodin !!!

 

 

 

Nadpoloviční většina přivezla zlaté medaile.

 

         První opravdový zápasnický turnaj se konal o tomto víkendu v Praze v tělocvičně Sokolu Vyšehrad. Tělocvična se nachází v historické části Prahy přímo pod bájným Vyšehradem, kde Horymír skočil s Šemíkem do Vltavy a ujel k Neumětelům.

         Ale vraťme se k zápasnickému turnaji. Memoriálu Antonína Niče v zápase volný styl se zúčastnila šestice zápasníků z Borohrádku a nevedla si na prvním turnaji vůbec zle. V konkurenci 87 závodníků ze 14 oddílů vybojovala čtveřice našich závodníků zlaté medaile. O ně se postarala HEJNÁ Barbora, HLOUŠKOVÉ Erik a Dominik a KUŠNÍR Vilém. Bez medaile zůstal jen SEDLÁK Petr, který obsadil 7. místo, a LAŹA Matyáš, který byl osmý.

         Po skončení turnaje všichni borohrádečtí závodníci vystoupali na Vyšehrad, aby navštívili toto pamětihodné místo, prohlédli si panoramata Prahy a podívali se, z jaké výšky Horymír s Šemíkem museli skočit.

         Dalším turnajem, který nás čeká, bude mezinárodní turnaj v Hradci Králové.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 11.9.2021

    na turnaj do Prahy - Memoriál A.Niče v zápase v.s.

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik, SEDLÁK Jakub a Petr, LAŽA Mates a Nelča, HŮJA Lukáš, KUŠNÍR Vilém, HEJNÁ Barča.

Odjezd v sobotu 11.9.2021 z náměstí v 6,30 hodin !!!

 

 

 

 

Začínáme trénovat !!!

Od pondělí 23.8.2021 začínají téninky oddílu zápasu.

Tréninky budou každé pondělí, středu a pátek od 16,30 hodin v sokolovně.

Těšíme se na Vaši hojnou účast !!!

 

 

 

Sobota byla v duchu zápasnického turnaje a slavnostního ceremoniálu

 

         Po noční soutěží se závodníci probudili do sobotního slunečního dne. Proběhla poslední rozcvička a po snídani se všichni odebrali do tělocvičny, kde se uskutečnil zápasnický turnaj.

         V sedmi váhových kategoriích se sváděli boje o vítězství v turnaji. Někteří závodníci podali pěkné sportovní výkony. Trenérům se ale líbilo, že všichni bojovali a nedali na žíněnce nic zadarmo a taky že se hlavně nikomu nic nestalo.

         Po obědě proběhla závěrečná soutěžní disciplína – hod na koš, která rozhodla o konečném pořadí v soutěži družstev.

         Poté mohl začít slavnostní ceremoniál. Nejdříve se předali diplomy a medaile (čokoládové) za zápasnický turnaj. Věcné ceny předával reprezentační trenér thajského boxu Jaroslav HODINA, který všem pogratuloval k dosaženým úspěchům. Pak následovalo vyhlášení v soutěží družstev. Odměnou pro všechna družstva byly dorty, který si mohli podle pořadí samy závodníci vybrat.

         Úklidem a následným odvozem žíněnek a ostatního sportovního materiálu panem Rudou LALUHOU byl definitivně sportovně ukončen výcvikový tábor.

         Večer byl již tradičně zakončen ohňovým ceremoniálem a hudební produkcí, který se odvíjel již v poklidném duchu, protože únava s celotýdenního trénování a soutěžení byla znát.

        

 

 Pátek začal v rytmu “reggae“

 

         Páteční den začal netradiční rozcvičkou, která se se nesla v hudebním a tanečním rytmu. Po rozproudění těla již zmiňovanou rozcvičkou následovala tradiční hygiena, úklid a snídaně.

         Zápasnický trénink se již zaměřoval na chvaty za pohybu a byl přípravou na zítřejší turnaj. Silová a vytrvalostní příprava probíhala klasicky venku za příjemného počasí.

         Po obědě a polední přestávce se opět rozjel kolotoč soutěží. Začínalo se na plážovém volejbalovém hřišti tzv. flaškovanou. Je to hra kde se přes síť přehazují pet lahve a kdo jih na svým hřišti bude mít víc tak ten prohrál. Druhou hrou byl štafetový závod s různými vloženými cviky.

         Po svačině následovala „ponoškovaná“. Rozvěsili se na tenisovou síť ponožky a jednotlivý závodníci museli přinést stejný pár a pak mohl vyběhnout další.

         Po večeři bylo osobní volno a po něm ohňový ceremoniál, který byl obohacen opékáním buřtů. Ale to nebyl ještě konec dne. Následovala noční soutěžní hra. Jednotlivá soutěžní družstva měla za určitý časový limit po areálu nasbírat co nejvíce svítících kroužků.

         Až teprve po tom mohla být vyhlášena večerka. To v kolik děti usnuli ale raději nebudeme ani psát….

 

 

 

 

Celodenní výlet

 

         Čtvrteční den byl ve znamení celodenního výletu. Po ranní rozcvičce následoval klasický úklid a po něm příprava na celodenní pěší turistický výlet, který měl být okořeněn „adrenalinovou“ atrakcí. Příprava se zaměřila na - vzít do baťůžku pláštěnku, pití, svačinu peníze a sebou dobrý boty na pochod a hlavně odvážnou a dobrou náladu.

         Po snídani jsme hned vyrazili, abychom na „adrenalinové atrakci“ byli co nejdřív a mohli si jí dlouho užívat. Po dvou a půl hodinovém pochodu jsme dorazili na Bukovou horu a vše mohlo začít. Tou hlavní atrakcí byl sjezd po sjezdovce na horských motokárách.

         Všem byla zdůrazněna bezpečnost sjezdu a tak vše mohlo začít. První sjezd se odehrával v bojácném duchu, ale další sjezdy už byly odvážnější. Přesto všichni jeli opatrně a tak mohla být od trenérů vysloven pochvala, že se nikomu nic nestalo. Za odměnu pak všichni mohli jít do mini golfového areálu, kde si mohli zahrát mini golf a nakoupit různé sladkosti.

         Cestou zpátky jsme vyslechli, že si jim to strašně moc líbilo, což celému realizačnímu týmu udělalo velkou radost.

         Po večeři a osobním volnu následoval tradiční ohňový ceremoniál, kde trenéři ještě všem jednou poděkovali, že všichni dodržovali bezpečnost jízdy a že se tím pádem nikomu nic nestalo. Pak se všichni „nahnali“ do sprchy a to nejenom kvůli hygieně ale i kontrole na klíšťata.

         Večerka v chatkách byla ještě okořeněna vyprávěním kdo jel rychlejc a kdo „krosil“ víc pomyslné zatáčky….

 

 

 

 

Biatlonový závod

 

         Čtvrtý den soustředění opět začal rozcvičkou. Protože se počasí trošku umoudřilo mohli děti cvičit do půl těla. Po ranní hygieně, úklidu v chatkách a snídani začal tradiční dopolední tréninkový proces.

         Na žíněnce se prováděli chvaty za pohybu a došlo i k tréninkovým bojům. Venkovní program byl věnován posilování a míčovým hrám.

         Na oběd byly vynikající borůvkové kynuté knedlíky a tak aby závodníkům a trenérům trošku slehlo, musel se prodloužit polední klid.

         Odpolední program se nesl opět v soutěžním duchu. První disciplínou byl biatlon. Samozřejmě běžky byly nahrazeny klasickým během. Druhou disciplínou byla střelba ze vzduchovky v leže. Třetí soutěž bylo podbíhání pod točícím se lanem a závěrečnou soutěžní disciplínou byl přetah lanem.

         Večeře ukončila soutěžní klání a tak už následovalo “jen“ osobní volno a ohňový ceremoniál, kde byli všechny seznámení s výsledky soutěží a programem na zítřejší den.

 

 

 

Výlet do Štítů

 

         Bohužel po opět propršené noci se zápasníci probudili ne do slunečného rána ale do chladivého. Z tohoto důvodu ranní rozcvička musela být intenzivnější, aby zahřála a nastartovala všechny závodníky na další den soustředění.

         Po vydatné snídani se opět dopoledne trénovalo a to jak na žíněnce kde se opakovaly a zdokonalovali chvaty v parteru. Silová příprava proběhla klasicky na venkovním hřišti.

         Po obědě se upustilo od soutěží a trenéři rozhodli, že se půjde na procházkový výlet do Štítů. Ve Štítech se navštívil sportovní areál olympijského vítěze Aleše VALENTY a tak naši mladí sportovci mohli vidět přípravu Ruské a Ukrajinské reprezentace v akrobatických skocích na lyžích do vody. Po asi 8 km procházce proběhla večeře a po ní osobní volno, které bylo využito opět sportováním.

         Za odměnu, že zatím vše závodníci v pohodě zvládli a že se všichni „hezky chovají“ jim trenéři zařídili po „ohňovém ceremoniálu“ návštěvu teplé vyhřívky na regeneraci sil.

         Tím aspoň byla i zajištěna mycí hygiena a z ní všichni odešli do chatky a uložili se k spánku.

 

 

 

 

 

Tréninky na soustředění začaly

 

         Po propršené noci se zápasníci probudili do slunečného rána druhého dne soustředění. Ranní rozcvička všechny probudila a tak mohl den začít.

         Po snídani se jedna skupina přesunula do tělocvičny, kde probíhal trénink na žíněnce. Zde si zopakovali závodníci všechny zápasnické chvaty, které se naučili ve svých oddílech. Druhá skupina byla venku na tenisovém hřišti a tam se zdokonalovali v silové a vytrvalostní dovednosti. Pak se obě skupiny prohodily a tím dopolední program skončil.

         Po obědě a poledním klidu začaly soutěže. Tou první disciplínou byla výdrž pod vodou na jedno nadechnutí, druhou byla závody v plavání kolem bazénu a třetí disciplína byla kruhový trénink.

         Po večeří bylo osobní volno ve kterém většina účastníků opět sportovala.

         Bohužel závěrečný „ohňový ceremoniál“ přerušil hustý déšť a tak se museli všichni uchýlit do chatek. Jedna skupina asi 10 dětí se přemístila do vagonu, kde probíhala kytarová produkce.

 

 

 

 

Zápasnické soustředění v Herolticích začalo

 

         Nedělním odjezdem od sokolovny v Borohrádku začalo zápasnické soustředění - Heroltice 2021.

         Na již tradiční místo pod Sněžným vrchem přijelo 26 mladých zápasníků, kterých se ujal sedmičlenný „realizační tým“

         Prvním úkolem bylo ubytovat se a povléknout si postele což děti hravě zvládli. Pak následoval oběd a po něm porada trenérů a seznámení závodníků s programem soustředění a „určení pravidel her a denního řádu“ .

         Počasí přálo a tak „seznamovací večírek“ proběhl formou hry. Napustilo se asi 600 nafukovacích balónku vodou a dětí je po sobě házeli. Hned se tak všichni skamarádili a mohlo se začít soutěžit. Utvořili se 3 soutěžní družstva ze závodníků z Plzně, Spořic Chomutova a Borohrádku a ty absolvovali 3 disciplíny.

         Tou první bylo, které družstvo nasbírá nejvíc prasklých míčku po vodní bitvě, druhá disciplína bylo lovení kriketových míčků ze dna bazénu a třetí byla vědomostní soutěž, poznávání druhu lučních rostlin.

         Těsně po večeři se pak šla postavit zápasnická žíněnka a připravit další sportoviště na kondiční tréninky.

         Závodnici si vyšli i na nedalekou sjezdovku aby se podívali po okolí a cestou nasbírali dřevo na každodenní táborák.

         Táborákem je zakončen každý den . U něho se zhodnotí průběh dne a seznámí se z výsledky soutěží a řeknou se úkoly na další den.

         Po druhé večeři se poslechlo u táboráku pár hezkých písniček na kytaru od Aničky a byla vyhlášená večerka.

         Z chatek po večerce se ještě ozývalo par hlasů jak si vyprávěli dojmy z prvního dne ale únava všechny brzo přemohla.

         Trenéry velice potěšilo že děti mají zájem o sportování tj. tenis, pink ponk nohejbal, hody na koš a o plavání ani nemluvě.

 

 

 

 

 Letní výcvikové sportovní soustředění

HEROLTICE 2021

termín od 15.8. do 22.8.2021

sraz v neděli 15.8.2021 v 9,00 hodin za sokolovnou Borohrádek

 odjezd v 9,30 hodin !!!

 

 

 

BLAHOPŘÁNÍ

 

pan Belo SVITEK

předseda Svazu zápasu ČR

a dlouholetý závodník,trenér a funkcionář zápasu v Teplicích

oslavil v těchto dnech své životní jubileum

60 let

členové oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek

přejí do dalších let hodně moc zdraví a životního štěstí

 

 

 

 

Poslední předprázdninový trénink

proběhne v pátek 25.6.2021

Borohrádečtí trenéři zápasu

přejí Všem svěřencům pěkné vysvědčení a hezké prázdniny

a Všem ostatním příjemnou dovolenou

a hodně moc krásných letních zážitků !!!

 

 

 

  

 

Zápasnický turnaj bez žíněnky

 

         Prvního po Covidového turnaje se zúčastnili o tomto víkendu mladí zápasníci z Borohrádku. Tucet našich závodníků se zúčastnilo netradičního zápasnického klání, které se konalo v Hradci Králové na koupališťovém komplexu Flošna.

         Jednalo se o první ročník venkovního turnaje na písečném volejbalovém hřišti – Beach turnaj Hradec Králové. Tohoto turnaje se zúčastnilo 55 závodníků z pěti oddílů.

         Jednalo se o zápas ve volném stylu s upravenými pravidly. Všem závodníkům i divákům se turnaj velice líbil, protože byl z hlediska organizátorů perfektně zvládnut a připraven. Závodníci nejenom vybojovali medaile a diplomy ale odměnou bylo i po turnajové pohoštění a hlavně možnost vykoupání se v tomto krásném koupališťovém prostředí. I když ani tak hlavně o výsledky nešlo přesto závodníci na pomyslné žíněnce, která byla nahrazena pískem v ohraničeném kruhu, bojovali o nejlepší umístění.

         Na stupeň nejvyšší vystoupali SEDLÁK Jakub a KUŠNÍR Vilém. Stříbro vyzápasila KUŠNÍROVÁ Linduška, LAŽOVÁ Nela, BÍLKOVÁ Klárka, HŮJA Lukáš. Bronzovou medaili získali HEJNÁ Barborka, SEDLÁK Petr, LAŽA Matyáš, HLOUŠEK Erik a Dominik a BÍLEK Jára.

         V družstvech obsadili naši mladí borci 3. místo a odvezli si domů pěkný pohár. Do prázdnin čeká sportovce už jen pár tréninků a o prázdninách již tradiční letní výcvikové soustředění v Herolticích. Po prázdninách již snad začne opět turnajový sportovní kolotoč a covidová situace bude jen nepříjemnou vzpomínkou.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 19.6.2021

    na turnaj do Hradce Králové -  zápasnický plážový turnaj - v.s.

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik a Erik, SEDLÁK Jakub a Petr, LAŽOVI Matyáš a Nela, KUŠNÍROVI Vilém a Linda, BÍLKOVI Jára a Klárka, HEJNÁ Barbora a HŮJA Lukáš

Odjezd v sobotu 19.6.2021 z náměstí v 8,15 hodin !!!

 

 

 

 

 Z důvodu neúčasti obou trenérů

trénink v pátek 21.5.2021

Odpadá !!!

Další tréninky již budou pravidelně každé pondělí (24.5.2021 ) středu a pátek.

Těšíme se na Vaši hojnou účast.

 

 

 

ZAČÍNÁME TRÉNOVAT !!!

 

Na základě protikoronavirových opatření začíná

oddíl zápasu TJ Sokol Borohrádek

od úterý 11.5.2021 trénovat

Tréninky budou "zatím" každé úterý a pátek od 16,30 do 18 hodin

a to ve venkovních prostorách ( tréninkové věci na ven)

Až vládní opatření dovolí a budeme moct do tělocvičny začne se opět trénovat

každé pondělí, středa a pátek od 16,30 do 18,00 hodin.

Těšíme se na Vaši účast.

 

 

 

 

Zápasníci začnou trénovat v „novém“
         Jakmile se uvolní „Covidová situace“ a bude se moci trénovat v uzavřených prostorách, tak čeká na mladé zápasníky z Borohrádeckého oddílu nejedno překvapení. 
         Tím nejmarkantnějším je kompletní výměna tréninkových žíněnek včetně plachty na „malém“ zápasnickém tréninkovém sále v místní sokolovně. Po 40 letech již bylo nutné v rámci zkvalitnění tréninkového procesu tuto výměnu provést, protože žíněnky byly opotřebované, plachta byla roztrhaná a mohlo dojít k úrazu. V současné chvíli není ani kousíček místa na podlaze, které by nebylo chráněno žíněnkou a tak se výrazně zvýšila bezpečnost mladých sportovců. 
         O úpravě šaten a vybudování nových toalet a sprch v sokolovně jsme informovali minule. Nově vzniklé workoutové hřiště za sokolovnou bude dalším hnacím motorem pro zkvalitnění a obohacení tréninkového procesu. Je opravdu vidět, že až to situace dovolí, tak se opravdu začne trénovat v novém.
         Teď jen aby se co možná nejdřív mohlo začít a mladí sportovci si tyto změny mohli užít a hlavně plně využít. 
         Trenéři mají i další plány pro zkvalitnění tréninkových metod pořízením dalšího materiálního vybavení, ale to se bude odvíjet od ekonomické situace na konci roku.

 

        

 

Dobrý i špatný začátek zápasnické sezony

 

         Borohrádečtí zápasníci vstoupili do letošní sezony velice dobře. Bohužel ale jen po stránce materiálního vybavení.

         Svaz zápasu ČR za ušetřené peníze z nekonaných se turnajů a nemožnosti startu reprezentantů na mezinárodních turnajích zakoupil nové zápasnické žíněnky a předal je Sportovním centrům mládeže. Ty pak své starší žíněnky předali dál do oddílů. A takto se poštěstilo i našemu oddílu TJ SOKOL Borohrádek, který tuto žíněnku obdržel od TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rámci regionálnímu přerozdělení, za což velice děkujeme.

         Jedná se o žíněnku 12x12m i s plachtou, která je na suché zipy a tak bude plně vyhovovat náročným požadavkům na tréninky i pořádání turnajů.

         Touto cestou bychom chtěli poděkovat panu Rudolfu LALUHOVI, tedy firmě LAGA s.r.o., za odvoz této žíněnky z Havlíčkova Brodu.

         Protože i Borohrádeckým zápasníkům zbyly peníze za rok 2020, tak po dohodě z Finanční komisí MÚ Borohrádek zakoupili další novou žíněnku o rozměrech 8x8m. Ta se bude hodit pod zápasnickou plachtu, kterou se podařilo zakoupit v roce 2019. Tak došlo k obnově všech žíněnek, které byly pořízeny v 70. letech a pomalu začaly ztrácet svoji funkci, protože se začaly drolit a trhat.

         Aby těchto darů ale nebylo málo, tak náš oddíl dostal od České obce sokolské cvičnou zápasnickou figurínu, tzv. „panáka“, který pomůže k nácviku složitějších technických chvatů.

         Po stránce materiální se zlepšila i ta estetická. Došlo k vymalování zápasnického sálu, byla odstraněna plíseň v rozích a celkově očištěny tréninkové prostory.

         Tím největším pozitivem je však zbudování nových šaten s toaletami a sprchami, které v sokolovně velice scházely. Díky nim se podařilo vybudovat odpovídající zázemí jak pro sportovce a trenéry, tak pro ostatní návštěvníky naší krásné sokolovny.

         Zkrášlení sokolovny ale bude zajisté tématem dalšího článku. Rozhodně si to zaslouží všichni, kteří se na zvelebení tohoto sportovně-kulturního stánku podíleli.

         Nám, zápasnickým trenérům, nezbývá nic jiného než smeknout klobouk a poděkovat všem, kteří se o to zasloužili.

         Ale každá stránka má svůj rub a líc. Tím špatným je stále nemožnost trénovat mladé sportovce kvůli pandemii. Snad dojde brzo ke změně a v sokolovně nastane tréninkový ruch, aby se sportovní nečinnost nepříznivě neodrazila na zdravotním stavu mládeže.

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek za rok 2020

 

         Oddíl zápasu vystupoval v roce 2020 pod oficiálním názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu. Sídlo oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323, Borohrádek. IČO: 46460306.

         Na tento rok bylo naplánováno zúčastnit se 15 turnajů a uspořádat 3 domácí turnaje. Dále zúčastnit se mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků, absolvovat letní výcvikové soustředění, stabilizovat a posílit členskou základnu a pomáhat městu Borohrádek ve společenských akcích.

         Tréninkový proces probíhal 3x týdně, a to v pondělí, středu a pátek od 16:30 do 18:00 v sokolovně v Borohrádku. Tréninky se odehrávaly jak na velkém sále, kde 2x týdně probíhala hlavně vytrvalostní fáze, tak hlavně na malém zápasnickém sále a v šatně před kanceláří, kde byly nataženy stabilně zápasnické žíněnky. Pro rozvoj silových schopností byla využívána nově vybudovaná a vybavená posilovna v půdních prostorách nad malým sálem.

         Zápasníci začátkem roku absolvovali 4 turnaje. Dva oddílové a dva mistrovské. Na oddílových získali 4x 1. místo 4x 2. místo a 3x 3. místo. Na Mistrovství ČR mladších žáků v ř.ř. stylu jsme získali jedno stříbro a jeden bronz. Na Mistrovství ČR mladších žáků ve volném stylu jsme získali dvě stříbrné medaile. Tím bohužel výčet sportovních aktivit končí.

         Po zásahu pandemie koronaviru se už jen v omezeném režimu uskutečnilo několik tréninků a po vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR jsme přišli i o ně. Je to velká škoda, protože se podařilo členskou základnu navýšit o nové mladé členy, ale uvidíme, jak vše bude v roce 2021 fungovat a co situace ze zdravotního hlediska dovolí.

          Členská základna v roce 2020 čítala 31 členů. Z toho bylo 24 chlapců, 5 děvčat a dva trenéři.

          O prázdninách jsme absolvovali letní výcvikové soustředění v Herolticích, opět za přítomnosti zápasníků z Chomutova a Spořic.

         Mimosportovní aktivitou byla pouze pomoc při tříkrálové sbírce, které se zúčastnili členové oddílu.

         Finanční zdroje byly dotace od města Borohrádek, dotace MŠMT prostřednictvím Svazu zápasu ČR, dotace od Sokola a členské příspěvky.

         Protože se nepodařilo vše utratit za sportovní činnost, zbylé finanční prostředky se využily na nákup nove zápasnické žíněnky o velikosti 8x8 metrů.

         Veškeré informace o činnosti oddílu se propagovaly na stránkách borohrádeckého zpravodaje a na oddílových internetových stránkách: www.zapasborohradek.cz

         Co dodat závěrem? Byl to velice smutný rok po sportovní stránce. Jedinou radostí byly zisky medailí z Mistrovství ČR. Doufáme, že příští rok bude radostnější a přinese opět sportovní a tréninkovou náplň.

         Nebudeme si raději nic na příští rok plánovat, ale spíš se budeme těšit, aby rok 2021 přinesl opět plno sportovní radosti.

 

 

 

Přejeme Vám všem

nejenom hezké prožití  Vánočních svátků,

ale držíme palce aby jste na konci roku 2021 mohli říct,

že tento rok byl lepší než ty předešlé 

a přinesl hodně moc štěstíčka

a plno splněných přání.

To Vám moc všem přejí

trenéři TJ Sokol Borohrádek

 

 

 

 

 Na základě vyhlášení nouzového stavu

se tréninky zápasu od pondělí 5.10.2020

 OMEZUJÍ NA 10 CVIČENŮ

trénují tito závodníci :

SEDLÁK Jakub a Petr, HLOUŠEK Dominik a Erik, LAŽOVÁ Nela a Matyáš, HŮJA Lukáš, BÍLEK Jarda, KUŠNÍR Vilěm,

Tento stav platí do odvolání Vlády ČR.

 

 

 

 

 

Z důvodu státního svátku

trénink v pondělí 28.9.2020

 ODPADÁ !!!

Další trénink bude ve středu 30.9.2020 od 16,30 hodin

 

 

Tréninky oddílu zápasu

začínají ve středu 2.9.2020 od 16,30 hodin !!!

Trenéři se těší na Vaši hojnou účast.

 

 

 

Zápasníci si soustředění užili

         Borohrádečtí zápasníci se tradičně v druhé polovině prázdnin zúčastnili letního výcvikového sportovního soustředění v Herolticích.

         To letošní vyšlo na termín od 8. do 15. srpna. Zúčastnili se ho jak zápasníci z Borohrádku, tak i sportovci ze Spořic Chomutova.

         Tréninky začaly již po budíčku, který byl v 7 hodin, ranní rozcvičkou. Po hygieně a snídani byl dopolední trénink, který se skládal ze tří stanovišť. Tréninku na žíněnce, kondiční přípravy a rychlostně-silové přípravy. Po obědě a poledním klidu následovaly soutěže, kterých se účastnila 4 družstva.

         Tyto soutěže byly prokládány celotýdenní soutěží ve stolním tenisu a pokud přálo počasí, tak koupáním ve venkovním bazénu. Příjemným zpestřením soustředění byla i návštěva vířivky ve vnitřním bazénu.

         Vrcholem soustředění byl celodenní výlet. Ten byl na Dolní Moravě. Všichni účastníci pěšky vystoupali na Stezku v oblacích a odměnou pro ně pak byla jízda po nejdelší bobové dráze. Zakončení celodenního výletu bylo v Mamutím parku, kterého si děti pěkně užily.

         Každý večer byl zakončen malým táborákem, kde se zhodnotil den a řekly se úkoly na zítřek. Samozřejmě nesměl chybět velký táborák s opékáním buřtů a s tím spojená i noční hra, která měla obrovský úspěch s plno zážitky.

         Trenéři se snažili, aby tréninky byli účelné a i díky kondičním trenérkám Věře a Aničce Morávkovým i velice pestré. Vlastní odpolední soutěže byly zaměřeny jak na silovou, tak i rychlostní a vytrvalostní dovednost.

         Hladký a celkem bezproblémový průběh soustředění byl zajištěn nejenom díky trenérům, ale celému „realizačnímu týmu“. Poděkování patří Rudovi LALUHOVI, který přivezl a i odvezl veškerý sportovní materiál, dále Radkovi LOKVENCOVI, který bezpečně všechny přivezl a odvezl autobusem. Dále děkujeme za materiální zapůjčení věcí městu Borohrádek, hlavně starostovi Mgr. Martinu MORAVCOVI, starostovi Čermné nad Orlicí Mgr. Davidu JOSKOVI, paní ředitelce ZŠ TGM Borohrádek Mgr. Ivě PŘIBYLOVÉ a Restauraci Na Náměstí-Pavlu RIDRICHOVI. Velké poděkování patří Lékárně Borohrádek a PharmDr. Pavle ADÁMKOVÉ, která se postarala o zdravotní zajištění po celou dobu soustředění.

         Mimořádné poděkování patří celému personálu areálu v Herolticích, pod vedením paní vedoucí Renaty NIKLOVÉ, který se staral o všechny hladové krky. Chutné jídlo a prázdné vylízané talíře bylo dokladem, že péče byla vynikající.

         Po soustředění nechají trenéři závodníkům týdenní volno a pak se již naplno rozjedou oddílové tréninky.

 

 

 

 

 

Letní výcvikové sportovní soustředění

HEROLTICE 2020

 termín od  8.8. do 15.8.2020

sraz v sobotu 8.8.2020 v 9,30 hodin za sokolovnou Borohrádek

odjezd v 10,00 hodin !!!

celodenní výlet na Dolní Moravu.

 

 

 

 

Borohrádečtí zápasníci

přejí Všem

hezké prázdniny a příjemnou dovolenou

a hodně moc krásných letních zážitků !!!

 

 

 

 

Zápasníci zase trénují

 

         Po zrušení vládních nařízení o „vyjímečném stavu“ a po rozhodnutí Rady města Borohrádek o otevření jak venkovních, tak i vnitřních sportovních prostor se trenéři zápasnického oddílu rozhodli že od pondělí 18.5.2020 zahájí svoji tréninkovou činnost.

         Po dotazu k předsedovi Svazu zápasu ČR panu Belo Svitkovi, zda můžeme či ne se v Borohrádecké sokolovně za dodržování přísných hygienických zásad začalo trénovat.

         Na středu 20.5.2020 svolali trenéři rodiče a přátelé zápasu aby si s nimi na kratičké schůzce domluvili „pravidla“ o dalším trénování v této zatím nelehké době.

         Trenéry mile překvapila a hlavně potěšila hojná účast závodníků a tak pro ně připravili pestrý trénink v podobě her a soutěží. V dalších tréninkových dnech se trenéři zaměří na rychlost, sílu a obratnost. Co se týká techniky a vlastního zápasu, tj. kontaktu se soupeřem, jelikož se jedná o úpolový sport, tak trenéři zatím nepospíchají, aby nebylo ohroženo zdraví mladých sportovců, což je pro trenéry ta největší priorita.

         Touto cestou přejeme hodně zdraví všem občanům Borohrádku a okolí a rodičům nabízíme pokud mají dítě starší pěti let že ho mohou přivést na zápasnický trénink.

 

 

 

POZOR !!!

Tréninky oddílu zápasu začínají od pondělí 18.5.2020 od 16,30 hodin

za dodržování všech hygienických zásad po dohodě s rodiči.

Schůzka rodičů a přátel zápasu o další činnosti oddílu zápasu

a letním výcvikovém soustředění v Herolticích 

bude ve středu 20.5.2020 od 16,15 hodin.

Těšíme se na hojnou účast.

 

 

 

POZOR !!!

Na základě vyhlášení nouzového stavu Vládou ČR

se s okamžitou platností

RUŠÍ TRÉNINKY 

oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek - do odvolání

Děkujeme za pochopení.

 

 

 

 Pokud Bezpečnostní rada státu nerozhodne jinak

tréniky oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

se do odvolání

NERUŠÍ !!! 

Stále se bude trénovat každé pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 hodin.

Zápasnické turnaje jsou ale zrušeny

Děkujem za pochopení

 

 

 

 

 

Na mistrovství dosáhli zápasníci z Borohrádku dvou finálových účastí

 

         Velkým úspěchem skončilo víkendové Mistrovství České republiky mladších žáků v zápase volný styl, které se konalo v Plzni.

         Na toto mistrovství odcestovala stejná čtveřice mladých zápasníků jako před 14 dny do Havlíčkova Brodu na republikové mistrovství v řecko - římském stylu. Volný styl není specialitou Borohrádeckých borců, a tak se na tento šampionát připravovali 14 dnů speciálními tréninky.

         Na samotném mistrovství bylo 147 závodníků z 25 oddílů a trenéry potěšila bojovnost a nasazení závodníků a dodržování pokynů, které od trenérů dostaly. Ty jim zdůraznili, že za 14 dní se toho moc naučit nedá, a tak soupeře musí překvapit řecko – římskými chvaty a bojovností. A to se podařilo. Dva závodníci se dostali do finále a bojovali o Mistrovský titul. Zde již takové sportovní štěstí neměli a svá finálová střetnutí ze specialisty na volný styl prohráli. I když Kubovi SEDLÁKOVI scházel pověstný jeden centimetr k lopatkovému vítězství a zisku Mistrovského titulu. Přesto druhé místo a zisk Více mistra ČR pro rok 2020 v silné konkurenci je obrovským úspěchem. Další druhé místo a tím i stříbrnou medaili vybojoval HEMELÍK Tomáš, který rovněž mile a nečekaně překvapil a zopakoval svůj výsledek z Havlíčkova Brodu. Medaile a diplomy jim předával předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK a hlavní rozhodčí pan Aleš NOVÝ. Bez medaile tak skončil HLOUŠEK Dominik a HEMELÍK Vojta.

         Touto cestou by trenéři i samotní závodníci chtěli poděkovat svým oddílovým kolegům, kteří se na oba republikové šampionáty jako sparing partneři připravovali a tím jim dopomohli k těmto úspěchům. Byli to hlavně sourozenci LAŽOVI - Nela a Matyáš, dále HLOUŠEK Erik a BÍLEK Jára. I pro ně to byla cenná tréninková zkušenost.

         Březen a duben budou na soutěže dost náročné a tak hned po mistrovstvích se závodníci budou připravovat na další závody a tak se v tréninkovém úsilí moc nepoleví.

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 7.3.2020

    na turnaj do Plzně - Mistrovství ČR mladších žáků v.s.

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik, SEDLÁK Jakub a HEMELÍK Vojta a Tomáš

Odjezd v sobotu 7.3.2020 z náměstí v 5,30 hodin !!!

 

 

 

Zápasníci z mistrovství dovezli dvě medaile

 

         Nejdůležitějšího turnaje letošního roku se o tomto víkendu zúčastnila čtveřice zápasníků z Borohrádku. Jednalo se o Mistrovství České republiky v zápase ř.ř. mladších žáků, které se konalo v Havlíčkově Brodě.

         Tohoto mistrovství se zúčastnil rekordní počet 158 závodníků z 26 oddílů. V této silné konkurenci se naši neztratili a dva z nich stanuli na stupních vítězů. Ve váze do 35 kg obsadil 2.místo HEMELÍK Tomáš a stal se Vícemistrem České republiky pro rok 2020. Jen jeden technický bod ho dělil od zisku Mistrovského titulu. Dalším medailistou se stal ve váze 39 kg SEDLÁK Jakub, který v nejobsazenější váhové kategorii 16 závodníků obsadil 3.místo. Medaile a diplomy jim předal předseda svazu zápasu pan Belo SVITEK a olympijský medailista Marek ŠVEC. Další závodnici již na medaile nedosáhli a tak HLOUŠEK Dominik obsadil 7.místo a HEMELÍK Vojta byl 12. Přesto to i pro ně byla cenná zkušenost a příslib pro další tréninkové úsilí.

          Dalším turnajem, na který se budou závodníci připravovat, je Mistrovství ČR ve volném stylu v Plzni.

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 22.2.2020

    na turnaj do Havlíčkova Brodu - Mistrovství ČR mladších žáků

  startují tito zápasníci:

HLOUŠEK Dominik, SEDLÁK Jakub a HEMELÍK Tomáš a Vojta

  Odjezd v sobotu 22.2.2020 z náměstí  7,00 hodin !!!

 

 

 

 

Zápasníci zlato nezískali, ale medaile přivezli

 

         Na již 41. ročník Memoriálu Josefa KORYCHA a 32. ročník Memoriálu Antonína ZEMANA v zápase řecko římském odcestovala sedmičlenná výprava zápasníků z Borohrádku do Hnidous- Motyčína, aby na dvou žíněnkách vybojovali svá utkání. Do sokolovny v této zápasnické baště se sjela početná konkurence153 závodníků z 22 oddílů. Nechyběli ani závodníci z Německa a Polska.

         V této silné konkurenci na stupně vítězů vystoupali dva zápasníci z Borohrádku. Stříbrnou medaili vybojoval HEMELÍK Tomáš ve váze 35 kg a bronzovou ve váze 39 kg SEDLÁK Jakub. 5.místo obsadil BÍLEK Jaroslav a 6.místo HEMELÍK Vojtěch. Na osmém místě se umístili LAŽA Matyáš a KUŠNÍR Vilém a na 10.místě skončil HŮJA Lukáš.

        Dalším turnajem bude volno stylařská Velká cena Plzně, která bude přípravou na Mistrovství České republiky.

 

 

 

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 1.2.2020

    na turnaj do Kladna - Memoriál J.Korycha a A. Zemena

  startují tito zápasníci:

  HŮJA Lukáš, ADÁMEK Robert, SEDLÁK Petr a Jakub, KUŠNÍR Vilém, BÍLEK Jára, LAŽA Matiáš a Nela, HEMELÍK Tomáš a Vojta

Odjezd v sobotu 1.2.2020 z náměstí v 6,00 hodin !!!

 

 

 

Informativní schůzka rodičů a přátel zápasu

o činnosti oddílu zápasu TJ Sokol Borohrádek na rok 2020

se koná v sokolovně ve středu 22.1.2020 od 16,15 hodin !!!

 

 

 

Zápasníci začali letošní sezonu ziskem všech medailí

 

         Prvním letošním zápasnickým turnajem byl lednový turnaj v Čechovicích, zvaný „Ledňáček“. Jednalo se o mládežnický turnaj v kategorii přípravek, který probíhal na dvou žíněnkách za účasti 68 závodníků z 8 oddílů. Tohoto turnaje se zúčastnila i devítičlenná výprava mladých zápasníků z Borohrádku. Ti si nevedli nijak špatně a trenéry potěšilo, že všichni díky svému bojovnému výkonu získali medaili.

         O tu nejcennější zlatou se postarali KOLIBÁČ Míša, LAŽOVÁ Nela, HLOUŠEK Erik a BÍLEK Jára, stříbrnou medaili získali BÍLKOVÁ Klárka, KUŠNÍR Vilda a HŮJA Lukáš. Bronzovou medaili si z turnaje odvezli HEJNÁ Barča a LAŽA Matyáš.

         Trenéry velice potěšila bojovnost všech závodníků a zisk třetího místa v soutěži družstev.

         Dalším turnajem, kterého se domácí mladí sportovci zúčastní je mládežnický turnaj v Hnidousech – Motyčíně.

 

  

 

Závodníci oddílu zápasu odjíždějí v sobotu 18.1.2020

    na turnaj do Čechovic - první lednový turnaj - Ledňáček

  startují tito zápasníci:

 HEJNÁ Barča, HŮJA Lukáš, SEDLÁK Petr, KOLIBÁČ Michal, KUŠNÍR Vilém, HLUŠEK Erik, BÍLEK Jára a Klárka, LAŽA Matiáš a Nela 

Odjezd v sobotu 18.1.2020 z náměstí v 6,30 hodin !!!

 

 

 

Tréninky oddílu zápasu začínají

v pondělí 6.1.2020 v 16,30 hodin

Trenéři se těší na hojnou účast !!!

 

 

 

Zápasníci oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek

přejí Všem v roce 2020

plno osobních a sportovních úspěchů

a hodně moc štěstí

 

 

 

Výroční zpráva oddílu zápasu TJ SOKOL Borohrádek 2019

 

            Oddíl zápasu v roce 2019 vystupoval pod oficiální názvem TJ SOKOL Borohrádek – oddíl zápasu a oslavil 57. výročí od svého založení. Sídlem oddílu pro korespondenci byla ulice Havlíčkova 323 Borohrádek, IČO: 46460306.

            Tréninkový proces probíhal v místní sokolovně, jak na velkém, tak i malém sále, kde byla na malém sále stabilně natažená zápasnická žíněnka o rozměrech 7 x 10 m. Tréninky probíhaly 3x týdně a to v pondělí, středu a pátek od 16,30 do 18,00 hodin. V letním období pro zpestření probíhal trénink i na pískovém beach-volejbalovém hřišti.

            Členská základna v roce 2019 tvořila 28 členů. Z toho bylo 20 chlapců, 4 děvčata, 3 trenéři a jeden člen oddílu. V druhé polovině roku došlo k úmrtí jednoho trenéra a tak se tréninkový proces drobet zkomplikoval. V loňské sezóně byl stejný počet členů, přesto se trenéři v příštím roce budou muset zaměřit na nábor a nárůst členské základny, převážně z řad Borohrádeckých dětí. Paradoxně převažují přespolní děti.

            Závodníci absolvovali 17 turnajů to je o dva vice než v loni. Na těchto turnajích vybojovali 114 medailí. Z toho 51 zlatých, 36 stříbrných a 27 bronzových. Na turnajích v soutěžích družstev se oddíl umístil 2x na prvním, 3x na druhém a 2x na třetím místě.

            Pořadatelé oddílu uspořádali tři turnaje. Tím prvním turnajem byla již tradiční Velká cena města Borohrádek, kterého se zúčastnilo 147 závodníků z 18 oddílu z České republiky a třech zahraničních oddílů. Druhým turnajem byl jediný venkovní turnaj v letošní zápasnické sezoně a to Memoriál Karla PETRNKA, který byl i součástí Přeboru České obce sokolské. Třetím turnajem byl nově uspořádaný Mikulášský turnaj. Tradiční Vánoční turnaj se uspořádal jako oddílový a byl součástí tréninku na zakončení sezony.

            Oddíl se zúčastnil i tradičního letního výcvikového soustředění v Herolticích, které bylo zaměřeno na všeobecnou přípravu. Obohacením soustředění byla účast svě?%

Partneři

120x90120x90120x90120x90120x90120x9050x50120x90120x90120x90120x9050x50120x90120x90120x90120x90120x90120x90